Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Nieszczelny Szyber dach - pomocy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DjAxel
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    102
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Chorzów
    Blog
    2

    Post Nieszczelny Szyber dach - pomocy

    Witam. Wiem że na temat szyber dachu jest dużo informacji na forum, ale nie umiałem znaleść odpowiedzi na moje pytanie. Uszczelka szyberdachu przepuszcza takie ilości wody że wężyki odpływowe nie nadążają odprowadzać wody z rynny. Zwłaszcza jak auto jest pochylone na jedną stronę. Czy uszczelka w okół szyberdachu powinna być w miarę szczelna? żeby nie przepuszczać dużej ilości wody? Wizualnie uszczelka nie jest uszkodzona lecz lejąc wodę z butelki woda wlatuje przez nie cała do środka tak jak by była tylko do ozdoby wykonczenia a nie sprawuje roli jako uszczelnianie. Finisz jest taki że wyjeżdżając z myjni woda jest w kabinie. Przy normalnym deszczu mam zalane dywaniki. Czy wymiana na nową uszczelkę coś pomoże?.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    38
    BMW
    E65 730d grudzień 2003
    Skąd
    Piła
    Średnio co 2 lata ten sam problem powraca i u mnie. Zawsze latem. Jedyny sposób to czyszczenie kanałów odpływowych. Mój sposób to sprężone powietrze i trochę wody, która powinna trafić do przewodów. Znajomy ma sprężarkę i pistolet z "lufą" na którą da się nałożyć gumowy wężyk. Drugi koniec wężyka musi się zmieścić w kanale odpływowym i najlepiej żeby na kilka cm wszedł. Puszczamy powietrze a przy nadkolu wypada błoto i syf który te kanały zapchał. Warto tak przeczyścić po obu stronach dachu. Jeśli kanały są czyste to żaden deszcz nie powinien sprawić problemu i woda powinna spływać pod auto a nie do środka.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DjAxel
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    102
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Chorzów
    Blog
    2
    wężyk odpływowy po stronie kierowcy jest nie drożny nie idzie go niczym przeczyścić ani sprężonym powietrzem ani wodą pod ciśnieniem. Nie jest całkiem zapchany ale ma o wiele mniejszy przepływ niż wężyk po drugiej stronie. Dalej nie wiem co zrobić.



    Ok. Może komuś się przyda. Decydując się na demontaż całego wężyka zaryzykowałem i przed jego wyciągnięciem co w warunkach polowych graniczy z cudem wsadziłem kilka plastikowych kulek z zabawkowego pistoletu syna i zalałem je wodą z ust. następnie do wężyka wsadziłem pistolet z sprężarki i wstrzeliłem powietrze na maxa. Pierdykło jak z procy, kulek już nie znalazłem a wężyk odpływowy się udrożnił całkowicie. Zabieg ten powtórzyłem ale za drugim razem już nie było takiego efektu wystrzału. Teraz lejąc wodę nawet wiadrami na szyber dach woda nie wlatuje już do środka kabiny tylko odpływami w nadkolach.
    Dziękuję Cappa.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 10-08-2020 o 07:52 Powód: Edytuj posty zamiast pisać jednego pod drugim!

  4. #4
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    1. Jak od góry pod sprężonym powietrzem nie idzie, to drugi koniec jest w nadkolu. Ściągasz je i masz dostęp do odpływu.
    2. Uszczelka nie powinna w ogóle przepuszczać wody. Jeżeli podczas jazdy z odsuniętą żaluzją jest dużo większy szum powietrza niż po jej zasunięciu, to uszczelka do wymiany. Przy dobrej uszczelce, przy odsuniętej żaluzji nie powinno być zwiększonego szumu.

    Wiem, bo sam miałem powódź po kostki po stronie pasażera. Po udrożnieniu odpływu + wymianie uszczelki było po problemie.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DjAxel
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    102
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Chorzów
    Blog
    2
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    1. Jak od góry pod sprężonym powietrzem nie idzie, to drugi koniec jest w nadkolu. Ściągasz je i masz dostęp do odpływu.
    2. Uszczelka nie powinna w ogóle przepuszczać wody. Jeżeli podczas jazdy z odsuniętą żaluzją jest dużo większy szum powietrza niż po jej zasunięciu, to uszczelka do wymiany. Przy dobrej uszczelce, przy odsuniętej żaluzji nie powinno być zwiększonego szumu.

    Wiem, bo sam miałem powódź po kostki po stronie pasażera. Po udrożnieniu odpływu + wymianie uszczelki było po problemie.
    Czyli jednak kupno nowej uszczelki mnie nie ominie

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-01-2020, 07:04
  2. [ pozostale] otwarty szyber dach a deszcz :)
    Przez mogewszystko w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-08-2010, 09:05
  3. [mechanika] Nieszczelny układ wydechowy
    Przez rodzinabmw w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-10-2009, 21:12
  4. szyber dach przecieka POMOCY
    Przez Krzyś w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-02-2009, 20:06
  5. [ pozostale] POMOCY!!! - nieszczelny zbiornik paliwa !
    Przez hrabia81 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 05-04-2008, 08:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •