Cytat Zamieszczone przez greg38
Witam,

dzis wymienilem ten deckel z tylu kolektora, od gory i bez sciagania kolektora:

- sciagnac pokrywe silnika,
- odlaczyc wszystkie weze podcisnienia, roeniz ten wielki od hamulcu podwazyc srubokretem i wyciagnac.
- jezeli sa trojniki wody od lpg te rowniez odlaczyc i dac na bok
- lewy groby waz wody odlaczyc (lepsze dojscie do 2 sruby od dolu lewa
- najpierw 3 gorne sruby poluzowac, by wyczuc sile odkrecenia (grzechotka mala z torx30)
- lewa 1 dolna grzechotka, 2 lewa dolna l-ka klucz torx (kupilem w realu zestaw), 3 i 4 od lewej grzechotka
-spinke z rurki zewn. od deckla po prawej stronie zsunac, wszystkie sruby wykrecic i ostroznie deckel sciagac uwazajac, by rurka wew. i ta lewa nie pozostaly pociagniete, pomagajac se srubokretem.
-wymienic uszczelke i montowac odwrotnie.

U mnie lal sie ojej litrami. I ciekawosta, ze nie mialem wewnatrz tej rurki, ktora jest w etk. Moze juz ktos wymienial i nie wsadzil. Ale ja ja tez nie wsadzam jak nie ma...wg. motta don't touch a running system.

Oleju mialem w kolektorze mnostwo.

Przy okazji musialem wymienic weze wody LPG po za tydzien mial bym katastrofe.

za 150000 po zmianie wymienie sruby na nowe.

Co do samej membrany, jak juz sebek i boss740 i ja slyszelismy od "fachowca", mozna wymienic sama membrane, jezeli ja ktos kupic da rade. Ale ja te wieczko z deckla sciagnalem, by membrane zobaczyc i oplastik byl juz tak kruchy, ze pekal os samosci na 100 kawalkow. Wiec moze lepiej jednak kupic caly deckel...

A sama mebrana to jak zdechly vetyl rowerowy kruszyla sie na sam dotyk.

Jutro pare fotek, moze nie tak fajne jak u innych, ale by miec wyobrazebie jak to wygladalo.

Wynik: obroty jalowe sa jeszcze lepsze jak przedtem (spokojniutko)

PS. Robilem spokojnie i powoli. Zajelo mi to jakies 3 godz. ze wszystkim a ja nie kladlem sie na silniku tylko kleczalem jednym kolanem na pokrwce od wlewu oleju a drugim kolanem na pokrywce od plusa. Kolana jeszcze teraz bola troche....powodzenia dla innych.
Myślę iż należało by przekopiować do zrób to sam/