Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 48

Wątek: Interpretacja wartości Inpa

  1. #31
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    35
    BMW
    E38 728/735
    Skąd
    WB
    A czy ten oddzielacz oleju nie znajduje się pod rozrządem?
    Jest jakiś sposób na jego czyszczenie bez rozbierania połowy silnika? Chemia? kompresor?

  2. #32
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    87
    BMW
    740i 4.4 1998
    Skąd
    Wrocław
    U mnie to było kompleksowo wszystko zrobione: uszczelnienia wszystkie (oprócz uszczelki pod głowią ;-)), rozrząd, odma, separator, stukowce i ... żeby 10 razy tego nie rozbierać, także ciężko mi powiedzieć. U mnie było rozebrane ... raz a dobrze.

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław

    Post

    E38 było na diagnostyce komputerowej u osoby zajmującej się właśnie tylko takimi tematami, tworzeniem map silnika, chipów etc. Znalazłem jedną małą nieszczelność, ale ją już załatwiłem i bez zmian w zachowaniu motoru. Wartości się poprawiły. Elektronicznie bez zastrzeżeń, zero błędów, ogólnie nic nie wychodzi. Wszystkie adaptacje zrobione. Chodzi równo, zapłony nie wypadają. Sprawdzane 3 przepływomierze. Podsumowując nadal jedna niewiadoma. Temat zakończyliśmy na poluzowaniu wydechu od kolektorów i zobaczyć jak będzie się samochód zachowywać lub całkowicie je odkręcić na parę minut. Grzeją się bardzo mocno, bo po wyjściu z pojazdu od razu jest fala gorąca po nogach i twarzy. Stojąc w korku i trzymając rękę na zewnątrz czuć gorącem z wydechu. Tunel w środku również jest ciepły. Też tak macie? Ostatnia opcja to zatkane końcowe wydechy, środkowy nie jest zatkany, bo był sprawdzany. Inne pomysły nie przychodzą mi do głowy.

    Edit: Zapomniałem dodać, że przy takim rozgrzaniu wydechów po mieście, po zakończeniu jazdy jestem w stanie trzymać rękę na końcowych puchach, są ciepłe, ale ręce można trzymać cały czas.
    Ostatnio edytowane przez motobiker ; 28-07-2020 o 22:44

  4. #34
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    87
    BMW
    740i 4.4 1998
    Skąd
    Wrocław
    No to jeżeli tak ... to słabo ... Sprawdzałeś kompresję ? Jak wydechy nie są zapchane ... to pozostaje mechaniczna weryfikacja stanu silnika. Można jeszcze na hamownię - tylko czy jest sens ~200 zł wydawać w takiej sytuacji ?

  5. #35
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    13,5 bara każdy cylinder. Motor teraz pracuje prawidłowo, monetę można postawić i stoi. Nie gaśnie, nie telepie, obroty rzędu 700 obr/min, po włączeniu klimatyzacji w okolicach 750. Oleju nie bierze, nie puści nawet dymka. Zimny ani ciepły żadnej zmiany w pracy silnika. Porównywałem jeszcze ze znajomym z klubu M62B35 ale z vanosami, powinna być różnica oczywista na plus vanosów, ale pomiędzy tymi samochodami jest przepaść. Miałem E39 2.0 w touringu w manualu i objechało by moje e38 bez problemu spod świateł. Chyba, że miałbym wciśnięty kickdown cały czas to może wtedy by coś zadziałała. Rozrząd weryfikowany podczas wymiany uszczelek i odmy. Był wymieniany przez poprzedniego właściciela. Nie wiem co jeszcze.
    Ostatnio edytowane przez motobiker ; 29-07-2020 o 23:09

  6. #36
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    87
    BMW
    740i 4.4 1998
    Skąd
    Wrocław
    Ten wydech odpinałeś w końcu ? (Przed katalizatorami) No bo to mi już wygląda na "efekt ziemniaka" w rurze wydechowej ...

  7. #37
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Jestem prawie pewien, że gdybylbys miał sondy za katem to siałoby błędami sond. Sprawdziłeś już wszystko. Masz zabite katy. Tak myśle.
    e38 728, E39 523, E53 3.0i

  8. #38
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Wydech odkręcony, samochód lepiej się wkręcał na obroty. Wyszło na to, że wydechy końcowe jeszcze przytkane. Zostały wycięte na czas poszukiwań drugich i wspawane rurki. Przeszły też wcześniej wspominane upały z wydechów przy wysiadaniu. Wydech gorący do samego końca. W kompie nadal zero błędów. Ogólnie samochód jedzie o wiele lepiej, ale nadal po wciśnięciu pedału na opór (nie kickdown) zbiera się ospale. Nie mam pojęcia co to może być. Albo to tak ma być i ja wymyślam? Rodzice mają diesle i po przesiadce do swojego wozu mam niestety niesmak. Tam lekko się wciska gaz i rozpędza się płynnie, tutaj trzeba deptać.
    Ostatnio edytowane przez motobiker ; 03-08-2020 o 22:54

  9. #39
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    87
    BMW
    740i 4.4 1998
    Skąd
    Wrocław
    Hm ... no to jak to nie czujnik wałka rozrządu, trochę wydechy niby ... to może adaptację przepustnicy / skrzyni różnie to nazywają ... Była opisana gdzieś na którymś forum procedura nie jestem pewien kolejności ale wsiąść włączyć zapłon, wyłączyć zapłon wcisnąć pedał gazu do oporu na 60 sekund co najmniej i puścić i włączyć zapłon - ale głowy uciąć sobie nie dam ;-)

  10. #40
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Znaczy, ja nie wykluczam czujnika wałka rozrządu, niby jak nie działa tak jak powinien to potrafi nie pokazać błędu. Ale nikt tego nie potwierdza. Ja nie mam skąd wziąć drugiego na podmiankę, a koszty nowego lub używanego oryginalnego nie są małe.

Podobne wątki

  1. [pozostale] Wycena wartości
    Przez marcin1985 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-09-2015, 21:52
  2. [silnik] M62B44 kiepska praca na benzynie, INPA interpretacja odczytów
    Przez Sienek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 10-07-2015, 15:59
  3. Interpretacja bledu z INPA 730d e65
    Przez damianzan w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-03-2013, 20:13
  4. [diagnoza] INPA: dokładna interpretacja błędów
    Przez brunoz w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 23:14
  5. Sonda Lambda i interpretacja INPA
    Przez olejus w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-01-2011, 07:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •