Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Wątek: Interpretacja wartości Inpa

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław

    Post Interpretacja wartości Inpa

    Cześć, posiadam E38 z M62B35 bez vanosów. Auto na dolnej partii obrotów jest strasznie ospałe, pali ponad 20 litrów przy spokojnej jeździe, ekonomizer pracuje praktycznie w dwóch pozycjach 0 oraz 30. W większości przypadków nie wraca na 0 po puszczeniu pedału przyśpieszenia, dopiero jak stanę w miejscu. Przy jeździe na trybie manualnym skrzyni automatycznej, prędkość 50 km/h, a obroty to 1200rpm i wskazania ekonomizera to 20. Samochód dopiero jedzie od 3500rpm, dołu nie ma, trzeba jej zarzucić kickdownem, żeby w miarę dynamicznie ruszyła. Auto jest wyposażone w LPG, ale nie jeżdżę na nim od dwóch miesięcy. Do tej pory zrobiłem:

    - wymieniona odma
    - wymienione uszczelki pod kolektorem ssącym i wszystkie możliwe po drodze
    - wymienione świece
    - wymieniony regulator ciśnienia paliwa

    Więc lewe powietrze wykluczam. Dodatkowo spaliny mają dziwny zapach i strasznie je czuć nawet w środku stojąc na światłach przy otwartych szybach, czuć też trochę benzyny. Wydaje mi się, że samochód dostaje za dużo benzyny i jej po prostu nie przepala.





    Wartości sond skaczą z 0.80 na 0.07, nie wiem dlaczego. Dziś zauważyłem delikatne telepania, cylinder 7 oraz 5 nie pracują prawidłowo, bo na wykresach wtryskiwaczy 7 podchodzi pod 800, 5 pod 400, Podmieniałem cewki, ale niestety nic nie daję. Zamówiłem drugą listwę wtryskową z drugimi wtryskami. Dzięki z góry na jakieś wskazówki co do powyższych wykresów. Błędów w pamięci zero.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Jakieś błędy są w engine ? Jak tam katalizatory ?
    e38 728, E39 523, E53 3.0i

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Nie ma błędów, katalizatory są na miejscu.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    wg. moich doświadczeń:

    1. wypadające zapłony to raczej efekt problemów z mieszanką niż przyczyna (patrz punkt 5) - nie szedł bym tą drogą (tak samo świece)
    2. uszczelki przepustnicy do kolektora i przy odmie tez wymieniałeś? (patrz punkt 4) - szczególnie ta przy przepustnicy potrafi być wiekowa i dziórawa
    3. sondy mają tak chodzić sinusoidalnie - ale to co na nich widzisz, to też raczej efekt mieszanki jaką badają a nie przyczyna (choć mieszanka też zależy od tego co wskazują) - ale jak nie masz błędów np grzałki sondy albo innych to raczej sondy są ok
    4. korekty benzynowe nie są idealne ale nie są też tragiczne, więc na lewe to nie wygląda (poza tym wtedy korekty były na plus)
    5. problem jakiś z powietrzem widać - zapchane coś? filtr, kolektor? przepustnica się przycina? przepływka? ....nie za dużo benzyny tylko za mało powietrza
    6. generalnie "ospałość" i duże spalanie potrafią dawać czujniki położenia wałka rozrządu - a nie zawsze wychodzą w testach na komputerze (w 4,4 miałem spalanie na poziomie 24-28 zamiast 18-20) i auto było mulaste że daweoo espero nie mogłem dogonić :P Kup może używkę na allegro i podmień (ja na takiej przypadkowej używce jeżdżę już z 10 lat i jest idealnie - akurat leżał obok silnik taki i mechanik wymontował na próbę...)
    7. na gazie nie jeździj póki nie rozwiążesz problemu na benzynie, bo wszystko ci gaz poprzestawia (korekty na benzynie), jak już uporasz się z problemem na benzynie, to wtedy jedź na regulację gazu (ale pojedz na benzynie)
    8. trochę dziwne ze nie masz błędów żadnych... ale może tak być (patrz pkt 6)

    Podsumowując celowałbym w przycinającą się przepustnicę (przeczyść, wymień uszczelkę przy okazji) albo czujniki położenia wałka rozrządu (bierz używki), ew. może jakieś wiązki od przepływki, albo sama przepływka...

    Pozdrawiam Tomasz, powodzenia!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Cześć, uszczelki pod przepustnicą i przy odmie wymienione. Co do przepływomierza zamówiłem drugi na podmiankę, bo nie ma żadnej różnicy w jeździe po jego odpięciu. Czujniki biorę pod uwagę, ale to już na samym końcu. Podejrzewam, że problem leży w katalizatorach, bo przy odcięciu zapłonu z wydechu ledwo zdmuchnie liść będący pod wydechem, czuć lekki ( za dużo powiedziane, leciutki ) powiew na ręce. W sobotę jedzie na montaż strumienic i zobaczymy czy coś się polepszy po ich wycięciu oraz zmianie i adaptacji przepływomierza. Dzięki za rady.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Ja bym tez stawiał na katalizatory.
    e38 728, E39 523, E53 3.0i

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Wpadły strumienice, wymieniłem wtryskiwacze oraz przepływomierz. Regulator ciśnienia nowy. Jest trochę lepiej, ekonomizer zaczął pracować prawidłowo, ale niestety to nadal nie jest to. Zauważyłem, że jeśli dodam gazu płynnie i delikatnie otwieram przepustnice to auto lepiej przyśpiesza niż po gwałtownym dodaniu gazu. Wtedy łapie muła i jedzie od 3,5 tyś obrotów. Myślę nad zmianą czujnika położenia wałka rozrządu.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Czujnik położenia wału a nie walka rozrządu może robić takie rzeczy. Czy rozruch na zimnym/ciepłym jest ok ?
    e38 728, E39 523, E53 3.0i

  9. #9
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Czujniki spalania stukowego w jakim stanie?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Samochód odpala wzorowo, 2 sekundy i pracuje. Zimny/ciepły nie ma znaczenia - jest tak samo. W jaki sposób jest możliwa weryfikacja czujnika spalania stukowego?

Podobne wątki

  1. [pozostale] Wycena wartości
    Przez marcin1985 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-09-2015, 21:52
  2. [silnik] M62B44 kiepska praca na benzynie, INPA interpretacja odczytów
    Przez Sienek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 10-07-2015, 15:59
  3. Interpretacja bledu z INPA 730d e65
    Przez damianzan w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-03-2013, 20:13
  4. [diagnoza] INPA: dokładna interpretacja błędów
    Przez brunoz w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 23:14
  5. Sonda Lambda i interpretacja INPA
    Przez olejus w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-01-2011, 07:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •