Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Wątek: Projekt BMW E65 CIC Mod

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    646
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Kolego lockbud najwyraźniej nie zrozumiałeś przesłania projektu.... Nie staraj się na siłę udowodnić wyższości droida, ja też nie wspomniałem nic o wyższości CIC-a. Chodzi o challenge. I jeśli uważasz, że ja złapałem Pana Boga za nogi kupując 7 to się mylisz. Nic takiego ani nie napisałem, ani o czymś takim nie wspomniałem w żadnym kontekście. Temat jest wyraźnie o zastąpieniu archaicznego systemu E65 CIC-em. Jeśli masz ochotę załóż temat o droidze i kultywuj go, bo widzę, że najwyraźniej nie możesz zdzierżyć, że grupa kilku ludzi próbuje stworzyć coś ciekawego dla zabawy jednocześnie umożliwiając innym otwarcie furtki wobec ulepszenia ich pojazdów co by nie było fabrycznymi systemami z następnej "epoki".

  2. #12
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Chińszczyzna to chińszczyzna. Koniec tematu androida. Wracając do tematu cic.

    Główne problemy z jakimi trzeba się zmierzyć po montażu cic to:

    - brak możliwości sterowania klimatyzacją, dsc, edc
    - navi działa skokami, ma problemy z ustalaniem pozycji w czasie jazdy
    - brak wskazań komputera pokładowego
    - brak komunikatów z check control
    - brak serwisów
    - idrive nie działa
    - zasilanie głośników idzie z różnych miejsc
    I wiele innych.
    Część z tych problemów rozwiązaliśmy. Nad resztą pracujemy.

    Plusy montażu cic:
    - poprawa nagłośnienia(znaczna poprawa)
    - aktualizacje map navi
    - język polski
    - możliwość rozbudowy o: kamerę cofania, combox czyli internet i muzyka z bluetooth, tuner dvbt,
    - muzyka na dysku w navi
    - jakość zestawu znacznie lepsza niż androidy

    Czy znacie jeszcze jakieś problemy które pominąłem?
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  3. #13
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez SkeYT Zobacz posta
    Kolego lockbud najwyraźniej nie zrozumiałeś przesłania projektu.... Nie staraj się na siłę udowodnić wyższości droida, ja też nie wspomniałem nic o wyższości CIC-a. Chodzi o challenge. I jeśli uważasz, że ja złapałem Pana Boga za nogi kupując 7 to się mylisz. Nic takiego ani nie napisałem, ani o czymś takim nie wspomniałem w żadnym kontekście. Temat jest wyraźnie o zastąpieniu archaicznego systemu E65 CIC-em. Jeśli masz ochotę załóż temat o droidze i kultywuj go, bo widzę, że najwyraźniej nie możesz zdzierżyć, że grupa kilku ludzi próbuje stworzyć coś ciekawego dla zabawy jednocześnie umożliwiając innym otwarcie furtki wobec ulepszenia ich pojazdów co by nie było fabrycznymi systemami z następnej "epoki".
    Myślę, że Lockbud nie miał nic złego na myśli. Przedstawił tylko ciekawą opcję dla E65, bez mówienia co lepsze, co gorsze. A od siebie dodam, że CIC też ma swoje za uszami. O ile np. mapy są "nowocześniejsze" to są bardzo zubożone o cieki i akweny wodne w porównaniu do map w E65. Jedziesz sobie drogą. Widzisz jakieś ciekawe jeziorko. Chcesz szybko sprawdzić na mapie jaką ma nazwę itp, a tu zielona plama - zero wody. W E65 nie było tego problemu.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    650
    BMW
    E66 750Li, E66 760Li, G31 530xD, G05 45E
    Skąd
    Poznań
    Navi pewnie działa skokami przez to że nie odczytuje sobie cic prędkości pojazdu z DSC. W e65 idzie do NAV dedykowany przewód do tego.

    W usa paru próbowało, ale zaskoczyły ich te same problemy i chyba odpuścili.

    Tutaj ktos NBT do e65 wstawiał, [URL="https://uploads.tapatalk-cdn.com/files-901/VID-20170327-WA0001.mp4"]https://uploads.tapatalk-cdn.com/files-901/VID-20170327-WA0001.mp4[/URL

    Regulacja klimatyzacji działa tylko ciepło zimno ze środkowych nawiewów z tego co pamiętam.

  5. #15
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Oczywiście ze nie mam nic złego na myśli, po prostu koledzy są trochę uprzedzeni, ale życzę udanej akcji przeróbki bo lista powyżej spora no i zadowolenia z efektu przeróbek.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    646
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Cytat Zamieszczone przez LogiHuś Zobacz posta
    Navi pewnie działa skokami przez to że nie odczytuje sobie cic prędkości pojazdu z DSC. W e65 idzie do NAV dedykowany przewód do tego.

    W usa paru próbowało, ale zaskoczyły ich te same problemy i chyba odpuścili.

    Tutaj ktos NBT do e65 wstawiał, [URL="https://uploads.tapatalk-cdn.com/files-901/VID-20170327-WA0001.mp4"]https://uploads.tapatalk-cdn.com/files-901/VID-20170327-WA0001.mp4[/URL

    Regulacja klimatyzacji działa tylko ciepło zimno ze środkowych nawiewów z tego co pamiętam.
    Prędkość mamy już opanowaną na 90%, trwa konstruowanie gateway-a. Jak go ukończymy ruszamy z kopyta do przodu bo soft już mamy w wersji alpha. Polska to nie stany. Tu wszystko jest do zrobienia :D Klime zostawimy sobie jako smaczek na koniec.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    260
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Bardzo ciekaw jestem tego projektu. Oglądałem różne montaże NBT do E65 i to mnie najbardziej interesowało, ale z racji tego, że u mnie jest jeszcze dodatkowy ekran na tył, to ciekaw jestem jak takie doposażenie wygląda w takiej sytuacji, czy się to mocno nie gryzie nie byłoby problemów :)

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    646
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Cytat Zamieszczone przez Plexi36 Zobacz posta
    Bardzo ciekaw jestem tego projektu. Oglądałem różne montaże NBT do E65 i to mnie najbardziej interesowało, ale z racji tego, że u mnie jest jeszcze dodatkowy ekran na tył, to ciekaw jestem jak takie doposażenie wygląda w takiej sytuacji, czy się to mocno nie gryzie nie byłoby problemów :)
    Gdybym miał w swojej wersji wyposażenia tylny monitor to od razu powstawał by projekt z tylnymi monitorami pod CIC jak w F01. Niestety w układzie tylnego monitora nie mogę się wypowiedzieć, aczkolwiek zakładam, że utraci on swoją funkcjonalność. Będę myślał nad rozwojem systemu po ukończeniu jego podstawowej wersji.

  9. #19
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Nie myśleliście, żeby od razu pójść w kierunku NBT EVO?
    Emulatory do serii E są dostępne(z myślą o E60 i E90. Nie wiadomo jak zachowa się w E65). W mini był ekran 8.8" dotykowy, zapewne dałoby się go wykorzystać, żeby dopasować do ramki z E65
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    260
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Mieszkam niedaleko, w razie co zawsze mogę podjechać na jakieś testy :)

    Co do NBT Evo: https://www.bimmerfest.com/forums/sh....php?t=1304891
    Coś takiego jest już możliwe, więc pewnie się da. Tylko tu pytanie też - co z tylnym ekranem :D

Podobne wątki

  1. Projekt w Active HDL
    Przez GajowyGugala w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-11-2014, 10:29
  2. [E32] PROJEKT E32 750 iL
    Przez Poznaniak750 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 20:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •