Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: M62B35 Wypadanie zapłonu. Minusowe korekty

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2020
    Posty
    16
    BMW
    e39
    Skąd
    Białystok

    M62B35 Wypadanie zapłonu. Minusowe korekty

    Witam
    Pacjent m62b35 z LPG. Brak katalizatorów. Rzuca silnikiem i nierówno pracuje. Pracuje tak samo źle na benzynie jak i LPG, choć na lpg jeszcze gorzej Live data robiona tylko na benzynie, adaptacje skasowane. https://www.youtube.com/watch?v=eW8qWLMyHLw Widać, że problem jest tak jakby w drugim banku. Cylindry 5,6,7,8 najbardziej odstają od norm. Korekty jak widać na filmie na drugim banku Ida na minus czyli odejmuje mu paliwa, wiec teoretycznie można wykluczyć lewe powietrze. W tej chwili brak jakichkolwiek błędów. Wcześniej inpa wyrzucała błędy ogólne wypadania zapłonu, wypadania zapłonu na 5 i 7 cylindrze i błąd czujnika stukowego nr 1
    Jak na razie zostało sprawdzone\wymienione
    - lewe powietrze, dymarka (brak)
    - nowe świece
    - nowy filtr powietrza
    - podmiana cewek z lewego banku na prawy
    - wymieniony regulator napięcia w alternatorze
    - podmiana wtryskiwaczy benzynowych z lewego banku na prawy
    - sprawdziłem również na pracującym silniku napięcie na wtyczce od cewki piątego cylindra ( tego najgorszego), było w chyba w normie bo oscylowało od 13,7 do 14,1
    - zmierzona kompresja na cylindrach

    1 - 11.72 bar 3 - 11.72 bar
    2 - 11.72 bar 4 - 12.07 bar

    5 - 11.72 bar 6 - 11.72 bar
    7 - 11.72 bar 8 - 11.03 bar

    Może miał ktoś podobny problem, albo niech gdzieś nakieruje, bo brak mi już pomysłów.

    EDIT

    - podmieniłem sondę na tym banku. Brak poprawy.
    - zdemontowałem układ wydechowy do kolektorów. Brak poprawy
    - zmierzyłem ciśnienie paliwa. Jest takie jak powinno być czyli 3 bar. Po odpięciu wężyka podciśnienie od regulatora ciśnienia paliwa ciśnienie rośnie do 3.5 bar. W takim razie wykluczam pompę paliwa.

    Powoli skłaniam się ku rozrządowi. Podejrzewam rozciągnięty łańcuch, albo jest źle ustawiony. Jak myślicie? Tylko czy w takim przypadku kompresja silnika nie była by niska?
    Wrzucam jeszcze jeden filmik z live daty, gdzie odłączyłem czujnik położenia walka rozrządu. Jak widać na filmie korekty rosną teraz w drugim banku
    https://www.youtube.com/watch?v=f0qN...ature=youtu.be
    Ostatnio edytowane przez leszczu24 ; 24-07-2020 o 13:59 Powód: dodanie nowych informacji

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    87
    BMW
    740i 4.4 1998
    Skąd
    Wrocław

    Post

    polecam pooglądać tego gościa: https://www.youtube.com/channel/UCMn...jsPr8XO59F9nVQ
    mój typ to przepływomierz, czujniki temperatury itp. - do sprawdzenia ... u mnie to był niestety kompletny rozrząd łącznie z kołami zębatymi ;-), źle kiedyś wymieniony przez jakiegoś paprocha ... dzisiaj akurat sprawdzałem u siebie mam krótkotrwałe adaptacje na -7 a długotrwałe 0 ... obydwa banki jednakowo

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2020
    Posty
    16
    BMW
    e39
    Skąd
    Białystok
    Cytat Zamieszczone przez vilk Zobacz posta
    polecam pooglądać tego gościa: https://www.youtube.com/channel/UCMn...jsPr8XO59F9nVQ
    mój typ to przepływomierz, czujniki temperatury itp. - do sprawdzenia ... u mnie to był niestety kompletny rozrząd łącznie z kołami zębatymi ;-), źle kiedyś wymieniony przez jakiegoś paprocha ... dzisiaj akurat sprawdzałem u siebie mam krótkotrwałe adaptacje na -7 a długotrwałe 0 ... obydwa banki jednakowo
    Darka oglądam od początku piwstanie jego kanału.
    Jakie miałeś objawy, że trafiłeś że to rozrząd jest walnięty?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    87
    BMW
    740i 4.4 1998
    Skąd
    Wrocław
    wypadające zapłony i nierówna praca silnika ... powymieniałem najpierw dokładnie to co Ty hehe ... u mnie było to o tyle mniej bolesne, że olej się lał zewsząd i wymieniane były wszystkie możliwe uszczelnienia ...

  5. #5
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,235
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Nie chciałbym Cię dołować, ale kulejące M60/62 to "neverending story". W zasadzie najlepiej byłoby wyciągnąć silnik, zrobić go od początku do końca i dopiero wtedy będzie chodził równo. Życzę powodzenia, ale nie wróżę sukcesu ;)

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2020
    Posty
    16
    BMW
    e39
    Skąd
    Białystok
    Cytat Zamieszczone przez vilk Zobacz posta
    wypadające zapłony i nierówna praca silnika ... powymieniałem najpierw dokładnie to co Ty hehe ... u mnie było to o tyle mniej bolesne, że olej się lał zewsząd i wymieniane były wszystkie możliwe uszczelnienia ...
    Pamiętasz moze czy zapłony wypadały tylko na jednym banku czy też na lewym i prawym?. Czy silnik wydawał jakieś niepokojące odgłosy od obudowy rozrządu? Czy silnik odrazu po odpaleniu kulał czy trzeba było trochę poczekać. Sorry że tak się dopytuje, ale brak już mi pomysłów co do tego motoru.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    87
    BMW
    740i 4.4 1998
    Skąd
    Wrocław
    na jednym banku chyba 6 i 8 cylinder, nie wydawał żadnych niepokojących dźwięków ... jeden z napinaczy łańcucha nie został zwolniony po wymianie, był luźny łańcuch i wrąbał koła zębate, rozrząd był robiony bez blokad i był minimalnie przestawiony o tzw. jeden ząbek, pojawiały się wypadające zapłony oraz zapewne jako skutek błędy jednej z sond lambda, ponadto u mnie był wadliwy jeden czujnik spalania stukowego
    jak kumasz po angielskiemu to zerknij tu dodatkowo: https://www.meeknet.co.uk/E38/Diagnostics.htm

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2020
    Posty
    16
    BMW
    e39
    Skąd
    Białystok
    EDIT

    - podmieniłem sondę na tym banku. Brak poprawy.
    - zdemontowałem układ wydechowy do kolektorów. Brak poprawy

    Powoli skłaniam się ku rozrządowi. Podejrzewam rozciągnięty łańcuch, albo jest źle ustawiony. Jak myślicie? Tylko czy w takim przypadku kompresja silnika nie była by niska?
    Wrzucam jeszcze jeden filmik z live daty, gdzie odłączyłem czujnik położenia walka rozrządu. Jak widać na filmie korekty rosną teraz w drugim banku
    https://www.youtube.com/watch?v=f0qN...ature=youtu.be
    Ostatnio edytowane przez leszczu24 ; 22-07-2020 o 20:19

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    87
    BMW
    740i 4.4 1998
    Skąd
    Wrocław
    Ewentualnie na początek sprawdzenie układu zasilania paliwem, duże te korekty na poszczególnych cylindrach i do tego ujemne additive ... może wtryski leją ? Jeżeli chodzi o kompresję to co ma piernik do wiatraka ?
    Ostatnio edytowane przez vilk ; 22-07-2020 o 21:21

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    A spróbuj tego:

    1. zakręć fizycznie zawór gazu w butli,
    2. przełącz na gaz
    3. wyjeździj gaz z układu aż wróci na benzynę
    4. skasuj adaptacje silnika i skrzyni
    5. przejedź >100km na benzynie w różnych warunkach i obciążeniach (np. 70% miasto i 30% trasa)
    6. nie włączaj gazu dopóki nie rozwiążesz problemu, jak włączysz wróć do pkt. 1

    i daj znać jakie masz korekty na bankach.

    1-6 To bardzo ważne bo gaz źle działający, albo słaba instalacja gazowa, to rozreguluje ci silnik na benzynie (bo silnik będzie "chciał" pracować dobrze i sobie będzie chciał korekty dopasować na bankach, co spowoduje jego złą praca na benzynie, czasem ekstremalnie złą).

    Mam teorię, że u Ciebie to raczej jakiś niesymetryczny problem z gazem, np. jednym reduktorem który popuszcza gaz, albo uszkodzoną listwą wtryskową na jednym z banków. Może tez masz 2 reduktory i każdy idzie do jednego banku cylindrów i nie ma między nimi wyrównania ciśnienia (jakby poprzeczki - połączenia - najlepiej połączenie w Y i odwrotnie w listwy). Może jakiś 1 filtr gazu zapchany. Może reduktory na innych ciśnieniach. Możesz mieć też jakiś słaby komputer, który nie potrafi zrobić korekt per bank tylko wszystko koryguje po całości. Albo uszkodzony komputer gazowy. Gdzieś jakiś niesymetryczny problem lub błąd w sztuce w instalacji instalacji gazowej.

    PS1. Przy tych wszystkich podmianach to kasuj adaptacje, przejedź ze 100km i nie jeździj na gazie, problem musisz rozwiązać na benzynie!!! Jak robiłeś inaczej to musisz to wszystko powtórzyć bo IMO to jest nic nie warte. Spróbuj też podmienić stronami czujniki wałków rozrządu - może jeden jest walnięty (albo na używki) - nie zawsze zgłaszają błędy.

    PS2. ...a może po prostu efekt wycięcie katalizatorów. :-P
    Ostatnio edytowane przez shebi ; 22-07-2020 o 21:46

Podobne wątki

  1. [silnik] E65 3.6 wypadanie zapłonu.
    Przez Mandrax w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-05-2019, 16:49
  2. [silnik] Wypadanie zapłonu 3.6 v8 na 1 cyl.
    Przez spider19447 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 25-08-2018, 13:39
  3. [silnik] e65 4.4 wypadanie zapłonu
    Przez robert788 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 07:50
  4. Wypadanie zapłonu.
    Przez Baranek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-12-2015, 18:41
  5. Wypadanie zapłonu
    Przez wojtekdu w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-07-2014, 21:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •