Poka¿ wyniki od 1 do 8 z 8

W±tek: Spadaj±ce ³adowanie po ¶ci±gniêciu nogi z gazu E65 730d 2005r

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Apr 2012
    Posty
    20
    BMW
    BMW E65 730D
    Sk±d
    K³odzko

    Spadaj±ce ³adowanie po ¶ci±gniêciu nogi z gazu E65 730d 2005r

    Witam,
    Od kilku dni zaobserwowa³em, ¿e w momencie kiedy obroty silnika spadaj± do "wolnych" na 1 mo¿e 2 sek ³adowanie spada do12.5v. W ca³ym innym zakresie ³adownie trzyma siê miêdzy 13,8 a 14,6 i nie skacze.
    Czy kto¶ mo¿e stwierdziæ, ¿e to normalne czy mo¿e alternator lub co gorsze co¶ z elektryk± w aucie jest nie tak? Ni¿ej zamieszczam filmik:
    https://youtu.be/-Ob__HmyQxg

  2. #2
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Aldik
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Sk±d
    Katowice

    Post

    W E65 jako¶ mnie to nie interesowa³o, ale w F01 mia³em przeboje kiedy kiedy¶ ci±gle miernik wskazywa³ ponad 15V (winna by³a klema minusowa). Pare dni temu równie¿ znów rozkimnia³em bo my¶la³em ¿e znów co¶ siê zepsu³o, ale okaza³o siê ¿e najprawdopodobniej aku by³ s³aby i gdy na³adowa³em to od razu zrobi³o siê normalniej tj max 14,8 (bo aku agm).
    Oba te auta maj± powermodu³ który reguluje na bie¿±co jakie ma byc ³adowanie, gdy aku pe³ny to spada a gdy s³aby to ro¶nie.
    Na filmiku widac jakby u Ciebie dzia³o siê to NIEprzypadkowo. Mam wra¿enie, ¿e tak ma byæ, ale pewny niestety nie jestem.
    Kiedy¶ siê tym w ogóle interesowa³e¶ czy wpad³e¶ na to przy okazji zabawy z ukrytym menu ? :)

  3. #3
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Apr 2012
    Posty
    20
    BMW
    BMW E65 730D
    Sk±d
    K³odzko
    Od kilku lat co pare miesiêcy tam zagl±dam bo w tym aucie dobre l±dowanie to podstawa. Ale nigdy nie zwróci³em uwagi na to zachowanie. A teraz to mnie buma wywo³a³a bo w ci±gu miesi±ca w³a¶nie podczas podje¿d¿ania do skrzy¿owania i zatrzymania siê wyskoczy³ mi trzy razy b³±d dynamic drive. Czyli w momencie jak to l±dowanie tak spada. A rok temu jak by³ problem z alternatorem to w³a¶nie ten modu³ wali³ b³êdem du¿o wcze¶niej ni¿ pojawi³a siê czerwona lampka od ³adowania. B³±d Zaczytany z Sterownika w³a¶nie tyczy³ siê napiêcia ale dok³adnie nie pamietam bo nie zapisa³em a od tygodnia siê nic nie dzieje ( zapomnia³em o tym napisaæ odrazu). Wiec nie wiem czy to przypadek....
    Pro¶ba do posiadaczy e65 o sprawdzenie ³adowania w Waszych 7-er
    Ostatnio edytowane przez SebaE38 ; 20-06-2020 o 16:00

  4. #4
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Aldik
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Sk±d
    Katowice
    U mnie jest klema minusowa z ma³ym sterownikiem i Ona chyba podaje dane z aku, mo¿e ona jest walnieta ?

  5. #5
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Apr 2012
    Posty
    20
    BMW
    BMW E65 730D
    Sk±d
    K³odzko
    W e65 jest tylko klema pirotechniczna na + a - to zwyk³y kabel.

  6. #6
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Aldik
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Sk±d
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez SebaE38 Zobacz posta
    W e65 jest tylko klema pirotechniczna na + a - to zwyk³y kabel.
    Jeste¶ pewny ? Te¿ mi siê tak wydawa³o w f01 a jednak nie.



    Je¿eli jest to z³e i tak ma nie byæ ;) No to najlepiej wyj±æ alternator i sprawdziæ go na "stole". U Ciebie nie jest On jak u mnie na samej górze ? Spróbuj na krótko miernikiem jeszcze zerkn±æ w³a¶nie przy samym alternatorze.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 24-06-2020 o 16:55

  7. #7
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Sk±d
    Racibórz(¦l±sk)
    Ten skok mo¿e wynikaæ z bezw³adno¶ci alternatora.
    Je¶li po chwili mamy w³a¶ciwe ³adowanie, to nie przejmowa³bym siê tym.
    Je¶li alternatora jeszcze nie regenerowa³e¶, to na chwilê obecn± nie rusza³bym go(skoro ³aduje) a poczeka³ a¿ padnie, a stanie siê to na 99% jak w wiêkszo¶ci diesli M47 i M57. Pierwszy objaw to "choinka" na desce na zimnym silniku, wynikaj±ca z za wysokiego ³adowania


    Jeste¶ pewny ? Te¿ mi siê tak wydawa³o w f01 a jednak nie.
    W E65 jest power module, przez którego przechodzi zasilanie. Od E60 pojawi³a siê klema IBS i power module ju¿ nie jest po¶rednikiem zasilania, a tylko cyfrowo informuje inne sterowniki
    Celem wykszta³cenia nie jest nape³nienie umys³u cz³owieka faktami; zadaniem jest nauczyæ go, jak ma u¿ywaæ umys³u do.. my¶lenia. A czêsto zdarza siê, ¿e cz³owiek lepiej umie my¶leæ, nie bêd±c krêpowany wiedz± przesz³o¶ci.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz co¶, jest pw, mail, gg, w ostateczno¶ci sms

  8. #8
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Apr 2012
    Posty
    20
    BMW
    BMW E65 730D
    Sk±d
    K³odzko
    Wiêc tak: okaza³o siê ¿e tym razem b³±d Dynamic Drive nie by³ zwi±zany z napiêciem w aucie. Dla sprawdzenia tematu zmieni³em alternator, baterie i Power Modu³ + kodowanie. Teraz gdy obroty spadaj± nadal jest spadek ³adowania ale max do oko³o 13,0 v (nowa bateria). Wiêc wszystko wskazuje ¿e ten typ tak ma.;)

Podobne w±tki

  1. [pozostale] spadaj±ce drastycznie ceny e65
    Przez MAXBOLO w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 22-09-2018, 16:33
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-05-2015, 23:11
  3. [silnik] Spadaj±ce obroty po dodaniu gazu na zimnym silniku
    Przez Rafi84 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-11-2014, 20:53
  4. [skrzynia] "Kopniêcie" przy puszczaniu nogi z gazu.
    Przez damned1 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-10-2014, 18:32
  5. [silnik] Spadaj±ce obroty po zap³onie na benzynie
    Przez Kuna w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-05-2012, 13:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •