Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Wątek: [ pozostale] W zimniejsze dni - za mną mega para - chmura ja

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    416
    Cytat Zamieszczone przez greg38
    Witam,

    dzis wymienilem ten deckel z tylu kolektora, od gory i bez sciagania kolektora:

    - sciagnac pokrywe silnika,
    - odlaczyc wszystkie weze podcisnienia, roeniz ten wielki od hamulcu podwazyc srubokretem i wyciagnac.
    - jezeli sa trojniki wody od lpg te rowniez odlaczyc i dac na bok
    - lewy groby waz wody odlaczyc (lepsze dojscie do 2 sruby od dolu lewa
    - najpierw 3 gorne sruby poluzowac, by wyczuc sile odkrecenia (grzechotka mala z torx30)
    - lewa 1 dolna grzechotka, 2 lewa dolna l-ka klucz torx (kupilem w realu zestaw), 3 i 4 od lewej grzechotka
    -spinke z rurki zewn. od deckla po prawej stronie zsunac, wszystkie sruby wykrecic i ostroznie deckel sciagac uwazajac, by rurka wew. i ta lewa nie pozostaly pociagniete, pomagajac se srubokretem.
    -wymienic uszczelke i montowac odwrotnie.

    U mnie lal sie ojej litrami. I ciekawosta, ze nie mialem wewnatrz tej rurki, ktora jest w etk. Moze juz ktos wymienial i nie wsadzil. Ale ja ja tez nie wsadzam jak nie ma...wg. motta don't touch a running system.

    Oleju mialem w kolektorze mnostwo.

    Przy okazji musialem wymienic weze wody LPG po za tydzien mial bym katastrofe.

    za 150000 po zmianie wymienie sruby na nowe.

    Co do samej membrany, jak juz sebek i boss740 i ja slyszelismy od "fachowca", mozna wymienic sama membrane, jezeli ja ktos kupic da rade. Ale ja te wieczko z deckla sciagnalem, by membrane zobaczyc i oplastik byl juz tak kruchy, ze pekal os samosci na 100 kawalkow. Wiec moze lepiej jednak kupic caly deckel...

    A sama mebrana to jak zdechly vetyl rowerowy kruszyla sie na sam dotyk.

    Jutro pare fotek, moze nie tak fajne jak u innych, ale by miec wyobrazebie jak to wygladalo.

    Wynik: obroty jalowe sa jeszcze lepsze jak przedtem (spokojniutko)

    PS. Robilem spokojnie i powoli. Zajelo mi to jakies 3 godz. ze wszystkim a ja nie kladlem sie na silniku tylko kleczalem jednym kolanem na pokrwce od wlewu oleju a drugim kolanem na pokrywce od plusa. Kolana jeszcze teraz bola troche....powodzenia dla innych.
    Myślę iż należało by przekopiować do zrób to sam/

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    187
    BMW
    E32
    Skąd
    Kwidzyn
    Najwięcej wody zbiera sie przy małych dziennych przebiegach (sklep, praca itp.) Nie wypalimy całej wilgoci a potem parowóz z rury
    Najlepiej wygląda przy kickdown :D
    pozdro
    zielony
    ale jazda !!! Skype-> zielony730

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    267
    BMW
    E32 735iA 88'
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez zielony
    Najwięcej wody zbiera sie przy małych dziennych przebiegach (sklep, praca itp.) Nie wypalimy całej wilgoci a potem parowóz z rury
    Najlepiej wygląda przy kickdown :D
    zgadza się a para daje jak z elektrociepłowni :)

  4. #24
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    32
    Jutro zabieram się za wymianę tej pokrywy...odmy - zwał jak zwał. Teraz tylko zastanawiam się patrząc na zdjęcia z wymiany Greg38 to tam się trochę tego oleju już nazbierało. Więc obstawiam że w kolektorze też go jest od groma. Dobrze by było wyczyścić tyle że bez zdejmowania kolektora pewnie się nie obędzie - więc pewnie sobie odpuszczę.... zresztą nie wiem jak jest u mnie. Ale pomijając olej w kolektorze to w przewodach dochodzących do "odmy" na pewno też zebrał się olej, więc założę nową pokrywę i znowu zarzuci ją olejem. Czym najlepiej byłoby wyczyścić/przepłukać te gumowe przewody?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •