Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: [pozostale] [elektryka] [E38] Doświetlanie zakrętów

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    150
    BMW
    VW :]
    Skąd
    Łdz

    [pozostale] [elektryka] [E38] Doświetlanie zakrętów

    Jak zauważyliście w autach które nie mają adaptacyjnych reflektorów w przypadku (i tu nie jestem do końca pewien) włączenia kierunkowskazu (tak chyba jest w Octavi) lub skrętu kierownicy zapala się odpowiedni halogen doświetlając skręt. Wiem że jest to możliwe do zrobienia. Widziałem jak to działa i powiem że w krętych drogach ładnie widać zakręty i całe pobocze. Nie mam jeszcze E38 (jeszcze powtarzam - ale już nie długo) więc może ktoś coś wymyśli (poza tym to fajnie wygląda).

    Taki bajer o czym fabryka nie pomyślała ;)

  2. #2
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    ...opcja jest ale nie seryjnie. idzie dolaczyc chipa, ale koszty okolo 150 euro
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    150
    BMW
    VW :]
    Skąd
    Łdz
    A nie można taniej ;) zawsze można coś pomyśleć ;)

  4. #4
    Zapytajcie AdamaBMW. On coś sklecił w swoim aucie.... Swoją drogą czy to aż tak skutecznie doświetla zakręty? Tak czy inaczej na pewno kolejny bajerek ;D

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    150
    BMW
    VW :]
    Skąd
    Łdz
    Oj uwierz mi ze ostatnio jak wracalem z trasy i navi pokierowala mnie waskimi drozkami przez wsie to by sie bradzo przydalo. Wiesz przy 80 w zakretach 60-80stopni malo co widac ;)

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Beni0
    A nie można taniej ;) zawsze można coś pomyśleć ;)
    Po włożeniu ringów droga jest ładnie oświetlana (ringi świecą na prawdę mocno) jak mam do czegoś porównać to droga jest widoczna jak po włączeniu halogenów. Piękna sprawa na wsiach i dziwnych drogach które nie mają pasów lub odblasków na krawędziach.

    Oczywiście to nie da takiego samego efektu jak dodatkowa lampa. Ja widziałem takie coś w amerykańskim krążowniku Zientarskiego :) tyle że ta krowa ma 6m długości :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    150
    BMW
    VW :]
    Skąd
    Łdz
    Chłopaki jeśli to Chip i kosztuje 150 ojro to zawsze mozna go skopiowac ;) zrzuta i każdy ma. Tak np robią chłopaki z opelka itp jak kupują chipy ;) Może uda się coś takiego zrobić? Wie ktoś jaki to chip? Jaki układ?

  8. #8
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Cytat Zamieszczone przez Beni0
    A nie można taniej ;) zawsze można coś pomyśleć ;)
    Po włożeniu ringów droga jest ładnie oświetlana (ringi świecą na prawdę mocno) jak mam do czegoś porównać to droga jest widoczna jak po włączeniu halogenów. Piękna sprawa na wsiach i dziwnych drogach które nie mają pasów lub odblasków na krawędziach.

    :shock:

    To może nie te ringi mam bo "efektu halogenów" nie mam.... ;D

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    150
    BMW
    VW :]
    Skąd
    Łdz
    No moze jednak sie cos wymysli. To dziala w 2 stron jak sie wlaczy kierunek albo jak sie wykona obrot powyzej 30 stopni.

    Moze cos wymyslimy. Najlatwiej tylko wykonac kierunki. Ale z obrotem bedzie ciezko.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Oczywiście to nie da takiego samego efektu jak dodatkowa lampa. Ja widziałem takie coś w amerykańskim krążowniku Zientarskiego :) tyle że ta krowa ma 6m długości :)
    Jaki "krążownik" masz na myśli? Jeżeli srebrnego Caprice'a, to trochę przesadziłeś - ma dokładnie 31 cm więcej niż E38 w langu ;) I 170 koni... :)

    Co do dodatkowej lampy, to wiele aut amerykańskich miało takie wyposażenie. Zwie się to cornering lamp i było b. popularne na przełomie lat '80 i '90.
    Popularna obecnie, niedorobiona imitacja tego rozwiązania z użyciem halogenu - wygląda dla mnie cokolwiek dennie... :] Oczywiście to moje zdanie.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •