Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 48

Wątek: Interpretacja wartości Inpa

  1. #21
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    87
    BMW
    740i 4.4 1998
    Skąd
    Wrocław
    Czyli tego dymu nie wtłaczałeś pod ciśnieniem jakimś ? musi być jakieś ciśnienie podane żeby go przez nieszczelność wypchnąć jakąś mniejszą / dalszą od źródła dymu ... co do podmiany wtrysków to dobry plan ale trzeba było skasować adaptacje pojeździć potem trochę i zobaczyć co się dzieje. Jeżeli dolot jest szczelny i drożny to wtryski podają zbyt dużo paliwa ...
    Ostatnio edytowane przez vilk ; 24-07-2020 o 07:20

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Lewe powietrze to nie diagnozujesz go dymem tylko np. break cleanerem psikasz po całym dolocie, wężach podciśnienia, też tych co idą do wspomagania hamowania i pod dolotem i jednocześnie obserwujesz wskazania live data na INPA (albo korekty krótkoterminowe STFT na testerze OBD) - jak te korekty się zmieniają jak gdzieś psikasz to tam dziura. Nie licz że ją zobaczysz w dymie (szczególnie pod kolektorem) czy silnik zacznie inaczej pracować... to nie silnik czterocylindrowy. Coś to tym wiem, bo 3 zimy borykałem się z problemem (i mechanicy). Korekty długoterminowe miałem +15 a przed rozgrzaniem silnika i +25% (=max, aż wypadały zapłony i z wydechu strzelało na wolnych obrotach) a różnicy w pracy silnika nie było jak się psikało break cleanerem... a na testerze jak na dłoni było widać - zrobiłem dolot po całości (łącznie z rurkami itp) i problem od lat nie powrócił.

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Fakt faktem, lekko strzela w wydechy. Szczerze to nie wiem w co ręce wsadzać, robiłem miesiąc temu cały dolot, nowa odma, weryfikacja rurek pod kolektorami, nowe regulator ciśnienia paliwa, wszystkie uszczelki kolektora nowe, pod przepustnicami, ustawienie rozrządu, uszczelki pokryw zaworów 4x nowe wraz z uszczelniaczami śrub. Teraz drugi zestaw wtryskiwaczy + nowe oringi do tego, kupiłem nową cewkę w celu testów, drugi przepływomierz. Kończą mi się pomysły co do tego samochodu i cierpliwość też. Kupię dzisiaj ten brake cleaner i popryskam jeszcze raz cały dolot. Nie wiem, zamiennik odmy jest temu winny? Nie wykazuje żadnych objawów zużytej odmy.

  4. #24
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    87
    BMW
    740i 4.4 1998
    Skąd
    Wrocław
    @ shebi - nie zgadzam się diagnoza plakiem / cleanerem w wielu wypadkach nie daje rezultatów ... żadna metoda nie jest skuteczna 100%
    @motobiker oglądnij to jeszcze bardzo fajne świeże zawsze może to zawęzić diagnozę: https://www.youtube.com/watch?v=ojnYKZNi4l4 - w tym konkretnym wypadku popcorn był wynikiem bardzo ubogiej mieszanki ale to nieistotne.
    No i tego gościa też może jakiś pomysł wpadnie: https://www.youtube.com/channel/UCMn...F9nVQ/featured

    To syczenie przy gaszeniu jest nurtujące ale na odległość to ciężko zgadywać... ale może wskazywać na nieszczelność i zasysanie lewego albo gdzieś coś jest zapchane i tworzy się nadciśnienie i uchodzi ...

    To syczenie to może też jeszcze być z układu klimatyzacji trzeba by to wykluczyć nie włączać klimy.
    Ostatnio edytowane przez vilk ; 24-07-2020 o 14:24

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez motobiker Zobacz posta
    Nie wiem, zamiennik odmy jest temu winny? Nie wykazuje żadnych objawów zużytej odmy.
    strzela bo mieszanka nie taka, ale powodów może być wiele

    szczerze to wątpię żeby zamiennik miał tu cokolwiek do gadania - prędzej już coś nie tak złożone/skręcone... albo dziura gdzieś nie na dolocie tylko np wężu podciśnienia albo odma niezaślepiona

    Przejrzyj/przepisikaj to:
    nr. 3,8,6,5,13,17: https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/d...ssacy/vDF91653
    i to: https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/d...ilnik/vDF91653



    @vilk - być może, ale takie moje doświadczenia z lewym powietrzem w moim silniku ...które to się jeszcze do tego sporo uszczelniało jak się silnik rozgrzał :) ...chyba żeby było trudniej zdiagnozować :P - dopiero się oparło psikaniu i jednoczesnemu oglądaniu wyników na testerze

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    87
    BMW
    740i 4.4 1998
    Skąd
    Wrocław
    tzw. złośliwość rzeczy martwych ;-) tak jak ja ostatnio z elektrozaworami ...

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Klima wyłączona cały czas, nawet cały klimatronik wyłączony. Odmę wymieniałem ponad miesiąc temu wraz ze wszystkimi uszczelkami, teraz się pojawił ponowny problem z tymi zapłonami przy diagnostyce braku mocy i to syczenie przy gaszeniu. Mówię, to wygląda to jak upuszczanie nadmiaru powietrza z poduchy w autobusie. I to samoczynne podnoszenie obrotów przy ich schodzeniu, też nie wiem co to jest..

  8. #28
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    87
    BMW
    740i 4.4 1998
    Skąd
    Wrocław
    A no właśnie, a którą odmę wymieniałeś ? Bo są dwie sprawy ... Domyślam się, że tą puszeczkę z tyłu silnika masz an myśli ? A separator z przodu czyściłeś ? - 11151747066

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Tylko odma z tyłu silnika, tego nie ruszałem. Wystarczy to wyczyścić czy tylko wymiana na nowe? Gdzie to się dokładnie znajduje?

  10. #30
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    87
    BMW
    740i 4.4 1998
    Skąd
    Wrocław
    Z przodu silnika wystarczy porządne czyszczenie. Wejdź w realoem i wklej numer który podałem to Ci wyświetli. Wpisz w google separator oleju m62 to zobaczysz jak to wygląda.

Podobne wątki

  1. [pozostale] Wycena wartości
    Przez marcin1985 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-09-2015, 21:52
  2. [silnik] M62B44 kiepska praca na benzynie, INPA interpretacja odczytów
    Przez Sienek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 10-07-2015, 15:59
  3. Interpretacja bledu z INPA 730d e65
    Przez damianzan w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-03-2013, 20:13
  4. [diagnoza] INPA: dokładna interpretacja błędów
    Przez brunoz w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 23:14
  5. Sonda Lambda i interpretacja INPA
    Przez olejus w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-01-2011, 07:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •