Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: 730d po lekkiej kraksie. Prośba o rady i pomoc w poskładaniu do kupy mojej e65.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    121
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Wodzisław Śląski

    Post 730d po lekkiej kraksie. Prośba o rady i pomoc w poskładaniu do kupy mojej e65.

    Witam po długiej nieobecności na forum.

    Sprawa wygląda tak, że miałem drobną kolizję, nic groźnego i nie mam zamiaru ściemniać, bo z mojej winy to było, ale bez udziału innych aut i osób trzecich. Była wtedy jeszcze zima, miałem problem z ruszeniem pod ostrą górkę, wyłączyłem DSC i zapomniałem z powrotem włączyć, chwilę później z przyzwyczajenia depłem w podłogę na wyjściu z zakrętu a była to wąska boczna droga, no i skasowałem na barierkach trochę przód :)

    Na początku chciałem dać sobie spokój i pozbyć się auta w takim stanie w jakim było za kilka tyś., ale teraz po przeanalizowaniu strat doszedłem do wniosku, że uszkodzenia wcale nie są duże a naprawa nie musi być kosztowna, bo przecież z Waszą pomocą na pewno się uda, poza tym nie spieszy mi się z tym aż tak bardzo no i... jednak jest jakiś sentyment :) Sporo do tej pory tam wymieniłem, silnik pracuje nadal bez zarzutu. Mam nadzieję, że mogę liczyć na wasze wsparcie, sugestie i udostępnienie swojej wiedzy i materiałów dydaktycznych.

    Do rzeczy. Do wymiany są:

    - Prawa lampa przód (działa ale zaczepy poszły i klosz zbity)
    - Przedni zderzak (same plastiki, belka nienaruszona)
    - Prawe nadkole przód
    - Chłodnica wody
    - Intercooler
    - Plastiki, plasticzki, maty, osłony, etc

    Głównym problemem są plastiki, osłony, maty których brakuje i nie znam numerów OEM. Przydałby się jakiś schemat bo nie wiem, co jak gdzie z czym i w jakiej kolejności ma być skręcone. Chodzi właściwie o cały ten plastikowy spód z przodu, wokół zderzaka i chłodnic.

    Zacznę od lampy. Wygląda tak:
    https://zapodaj.net/6eba8d51fb662.jpg.html
    https://zapodaj.net/765b88e2ce6ee.jpg.html

    Jest to ten zwykły ksenon. Pytanie mam takie, czy jest opcja żeby zamontować taką z auta z UK? Czy coś trzeba w niej zmieniać? Ewentualnie czy lampę ze zwykłą żarówką H7 da się przerobić na ksenon? Bo dysponuję częściami z mojej rozbitej lampy.

    Jutro wrzucę zdjęcia reszty auta.
    Ostatnio edytowane przez Polus111 ; 10-08-2020 o 22:51

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    260
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Odnośnie części do zwykłego xenonu - spójrz sobie na BMWLDZ na znanym portalu aukcyjnym, ostatnio tam mieli przedlifta E65 i bankowo był zwykły xenon. Odnośnie szukania sobie części: bimmercat.com, wpisz swój VIN i szukaj wszystkich numerów części, jakich potrzeba, a manuale: https://www.newtis.info/tisv2/a/en/ masz tutaj :)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    38
    BMW
    E65 730d grudzień 2003
    Skąd
    Piła
    Numery większości części można sprawdzić po vin'ie np na stronie https://czesci.bmwsklep.pl/ kiedyś z ciekawości szukałem tam lamp do swojej. Strasznie zaszły od środka i jakość światła była słaba. Oryginały nowe komplet koło 13 tyś. zł. Na pojedyncze elementy lamp nie trafiłem. Można używki ale też nie są tanie. Szukałbym brzydkich ale tanich i regeneracja. Ja ostatecznie dałem swoje do regeneracji za 900 zł komplet, do tego żarniki Philipsa komplet 375 zł. Świecą i wyglądają jak nówki. Z wiatrakiem klimatyzacji jest podobnie. Używki niewiadomego pochodzenia 700-900 zł. Oddałem swój do regeneracji (wymiana wiatraka na nowy, inny z modułem zewnętrznym) za 900 zł. Śmiga elegancko. Chłodnica klimatyzacji (skraplacz) dość tanie 200 - 300 zł nowe zamienniki. Chłodnica wody, nie wiem a też mnie czeka.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    chodzisz tutaj https://www.realoem.com/bmw/ i szukasz części jakie potrzebujesz. Potem allegro lub aso i zamawiasz i składasz i juz ! Z tego co piszesz to szkody małe i bez filozofi .

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    121
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Ok, dzięki. To z plastikami już teraz jakoś ogarnę, ale potrzebuję np. takie info, czy da się zwykłą lampę taką bez ksenona przerobić na taką jakie ja mam? Albo czy lampa wersja UK może być, czy różni się czymś?
    Kolejna sprawa to chłodnica. Znalazłem w dobrej cenie i w b. dobrym stanie, ale jest z auta po lifcie. Moja ma numer: 1711 2 248 478 a tamta 1711 7795 138 Ale wyglądają identycznie na zdjęciach. Intercooler też, więc pytanie drugie, czy można zastosować chłodnicę wody i intercooler z polifta do auta sprzed liftu?

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Polus111 Zobacz posta
    Ok, dzięki. To z plastikami już teraz jakoś ogarnę, ale potrzebuję np. takie info, czy da się zwykłą lampę taką bez ksenona przerobić na taką jakie ja mam? Albo czy lampa wersja UK może być, czy różni się czymś?
    Kolejna sprawa to chłodnica. Znalazłem w dobrej cenie i w b. dobrym stanie, ale jest z auta po lifcie. Moja ma numer: 1711 2 248 478 a tamta 1711 7795 138 Ale wyglądają identycznie na zdjęciach. Intercooler też, więc pytanie drugie, czy można zastosować chłodnicę wody i intercooler z polifta do auta sprzed liftu?
    Wszystko powinno się zgadzać wedle numeru nadwozie bo potem róznie bywa. Co do lampy to kup po prostu ksenon, nie kombinuj.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    121
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Co do tej chłodnicy, to ktoś na aukcji podaje że...

    Pasuje do modeli:

    E65

    730d M57 204KM

    730d M57 218KM

    740d M57 258KM

    745d M67 300KM

    Na innych aukcjach gdzie numer jest zgodny z moim też jest napisane, że pasuje do takich silników. Oczywiste jest, że wolę taką z 2007 r. i do tego o połowę tańszą o takiej z 2003 r. :) Jutro się zorientuję u sprzedającego i jeżeli gabaryty i mocowania będą pasowały, to biorę z polifta.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Polus111 Zobacz posta
    Co do tej chłodnicy, to ktoś na aukcji podaje że...

    Pasuje do modeli:

    E65

    730d M57 204KM

    730d M57 218KM

    740d M57 258KM

    745d M67 300KM

    Na innych aukcjach gdzie numer jest zgodny z moim też jest napisane, że pasuje do takich silników. Oczywiste jest, że wolę taką z 2007 r. i do tego o połowę tańszą o takiej z 2003 r. :) Jutro się zorientuję u sprzedającego i jeżeli gabaryty i mocowania będą pasowały, to biorę z polifta.
    Kupując na Allegro zawsze możesz odesłać

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    121
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Na szczęście profilaktycznie poprosiłem o pomierzenie tej chłodnicy zanim kupiłem. Jednak o ok 1cm jest cieńsza, reszta wymiarów podobno się zgadza. Zatem... musi być sprzed FL, numer musi się zgadzać. Intercooler pasuje, ale czuć po wadze i widać od razu, że na nim też oszczędności były w porównaniu do przedliftowego.

Podobne wątki

  1. Pomoc Mojej Mamie
    Przez niestepne w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-07-2020, 11:23
  2. Prośba o pomoc w głosowaniu na pracę konkursową mojej ładniejszej połowy :)
    Przez SkeYT w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-12-2013, 12:35
  3. E32 na BBS RC 18" i lekkiej glebie - macie fotki?
    Przez PawelM. w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-10-2010, 08:54
  4. Kilka dolegliwości w mojej 7er , proszę o pomoc
    Przez Surprizzo w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2010, 19:29
  5. rady przy zakupie 730d
    Przez ahmed34 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-12-2008, 21:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •