Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Wątek: [pozostale] [elektryka] [E38] Doświetlanie zakrętów

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    150
    BMW
    VW :]
    Skąd
    Łdz
    Michale masz rację i śmieszy mnie jak widzę to w Mercu E Classe. Ale uwierz mi działa i się przydaje! Patrzę ze względów bezpieczeństwa.

  2. #12
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Oczywiście to nie da takiego samego efektu jak dodatkowa lampa. Ja widziałem takie coś w amerykańskim krążowniku Zientarskiego :) tyle że ta krowa ma 6m długości :)
    Jaki "krążownik" masz na myśli? Jeżeli srebrnego Caprice'a, to trochę przesadziłeś - ma dokładnie 31 cm więcej niż E38 w langu ;) I 170 koni... :)

    Co do dodatkowej lampy, to wiele aut amerykańskich miało takie wyposażenie. Zwie się to cornering lamp i było b. popularne na przełomie lat '80 i '90.
    Popularna obecnie, niedorobiona imitacja tego rozwiązania z użyciem halogenu - wygląda dla mnie cokolwiek dennie... :] Oczywiście to moje zdanie.
    Nie, nie miał jakiegoś przedpotopowego linkolna czy cus trudno powiedziec :)



    Cytat Zamieszczone przez Anatol
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Cytat Zamieszczone przez Beni0
    A nie można taniej ;) zawsze można coś pomyśleć ;)
    Po włożeniu ringów droga jest ładnie oświetlana (ringi świecą na prawdę mocno) jak mam do czegoś porównać to droga jest widoczna jak po włączeniu halogenów. Piękna sprawa na wsiach i dziwnych drogach które nie mają pasów lub odblasków na krawędziach.

    :shock:

    To może nie te ringi mam bo "efektu halogenów" nie mam.... ;D
    A nie wiem, może to dla tego, że mam je tak a nie inaczej założone, są głębiej i może światło się odbija od tych chromowanych czy tam niklowanych elementów obudowy... ;D nie wiem jak mam to opisać ;D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    150
    BMW
    VW :]
    Skąd
    Łdz
    coboss masz świetne ringi fajna robota! Ale mi się nie podobają ringi w e38 i sądzę że nie każdy chce zakładać ringi w ten sposób co ty wyjmując szkiełka.

    Na pewno można coś zdziałać domowymi metodami. W kompie nie ma takiej opcji? Kierunek + halogen? Czy potrzebny odpowiedni sterownik? Jak nie to druciki przekaźnik i do roboty ;)

  4. #14
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    ba, jesli kolega sie na tym zna, ma czas i srodki, to chetnie poczekamy na efekty pracy.

    Podalem, ze jest rozwiazanie i niestety to kosztuje. Mozna kupic i dac fachowcom by skopiowali...ale na to tez trzeba srodkow. A czekac az ktos poda rozwiazanie za free na tacy jest najlatwiej :(
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  5. #15
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez Beni0
    . W kompie nie ma takiej opcji? Kierunek + halogen? Czy potrzebny odpowiedni sterownik? Jak nie to druciki przekaźnik i do roboty ;)
    Ale co Ci to da? Przy jeździe po krętej drodze i tak by to nie działało.
    Jest to faktycznie dobra sprawa ale jak jest to połączone z układem kierowniczym.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    W tych amerykańskich furach było to po prostu podłączone równolegle z kierunkowskazem.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    150
    BMW
    VW :]
    Skąd
    Łdz
    Mam taki glupi nawyk ze wlaczam kierunek praktycznie zawsze. Nawet jak wykrecam na podwórku. Więc może być pod kierunek. A w E38 jest jakiś czujnik położenia kierownicy?

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    70
    BMW
    bez
    Skąd
    Tomaszów
    Ustawodawca dał nam możliwość:

    Art. 51.5. Na drodze krętej, oznaczonej odpowiednimi znakami drogowymi, kierujący pojazdem może używać przednich świateł przeciwmgłowych od zmierzchu do świtu, również w warunkach normalnej przejrzystości powietrza.

    Czemu tego nie robić tylko wprowadzać jakieś dziwne "ulepszenia"?

  9. #19
    Cytat Zamieszczone przez vic
    Ustawodawca dał nam możliwość:

    Art. 51.5. Na drodze krętej, oznaczonej odpowiednimi znakami drogowymi, kierujący pojazdem może używać przednich świateł przeciwmgłowych od zmierzchu do świtu, również w warunkach normalnej przejrzystości powietrza.

    Czemu tego nie robić tylko wprowadzać jakieś dziwne "ulepszenia"?
    Tylko o tym trzeba pamiętać i w razie co być przygotowanym na tłumaczenie "niebieskiemu", że droga jest kręta..... Ulepszanie nas od tego artykułu uwalnia, o niczym nie trzeba pamiętać. Inna sprawa to skuteczność samych halogenów w e38....

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    70
    BMW
    bez
    Skąd
    Tomaszów

    Re: [elektryka] [E38] Doświetlanie zakrętów

    pozwolę sobie na cytat
    Cytat Zamieszczone przez Beni0
    ...lub skrętu kierownicy zapala się odpowiedni halogen doświetlając skręt...
    myślę, że lepiej powołać cię na konkretny paragraf niż tłumaczyć czemu na przemian zapala nam się raz lewy raz prawy... :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •