Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Nexen N Blue HD Plus - Opinie

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa

    Post Nexen N Blue HD Plus - Opinie

    Trafiły mi się właśnie ładne 16-tki Styling 15. Obecnie mam 18 ale mam ochotę wrócić na jakiś czas do 16" bo jakoś zaczęły mi się na powrót podobać. W związku z tym muszę kupić opony. W rozmiarze 235/60 nie ma zbyt wielkiego wyboru, a większość opon jest oznaczana jako SUV albo ceny z kosmosu. Znalazłem natomiast gumy Nexena w tym rozmiarze za 280 zł/szt. co moim zdaniem jest bardzo dobrą ofertą. Martwi mnie tylko, że mają indeks prędkości H a więc do 210km/h. Co prawda nie latam swoim 2.8 z takimi prędkościami ale myślę czy to trochę nie za mało jednak jak na E38. Co o tym myślicie? Jezdził ktoś z was na tych gumach?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar wm10589
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    283
    BMW
    Było E65 750i jest Dodge Grand Caravan 3.6
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Ja mam te opony w dokładnie takim samym rozmiarze w swoim obecnym aucie. Jeżdżę na nich drugi sezon i złego słowa nie mogę o nich powiedzieć. Nie są głośne, zużywają się raczej w normalnym tempie i co najważniejsze dla mnie przyzwoicie radzą sobie na mokrej nawierzchni. Także jeśli ktoś szuka opony niekoniecznie marki premium i za nieduże pieniądze to ja polecam.

    Wysłane z mojego SM-J610FN przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ARIE(L)
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    397
    BMW
    BMW E66 - 750 LI, FORD TRANSIT 2.0 ECOBOOST
    Skąd
    DROBIN
    Mam 3 komplety. 2 razy lato i 1 raz zima. Tylko 20 sto calowe. Sprawują się bardzo dobrze. Gdzieś na forum jest temat gdzie o nich wspominają koledzy i też sobie chwalą.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Ariel tylko ty przy 20" masz na pewno wyższy indeks prędkości. Zastanawiam się czy H to nie będzie za mało do E38, a Nexen w rozmiarze 235/60 nie występuje z wyższym indeksem. Wiadomo, że im wyższy indeks tym guma ma mocniejszą osnowę i sztywniejsze ścianki boczne. Z drugiej strony ma indeks nośności 100 więc chyba powinna być odpowiednio mocna do takiej masy.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar wm10589
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    283
    BMW
    Było E65 750i jest Dodge Grand Caravan 3.6
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    ARIE(L) raczej mówi o marce Nexen niż o konkretnym modelu opony, zwłaszcza że wspomniał o zimówkach. Z letnich nexenów polecany jest n'fera su1, ale w tym rozmiarze chyba niedostępny, ale z tego blue też będziesz zadowolony.
    Jeśli już masz mieć jakieś wątpliwości to raczej do tego czy opony były odpowiednio przechowywane. Przy tej cenie nie kupisz raczej opon z bieżącej produkcji tylko pewnie jakieś leżaki.

    Wysłane z mojego SM-J610FN przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Vip Vip Awatar matsember
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    320
    BMW
    G21 320i, ex E65 745i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez wm10589 Zobacz posta
    Z letnich nexenów polecany jest n'fera su1 (...)
    Potwierdzam. Przy 20'' opona cicha, ładnie klei, na deszczu też dobrze. Bałem się tej marki bo wcześniej jej nie znałem ale nie żałuję.
    Ale jak by co to nowy model wyszedł tej opony - N'Fera Sport.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez wm10589 Zobacz posta
    ARIE(L) raczej mówi o marce Nexen niż o konkretnym modelu opony, zwłaszcza że wspomniał o zimówkach. Z letnich nexenów polecany jest n'fera su1, ale w tym rozmiarze chyba niedostępny, ale z tego blue też będziesz zadowolony.
    Jeśli już masz mieć jakieś wątpliwości to raczej do tego czy opony były odpowiednio przechowywane. Przy tej cenie nie kupisz raczej opon z bieżącej produkcji tylko pewnie jakieś leżaki.

    Wysłane z mojego SM-J610FN przy użyciu Tapatalka
    Na stronie sklepu jest, że nie starsze niż 18 miesięcy, a z tego co widzę w innych sklepach to najczęściej 2019 rok więc pełnowartościowe opony.
    https://opony.strefakierowcy.pl/opon...edium=referral
    Trzeba przyznać, że jeśli chodzi o parametry na etykiecie to są bardzo dobre. Nie gorsze niż w markach premium.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Opony kupione i założone. Niestety okazało się, że wszystkie 4 mają bicie i to spore. Po zrobieniu optymalizacji i wyważeniu na Hunterze 3 udało się jakoś wyprowadzić ale z 4 nie dało się praktycznie nic zrobić i poszła na tył od strony pasażera. Co prawda nie czuję żadnego bicia ale jednak mam niesmak co do tej firmy mimo, że ogólnie gumy sprawują się bdb. Mogłem oczywiście reklamować ale sami chyba wiecie jak wygląda procedura reklamacji opon. W ogóle stwierdzam, że jednak na 16" jezdzi się w E38 najprzyjemniej. I o dziwo wcale nie zrobił się ponton. Może dlatego, że mam Eibacha. Ale 18" na wszelki wypadek zostawiam. Może mi się kiedyś odwidzi.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar wm10589
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    283
    BMW
    Było E65 750i jest Dodge Grand Caravan 3.6
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Może są to jakieś leżaki magazynowe, były źle przechowywane i się odkształciły.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Gumy są z 2019 od dystrybutora Nexena więc żadne leżaki. Montowałem je w firmie gdzie mają dość spory obrót i powiedzieli, że w tej chwili takie problemy z oponami są u nich na porządku dziennym i to nie zależnie od marki. A najgorszymi oponami pod tym względem są Michelin Cross Climate. Praktycznie każda opona idzie do optymalizacji. Niestety z jakością opon dzieje się to samo co z jakością części i samych aut. Kiedyś kupiłeś nowe Micheliny i jezdziłeś na nich 10 lat i były dobre, a teraz producenci już przebąkują, że jak guma ma 5 lat to w zasadzie jest do wymiany nawet jak bieżnika jeszcze dużo.

Podobne wątki

  1. BMW Blue lamps do ringów
    Przez szpregel w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-08-2016, 18:55
  2. Blue-Ray
    Przez Bezi w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-08-2009, 20:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •