Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: LPG a sterownaie skrzyni

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów

    LPG a sterownaie skrzyni

    Witam! Właśnie założyłem sekwencję i zaczęły się problemy ze skrzynią. Jak depnę lub zaczynam korzystać z trybu sekwencyjnego to skrzynia przechodzi w tryb awaryjny. Odpięcie akumulatora pomaga połowicznie - trzeba jechać delikatnie to jakoś jedzie.
    Jutro jadę na początek do gazownika. Dam znać co dalej będzie. Chętnie wysłucham uwag - może już ktoś miał taki problem.
    Na pb też źle.
    Grzesiek.

  2. #2
    Ze swojej strony proponuję podpytać gazowników jak podpięli się z sygnałem obrotów..

    Niech przełożą gdzie indziej i poobserwujesz jak skrzynia i zrób to szybko, bo zapewniam Cie że nie jest to zdrowa sytuacja kiedy ASB wchodzi w tryb awaryjny
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    A gdzie powinni podpiąć sygnał o obrotach?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    150
    BMW
    VW :]
    Skąd
    Łdz
    Proś o pomoc Nikosia Wariata albo do niego podjedź to Ci naprawi. Co prawda to WaWa ale warto ;) Zna się na rzeczy!!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów

    filtr powietrza a skrzynia

    Hej. Wczoraj wymieniłem filtr powietrza - na tvn turbo mój braciszek widział kiedyś program o automatycznych skrzyniach gdzie była mowa o możliwych problemach ze skrzynią np gdy jest zabrudzony filtr powietrza - zaraz po wymianie nie odczułem różnicy ale jak postał 4 godz i jechałem wieczorem do pracy to zaczął normalnie przerzucać biegi więc zacząłem używać trybu sekwencyjnego i skrzynia normalnie działała. Rano wracałem i już konkretnie depnąłem i też nie protestowała. Mam nadzieję że to trwała zmiana. Szkoda tylko że tyle komunikatów się może pokazać a o czymś takim zero info - od ariusza mam info że silnik nie informuje również o przejściu w tryb awaryjny. Widzę, że bmw zachowują się jak prawdziwe damy - nie informują wprost o co im chodzi :D :D :D
    Uwaga ogólna - filtr powietrza ma znaczenie duże.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Niestety radość była przedwczesna - pojeździłem trochę po mieście i trzeba go traktować spokojne bo inaczej zmienia biegi z szarpaniem i przechodzi w tryb awaryjny. Jest lepiej niż było, tak mi się wydaje, ale to jeszcze nie to. Chyba komp od skrzyni nałapał błędów.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Bez różnicy.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Cóż - na razie trzeba to sprawdzić - a później dalej szukać.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •