Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: Projekt BMW E65 CIC Mod

  1. #21
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Plexi36 Zobacz posta
    Mieszkam niedaleko, w razie co zawsze mogę podjechać na jakieś testy :)

    Co do NBT Evo: https://www.bimmerfest.com/forums/sh....php?t=1304891
    Coś takiego jest już możliwe, więc pewnie się da. Tylko tu pytanie też - co z tylnym ekranem :D
    To, że jest możliwe, to pisałem w poprzednim postem(do serii E potrzebny jest emulator).
    Pytanie jak sprawdzi się emulator w E65, skoro CIC nie chce działać prawidłowo.

    Co do tylnego ekranu, to w CIC, NBT i NBT EVO jest to już inaczej rozwiązane. Mamy osobny moduł RSE(np. w przypadku CIC, jest to CIC RSE) - Rear Seat Enternaiment.
    Jest to w zasadzie osobna jednostka, podległa głównej
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    260
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Czyli to byłyby już głębokie modyfikacje. Ciekawe jak to działa, gdy ktoś wrzuca Androida i posiada tylny monitor - Android niby pozwala na wyświetlanie oryginalnego obrazu, ale ciekawe co jest wyświetlane na tylnym monitorze w momencie, gdy wyświetlana jest np. nawigacja z Androida. Irytuje mnie korzystanie ze zmieniarki CD, ale w sumie nie wyobrażam sobie tracić funkcje tylnego monitora albo narażać się na jakieś błędy po wrzuceniu czegoś innego na przód.

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    646
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Na chwilę obecną aż tak w przyszłość nie wybiegamy. Generalnie skupiamy się skonstruowaniu gateway (już jest) i napisaniu orogramowania które będzie tłumaczyć co trzeba na sieci CAN tak, aby CIC kumał o co biega w aucie i auto robiło to co CIC zażąda. Ot cała filozofia. Po ukończeniu tych zadań albo zabierzemy się za tylną część w postaci wyświetlacza dodatkowego lub przeskok na NBT Evo. CIC jest na dzień dzisiejszy dużo tańszy w zakupie dlatego podjeliśmy właśnie ten temat bo nie każdego stać aby zakupić sobie NBT Evo. Nasz projekt nie będzie bazował na zadnych emulatorach. Jednostka CIC została postawiona w status VIRGIN i przypisana ponownie do auta tak jak by tego dokonała fabryka.

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    646
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Dziś odbyły się pierwsze testy prototypowego gateway-a. Nawigacja działa już w pełni i prowadzi do celu jak po sznurku. Następnym etapem będzie optymalizacja i poprawki kodu w mikroprocesorze, oraz przekonstruowanie urządzenia do mniejszych rozmiarów i uproszczenie ewentualnego serwisu w razie usterki. Następny cel to odbiór stacji radiowych po stronie hardware a software postara się wyświetlać na ekranie wszystkie ważne dla nas komunikaty informacyjno-ostrzegawcze. Niebawem info i fotki na fanpage.

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    260
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Projekt jeszcze żyje, czy został zaniechany?

  6. #26
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice

    Post

    Pewnie zaniechany, bo samo auto będące "królikiem doświadczalnym" było już jakiś czas temu do sprzedania- ale może się mylę, bo projekt zapowiadał się całkiem ciekawie.

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    646
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Projekt żyje i ma się dobrze, a auto "doświadczalne" pozostało w rodzinie na wiele lat. Obecnie trwają prace nad systemem TRSVC. Będzie Rear View oraz Siede View. Co do Top View brak pomysłu na miejsce na kamery. Być może uda się do wakacji zwalczyć RSE.

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    260
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Fajnie by było z tym RSE - odzywałem się kilkukrotnie w sprawie testów, bo kogoś poszukiwaliście, ale było to w sumie bez odpowiedzi, a bardzo mi się ten system podobał, szczególnie że z tego co pamiętam na Facebooku pisaliście o zmianie usypiania samochodu, co już w ogóle byłoby kozak opcją. Niestety, strona facebookowa też zamknięta, stąd myślałem, że projekt przepadł bez echa.

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    646
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Strone facebookową zamknął facebook z powodu jak to określili "szerzenia nienawiści". Ciekawe..... Troche też było cicho, gdyż prawie dwa miesiące trwała walka z chorobą.....Teraz nadrabianie strat. Projekt w każdej wolnej chwili wraca na tapetę i jest rozwijany. Co do testów temat aktualny, aczkolwiek w "testowej" E65 jest plan na 2 monitory i DVBT2 (wszystko na oryginalnych systemach pozyskanych z innych BMW :) ). Niebawem coś więcej na temat Rear View Cam.

    Edit 17.04.2022
    Rear View Cam smiga jak szalone. W oczekiwaniu montaż camer Side View, a poźniej rozkmina kamer Top View. Telewizja DVBT2 uruchomiona. Działa jak powinna. Wszystko na oryginalnych systemach BMW. Niebawem montaż tylnych multimediów RSE z TV na pokładzie również. W między czasie wpadła jeszcze zmieniarka DVD bardziej kompaktowa od tej oryginalnej (i z reguły nie działającej).
    Ostatnio edytowane przez SkeYT ; 17-04-2022 o 18:38

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    260
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Byłem, widziałem, działa to tak fantastycznie, że teraz mi żal wsiadać do mojej E65 i obsługiwać badziewny stary iDrive :D

Podobne wątki

  1. Projekt w Active HDL
    Przez GajowyGugala w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-11-2014, 10:29
  2. [E32] PROJEKT E32 750 iL
    Przez Poznaniak750 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 20:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •