Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55

Wątek: Bylem widzialem - moze kupie ale mam kilka pytan!

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    150
    BMW
    VW :]
    Skąd
    Łdz

    Bylem widzialem - moze kupie ale mam kilka pytan!

    Witam ogladalem dzis E38 z konca 1998 r. auto wizualnie bez zastrzezen. W srodku ok ale nie wiem co do czego ... (silnik 4,4 Vanos)

    Po 1 brakuje mi jakiegos guziczka na malym "drewienku" po prawej stronie kierownicy nie wiem do czego on jest.

    Po 2 ma pod klimatronikiem oprocz podgrzewania siedzien jakies PDC i cos jeszcze nie wiem do czego sa?

    Po 3 lekki stukot pod maska ale dopiero jak silnik sie rozgrzal tzn pochodzil troche ogolnie chodzi bardzo cicho i jest chyba ok. Co to moze stukac bardziej slychac od lewej przedniej strony. Silnik 4,4 Vanos

    Po 4. Brak zmineiarki. Idzie podlaczyc kazda z BMW?

    Po 5. Wiem ze w autku jakas puszka przy baku jest zapchana i bak sie zapowietrza. Czy wymiana tego i ta czesc jest droga? Ile to kosztuje?

    Po 6. Silnik z pod dekli lekko sie poci bo byly na szybko wymieniane uszczelki ale nie na ori tylko jakies podrobki nie do konca pasujace. Ile one kosztuja i ile kosztuje wymiana ich?



    Ogolnie autko mi sie bardzo podoba i jestem bardzo zdecydowany na kupno tego modelu. Jest w okolicach lodzi wiec jesli ktos by dysponowal czasem za 3 tyg ( bo dopiero wtedy bedzie mozliwe obejrzenie go i koncowa decyzja) to bardzo prosze i bede wdzieczny. Nie znam sie az tak i nie jestem wstanie go ocenic.

  2. #2
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Ad. 1. Guziczek na małym drewienku - zapewne chodzi Ci o przycisk do włączania tempomatu, w 97 roku został usunięty i w nowszysch rocznikach włacza się tempomat przyskiem O/I w kierownicy.

    Ad 2. PDC - system czujników parkowania, przy użyciu tego przycisku możesz go włączyć lub wyłączyć (sam się włacza przy wrzuceniu wstecznego)

    oprócz tego mogą tam być takie przyciski jak ASC (kontrola trakcji), DSC (dużo bardziej zaawansowana kontrola trakcji), S-EDC (elektronicznie utwardzane zawieszenie) oraz przycisk od tylnej elektrycznej rolety.

    Ad 3. pod maska może stukać wszystko ;) czy auto ma instalacje gazową?

    Ad 4. Warto sprawdzić czy wg VINu była i się zepsuła czy jej nigdy nie było - wtedy może być problem z wiązką ale nie jestem pewien :P
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    150
    BMW
    VW :]
    Skąd
    Łdz
    Autko bez gazu. Vin bede mial jutro lub w poniedzialek. zamiast zmieniarki jest ladny plastikowy schowek i podobno tak bylo. Sadze ze wiazka bedzie tylko nie bedzie samej zmieniarki.

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    guziczek to zapewne od systemu kontroli ciśnienia w oponach. jeśli go nie ma to może i system zdemontowany.
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

  5. #5
    To ja się wypowiem w kwestii silnika

    - stuka z przodu silnika? Jest to wada w silnikach M62B44 z Vanosem. Niestety one grzechoczą na zimno i jedyne co można z tym zrobić, to wymienić vanosy, łańcuch i koła ze ślizgami. Sprawa mało opłacalna, ale można z tym jeździć. Krzywda się nie stanie, tylko będzie jeszcze bardziej grzechotać

    Może niech się wypowiedzą Ci, co maja E38 z Vanosami 4.4...

    - cieknące dekle zaworowe, to od zawsze problem w V8. Zmienisz sobie uszczelki na ori (około 100-150 PLN za stronę) i na kilka lat będzie spokój. Później znów pocieknie....

    Koszt uszczelek niewielki a jeśli Ci grzechot pasuje to warto się zakręcić koło samochodu

    Te pozostałe rzeczy co piszesz, to pierdoły. Dobrze że wóz jest po lifcie, ale obejrzyj jeszcze czy klosze reflektorów nie są już matowe. Wymiana nie jest taka prosta jak przed liftem :/

    Powodzenia
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    150
    BMW
    VW :]
    Skąd
    Łdz
    Ten stukot to taki lekki klekot ale przy zamknietej masce cisza tak jak by dopiero poczatki. Najlpiej to zaprosil bym jakiegos fachowca do mnie do obejrzenia cuda ;)

    Kolejne pierdoly to peknieta nakladka od strony pasazera (zawadzone o kraweznik)

    W strodku poezja ale poza lodzia to TV nie dzialalo i na szybie tylnej jakas taka dziwna antenka przyklejona z 2 antenkami na jednej podstawie.

    Telefon dziala. Byla karta plusa wrzucona w telefon a nie w bagaznik ;)

    No i jescze 1 pytanie:
    Po 5. Wiem ze w autku jakas puszka przy baku jest zapchana i bak sie zapowietrza. Czy wymiana tego i ta czesc jest droga? Ile to kosztuje?

  7. #7
    Pewnie chodzi Ci o część nr 10 i jest ona w/g mnie za droga. Okolo 400 PLN w ASO, a najprostszą receptą jest malutki otworek w korku paliwa ;D
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    mam auto w 3,5 l vanosie z końca 98 roku więc możliwe ze razem z taśmy schodziły. Uszczelki już wymieniałem. W servisie płaciłem coś ponad 300zł za komplety na obie strony. Grzechotak jest też i u mnie. BYła od początku. Troszkę wkurzający efekt ale nic sie nie dzieje. Tak juz poprostu musi być. Auto jak się rzgrzeje to klepie. Dzwięki dochodzą z przodu silnika z okolic rozrządu. Zmieniarki też nie miałem u siebie i dokładałem. Kupiłem za 200zł z kablem, bo on też będzie Ci potrzebny. Podłącza sie wszystko z tyłu za boczkiem jest wzmacniacz i trza sie do niego dobrać. Jak auto zadbane to bierz.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    150
    BMW
    VW :]
    Skąd
    Łdz
    Jest zadbane. Wszystko było robione na czas. Auto mało tłuczone w polszy. Czekam tylko jak wyjzdzie z kasiorka ;) Dzis zadzwonię po numer VIN i jeśli ktoś ma dojście do ASO oraz do dekodera to będę wdzięczny za pomoc. Oby tylko się pieniążki znalazły. Niestety dłużnicy wiszą mi kasę i nie mogę się doprosić o jej zwrot.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    58
    Cytat Zamieszczone przez Beni0
    Dzis zadzwonię po numer VIN i jeśli ktoś ma dojście do ASO oraz do dekodera to będę wdzięczny za pomoc.
    Kiedyś jak chciałem rozkodować swój VIN to zadzwoniłem do ASO w Łodzi i poprosiłem faceta z którym rozmawiałem o rozkodowanie i bez problemu mi to zrobił, a potem wysłał na maila. Spróbuj jutro do nich zadzwonić i może też Ci rozkodują VIN.
    Powodzenia w poszukiwaniach autka, może to będzie akurat ta Bunia.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •