Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Drobinki

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PaweliGosia
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    454
    BMW
    S8 D2, W221 S500
    Skąd
    Bydgoszcz

    Post

    w 740D panewki dostają w piz... od wysokiego momentu w niskich zakresach i oczywiście z LL oleju od momentu zakupu. Wał jest tańszy w n57 niż N54 który jest kuty tak samo jak korby.

    p.s. generalnie wiele silników zabija 5w30 który moim zdaniem jest tylko tłustą wodą i nadaje się ewentualnie do małych przebiegów bo ani n57 ani n54 nie ma tak ciasno spasowanych panewek oporowych jak np TSi i nalanie 5w50 aboslutnie nic mu nie zrobi (n54).
    Ostatnio edytowane przez PaweliGosia ; 15-08-2020 o 09:36

  2. #2
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,448
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez PaweliGosia Zobacz posta
    w 740D panewki dostają w piz... od wysokiego momentu w niskich zakresach i oczywiście z LL oleju od momentu zakupu. Wał jest tańszy w n57 niż N54 który jest kuty tak samo jak korby.

    p.s. generalnie wiele silników zabija 5w30 który moim zdaniem jest tylko tłustą wodą i nadaje się ewentualnie do małych przebiegów bo ani n57 ani n54 nie ma tak ciasno spasowanych panewek oporowych jak np TSi i nalanie 5w50 aboslutnie nic mu nie zrobi (n54).
    Czyli nie dotarło do Ciebie w oddzielnym temacie na temat oleju i zacząłeś szerzyć swoją religię w innych tematach?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PaweliGosia
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    454
    BMW
    S8 D2, W221 S500
    Skąd
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Czyli nie dotarło do Ciebie w oddzielnym temacie na temat oleju i zacząłeś szerzyć swoją religię w innych tematach?
    Słuchaj kolego to, że przedstawiłeś mi swoją "religię" w moim temacie nie znaczy, że wielce masz monopol na wiedzę bo nie masz. Co mnie obchodzi instrukcja z BMW? Mam prywatnie Infiniti g37 które bym zabił jeśli bym słuchał instrukcji lania 5w30. Robiono testy na rożnych typach olejów i tylko najbardziej spasowane motory jak TSi nie przepuszczały 10w60(panewki oporowe). Poszukaj sobie i porównaj jak spasowane są ów panewki w N54 a np 1.0TSi i wtedy komentuj.

    Olej jaki kupiłem to 5w40 tylko dlatego, że zamówiłem termostat akcesoryjny obniżający temp.oleju o 10 stopni.
    Ostatnio edytowane przez PaweliGosia ; 15-08-2020 o 11:52

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Cytat Zamieszczone przez PaweliGosia Zobacz posta
    Słuchaj kolego to, że przedstawiłeś mi swoją "religię" w moim temacie nie znaczy, że wielce masz monopol na wiedzę bo nie masz. Co mnie obchodzi instrukcja z BMW? Mam prywatnie Infiniti g37 które bym zabił jeśli bym słuchał instrukcji lania 5w30. Robiono testy na rożnych typach olejów i tylko najbardziej spasowane motory jak TSi nie przepuszczały 10w60(panewki oporowe). Poszukaj sobie i porównaj jak spasowane są ów panewki w N54 a np 1.0TSi i wtedy komentuj.

    Olej jaki kupiłem to 5w40 tylko dlatego, że zamówiłem termostat akcesoryjny obniżający temp.oleju o 10 stopni.
    Proponuje zacząć prace w BMW W BAWARII.Myśle że im doradzisz i cię posłuchają.Szukają konstruktorów do silników zwłaszcza z turbinami.

    Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •