Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: [mechanika] 740 286KM nierówna praca silnika, POMOCY !

  1. #1
    Vip Vip Awatar vitoRio
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    50
    BMW
    e38
    Skąd
    Warszawa

    [mechanika] 740 286KM nierówna praca silnika, POMOCY !

    Witam wszystkich bardzo serdecznie, nacieszyłem się moja 740stka dosłownie parę dni:(( wczoraj kapryśna zawiozła mnie do domu i już jej serce normalnie nie pracuje, mianowicie :

    Silnik zaczął nierówno pracować, chodzi tylko praca strona cylindrów, pozostała niby dostaje prac na cewki(jest iskra) i paliwo tez dostaje(mokre świece po wykręceniu) . Co może być przyczyna takiego stanu rzeczy ?? dodam ze jak silnik jest uruchomiony i odłączam w trakcie pracy silnika poszczególne cewki właśnie tej niedziałającej strony silnika to nie ma jakiejkolwiek reakcji, czyli właśnie to jest dowodem tego ze ta jedna strona nie pracuje, czuć z wydechu niespalone paliwo, pozwoliłem sobie zrobić fotkę i znalazłem jeden przewód urwany który idzie pod kolektor ssący z tylu silnika. Czy pomożecie mi zidentyfikować ten przewód(ekranowany, w czarnej otulinie jakby jakiś czujnik), do czego on jest podłączony ??

    Przesyłam zdjęcie tego urwanego przewodu :


    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...5f5f2f4ab.html


    Ręce mi opadły, jutro od rana biorę się do pracy, chyba nie obejdzie się bez demontażu kolektora ssącego, bo ten urwany przewód gdzieś pod kolektor ssący wchodzi.
    21" inch

  2. #2
    Zdjęcie przedstawia czujnik spalania stukowego. Niestety trzeba szarpnąć kolektor żeby go wymienić, ale nie jest to powodem "niepracowania" jednej połówki. Możesz go śmiało sobie odłączyć od listwy.

    Pomierzyłeś że jest napięcie na cewkach, a czy iskra jest?? Chodzi mi o to, czy jest masa na cewkach. Masa idzie przez rezystor, ale wyjmij cewkę i sprawdź czy rzeczywiście cewki pracują.

    Dziwna sprawa, żeby tak nagle zabrakło całej połowy silnika...
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Vip Vip Awatar vitoRio
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    50
    BMW
    e38
    Skąd
    Warszawa
    Dodam jeszcze ze w dwóch fajkach było odrobinę oleju (przypadłość bmw, sączący sie olej spod pokryw zaworów) ,ale rzetelnie wszystki zostało umyte. Cewki też działają do iskra jest na wszystkich świecach.
    21" inch

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Nie sądzę żeby padły cewki wszystkie na raz na całej jednej stronie. Jeśli jest iskra i dostaje paliwo to znakiem tego na mój rozum, albo są przebicia, słaba iskra, albo tak jakby nie zgadza się faza rozrządu. Coś mi się wydaje że bez diagnostyki utkniesz w miejscu. Wyjmij cewki, skoro fajki są w oleju to wymyj je, wybierz olej wytrzyj świece, tak żeby było tam suchutko. Iskra na wierzchu ( wyjęta świeca moze być) ale w wyniku ciśnienia w cylindrze może być albo za słaba albo wcale zanikać. Powodem moze być faktycznie słabe zasilanie cewek lub zła masa. Cewki bym wykluczył poprzez np zamianę wszystkich stronami. Czyli przełożenie cewek z pracującej głowicy na drugą. A jak świece? Moze też dokonują już żywota? Czasem pech i złośliwość rzeczy martwych to jedno a teoria to drugie. Miałem przypadek w audi że padły wszystkie świece. Dziwne ale oparte na autopsji.

  5. #5
    Vip Vip Awatar vitoRio
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    50
    BMW
    e38
    Skąd
    Warszawa
    Dziękuje za zainteresowanie tematem, jutro z rana uderzę podłączyć auto pod kompa, zmierzę tez ciśnienie na cylindrach, wymienię świece bo i tak muszę je wymienić tak jak kolega Danek napisał ,cewki przełożyłem stronami i jest to samo, wyjąłem zreszta wszystkie na raz, podłączyłem świece. Jest prąd na wszystkich.
    21" inch

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    No to zmierz ciśnienie, zrób diagnostykę silnika i napisz co i jak. Będziemy myśleć co dalej. Nie sądzę zeby ciśnienia brakowało. Myśle że winę ponosi instalacja na cewki WN.

  7. #7
    Otóż to. Diagnozuj i czkamy na wieści ;D
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    49
    BMW
    e38 730D r00
    Skąd
    kalisz
    Czekamy z nierpliwością na jakies wyniki z komputera bo sam jestem ciekawy co to moze byc

  9. #9
    Vip Vip Awatar vitoRio
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    50
    BMW
    e38
    Skąd
    Warszawa
    A wiec tak : wysypały się świece zapłonowe, 2 wyglądały na sprawne a w rzeczywistości było przebicie na nich, Cewki zamieniane stronami, wszystkie są sprawne. Auto odżyło po wymianie świec i z wydechu słychać już tylko prawidłowy pomruk V8 :) Pod komputer podłączyłem auto, czujnik spalania stukowego (to ten urwany przewód ze zdjęcia) i jedna sonda Lambda przed katalizatorem. W tym tygodniu ogarnę i będzie oki.

    Zamówiłem uszczelki pod dekle klawiatury, z katalogu Reintza wyszły w detalu po 70zl za komplet (bez zniżek) wiec chyba ostatnio potaniały trochę te graty :))

    Temat zamykamy bo wyjaśniło się co było nie tak, a wczorajsza panika to chyba na wyrost trochę była.

    Dziękuje za wsparcie :))
    21" inch

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Cytat Zamieszczone przez vitor1982
    A wiec tak : wysypały się świece zapłonowe, 2 wyglądały na sprawne a w rzeczywistości było przebicie na nich, Cewki zamieniane stronami, wszystkie są sprawne. Auto odżyło po wymianie świec i z wydechu słychać już tylko prawidłowy pomruk V8 :) Pod komputer podłączyłem auto, czujnik spalania stukowego (to ten urwany przewód ze zdjęcia) i jedna sonda Lambda przed katalizatorem. W tym tygodniu ogarnę i będzie oki.

    Zamówiłem uszczelki pod dekle klawiatury, z katalogu Reintza wyszły w detalu po 70zl za komplet (bez zniżek) wiec chyba ostatnio potaniały trochę te graty :))

    Temat zamykamy bo wyjaśniło się co było nie tak, a wczorajsza panika to chyba na wyrost trochę była.

    Dziękuje za wsparcie :))
    No to i luksio. A teraz wypadało by powiedzieć : a nie mówiłem... Spoko piwko sie należy hehehe.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •