Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 48

Wątek: Interpretacja wartości Inpa

  1. #11
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Ściągnąć kolektor dolotowy i sprawdzić czy nie rozsypują się w rękach

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2020
    Posty
    16
    BMW
    e39
    Skąd
    Białystok
    Cytat Zamieszczone przez motobiker Zobacz posta
    Cześć, posiadam E38 z M62B35 bez vanosów. Auto na dolnej partii obrotów jest strasznie ospałe, pali ponad 20 litrów przy spokojnej jeździe, ekonomizer pracuje praktycznie w dwóch pozycjach 0 oraz 30. W większości przypadków nie wraca na 0 po puszczeniu pedału przyśpieszenia, dopiero jak stanę w miejscu. Przy jeździe na trybie manualnym skrzyni automatycznej, prędkość 50 km/h, a obroty to 1200rpm i wskazania ekonomizera to 20. Samochód dopiero jedzie od 3500rpm, dołu nie ma, trzeba jej zarzucić kickdownem, żeby w miarę dynamicznie ruszyła. Auto jest wyposażone w LPG, ale nie jeżdżę na nim od dwóch miesięcy. Do tej pory zrobiłem:

    - wymieniona odma
    - wymienione uszczelki pod kolektorem ssącym i wszystkie możliwe po drodze
    - wymienione świece
    - wymieniony regulator ciśnienia paliwa

    Więc lewe powietrze wykluczam. Dodatkowo spaliny mają dziwny zapach i strasznie je czuć nawet w środku stojąc na światłach przy otwartych szybach, czuć też trochę benzyny. Wydaje mi się, że samochód dostaje za dużo benzyny i jej po prostu nie przepala.





    Wartości sond skaczą z 0.80 na 0.07, nie wiem dlaczego. Dziś zauważyłem delikatne telepania, cylinder 7 oraz 5 nie pracują prawidłowo, bo na wykresach wtryskiwaczy 7 podchodzi pod 800, 5 pod 400, Podmieniałem cewki, ale niestety nic nie daję. Zamówiłem drugą listwę wtryskową z drugimi wtryskami. Dzięki z góry na jakieś wskazówki co do powyższych wykresów. Błędów w pamięci zero.
    Patrząc na korekty długoterminowe, masz 13 na banku 1 a na drugim 6, powinno być kolo zera +- 2. Ewidentnie sterownik dodaje paliwa. Sprawdź dokładnie te lewe powietrze.

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    ma to sens co kolega pisze

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez motobiker Zobacz posta
    Wpadły strumienice, wymieniłem wtryskiwacze oraz przepływomierz. Regulator ciśnienia nowy. Jest trochę lepiej, ekonomizer zaczął pracować prawidłowo, ale niestety to nadal nie jest to. Zauważyłem, że jeśli dodam gazu płynnie i delikatnie otwieram przepustnice to auto lepiej przyśpiesza niż po gwałtownym dodaniu gazu. Wtedy łapie muła i jedzie od 3,5 tyś obrotów. Myślę nad zmianą czujnika położenia wałka rozrządu.


    Jak przy strumienicach ma działać sterowanie mieszanką paliwową przez sondy lambda przed i po katalizatorze?
    Bo na moje jak tylko się wytnie katalizatory to będzie jedna wielka kicha i mieszanka i korekty paliwowe się rozjadą powodując nieoptymalną pracę silnika (spalanie, moc).

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Autor wątku ma chyba auto bez vanosow, czyli brak sond za katalizatorem...
    e38 728, E39 523, E53 3.0i

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    87
    BMW
    740i 4.4 1998
    Skąd
    Wrocław
    Zgadzam się dodaje sporo paliwa. Tak więc musi się dostawać lewe powietrze. Ta jedna minusowa additive to lekka korekta do tej dużej trzynastki multi ... trzeba zadymić silnik ;-) Ponadto z tych dwóch screenów to wróżenie z fusów ... Nie pisałeś czy podmieniałeś przepływkę, samo odpięcie nie jest miarodajne, chyba, że zgodnie z procedurą, z usunięciem adaptacji ...

    Uszkodzony czujnik stukowy powinien dawać błąd ewidentnie w INPA.
    Ostatnio edytowane przez vilk ; 23-07-2020 o 07:09

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Posiadam M62 bez vanosów. Sondy mam dwie przed katalizatorami, za nimi nie ma już żadnych. Auto lepiej reaguje na gaz i trochę lepiej przyśpiesza, katy były już przytkane. Pisałem wcześniej, że przepływomierz wymieniałem, zgodnie z procedurą i napisałem też, że ekonomizer zaczął prawidłowo zaczął pracować po jej zmianie i jest różnica, ale nie znaczna w przyśpieszaniu. Wspominałem też, że po gwałtownym depnięciu w podłogę auto przyśpiesza jakby pod maską były 2 litry, przy stopniowym dodawaniu gazu auto płynnie przyśpiesza. Błędów nadal zero. Sprawdzę dziś lewe powietrze jeszcze raz.. Może ktoś mi podpowiedzieć, w którym miejscu najlepiej wpuszczać dym?

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    87
    BMW
    740i 4.4 1998
    Skąd
    Wrocław
    Wypnij przepływkę z filtrem załóż gumową rękawiczkę na otwór w dolocie wetknij rurke jakąś i dym tam czymś jakimś papierosem elektronicznym ;-) A jak nie to zapal silnik i przytkaj ręką przy nieszczelności powstanie świst zanim motor zgaśnie ... Ale lepiej jakimś dymkiem... Możesz próbować jakąś zatyczkę dorobić i kompresorem pompować ...

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Dziś sprawdzę i dam znać co i jak. Korekty wtryskiwaczy są wysokie na 3 i pierwszym cylindrze. Podmieniałem wczoraj cewki wysokiego napięcia i nic się nie zmieniało. Czasami zatelepie budą na wolnych obrotach. Podmienię miejscami wtryskiwacze.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Dymek nic nie wskazał, e fajki nie miałem, ale włożyłem w przepustnicę dobrze dymiącą się szmatę w uciętej butelce i zasłoniłem gumową rękawiczką. Przez 5 minut kopcenia dym nigdzie nie wyleciał. Psikałem cały silnikiem plakiem i nigdzie obroty nie urosły. Z następujących obserwacji:

    - odpięcie podciśnienia z regulatora ciśnienia paliwa nie wykazuje żadnej zmiany w pracy silnika
    - po wyjęciu bagnetu oraz odkręceniu korka oleju silnik zaczyna kuleć, czyli w sumie dobry objaw
    - podmieniłem wtryskiwacze miejscami, rozjechały się korekty na całym banku 1
    - po dodaniu gazu na wolnych obrotach do połowy i wyżej, podczas ich schodzenia auto przy 1000/1200 automatycznie je podnosi samoczynnie na sekundę i spadają
    - przy gaszeniu silnika jest głośny odgłos, który można porównać do spuszczania nadmiaru powietrza rzez zawór w poduchach w autobusie lub ciężarówce

    Aktualnie:




Podobne wątki

  1. [pozostale] Wycena wartości
    Przez marcin1985 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-09-2015, 21:52
  2. [silnik] M62B44 kiepska praca na benzynie, INPA interpretacja odczytów
    Przez Sienek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 10-07-2015, 15:59
  3. Interpretacja bledu z INPA 730d e65
    Przez damianzan w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-03-2013, 20:13
  4. [diagnoza] INPA: dokładna interpretacja błędów
    Przez brunoz w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 23:14
  5. Sonda Lambda i interpretacja INPA
    Przez olejus w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-01-2011, 07:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •