Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Drobinki

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2019
    Posty
    56
    BMW
    740 D. F01
    Skąd
    Biała Podlaska

    Drobinki

    Witam. Wczoraj wymieniałem olej, i po oględzinach filtra znalazłem tam zultawo pomarańczowe drobinki. Nie ma tego dużo ale po kilka na każdym załamaniu wkładu filtra. Grubość jakieś dziesiętne może setne milimetra. Nie wiem czy mam się bać czy nie. Podpowie ktoś z kad to może byc

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    418
    BMW
    BMW 740i F01
    Skąd
    Warszawa
    Z panewek, niestety.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2019
    Posty
    56
    BMW
    740 D. F01
    Skąd
    Biała Podlaska
    Czyli niedługo silnik do remontu? Czy jakaś tam ilość zawsze się pojawia? Nie wiem bo pierwszy raz sam wymieniałem olej w tym samochodzie

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław

    Post

    To zależy co masz na myśli mówiąc "niedługo". W tym wypadku lepiej je odstaw czym prędzej. Opiłki w filtrze to oznaka zacierającego się silnika. Jak będziesz miał szczęście to skończy się tylko na wymianie panewek, ale takie drobinki krążące po magistrali olejowej potrafią robić konkretne spustoszenie.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2019
    Posty
    56
    BMW
    740 D. F01
    Skąd
    Biała Podlaska
    Ile może kosztować wymiana panewek? Po najniższej Lini oporu?

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Tutaj nie ma najniższej linii oporu. Koszty tak czy siak małe nie będą, zmniejszyć je można nie wiele tylko kupując tańszy zestaw panewek. Zależne czy robisz sam, czy będziesz zlecał komuś tę naprawę - na tym możesz sporo zaoszczędzić, ale jeśli brak doświadczenia i odpowiednich narzędzi to nawet nie warto się tego podejmować. Dochodzi też weryfikacja wału korbowego w jakim jest stanie skoro samochód jeździł nie wiadomo ile w takim stanie. Opiłki już masz w całej magistrali, więc po wymianie panewek konieczna płukanka silnika i znowu nowy filtr oleju i nowy olej. Po drodze wszystkie nowe uszczelki etc. Impreza na pewno na parę tysięcy złotych, na forum masz wątek kolegi damned1, który wymieniał panewki w swojej F01, ale w silniku benzynowym. Tam jest jak powinno to być zrobione, jakie koszta itp.

  7. #7
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Być może się mylę, ale moim zdaniem koledze chodziło o "usprawnić i upłynnić" ;)

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    A propo panewek ciekawy przypadek u Kunca. Tu możesz zobaczyć jakie to mogą być koszta jak się szybko nie zajmiesz tematem https://www.youtube.com/watch?v=rvHU6ODKCU0

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2019
    Posty
    56
    BMW
    740 D. F01
    Skąd
    Biała Podlaska
    Kur a doła mam jak f ut. Tyle jazdy w tym miesiącu a auto do remontu. Cena też niezła dzwoniłem do jednego magika od nas 15k zaspiewał

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Zarówno w moim przypadku jak i w przypadku z filmiku auto było po zatarciu. Jeżeli auto jeździ, to masz duże szanse, że uratujesz wał. Jego regeneracja / wymiana pochłania lwią część całkowitych kosztów.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •