Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Spadające ładowanie po ściągnięciu nogi z gazu E65 730d 2005r

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    20
    BMW
    BMW E65 730D
    Skąd
    Kłodzko

    Spadające ładowanie po ściągnięciu nogi z gazu E65 730d 2005r

    Witam,
    Od kilku dni zaobserwowałem, że w momencie kiedy obroty silnika spadają do "wolnych" na 1 może 2 sek ładowanie spada do12.5v. W całym innym zakresie ładownie trzyma się między 13,8 a 14,6 i nie skacze.
    Czy ktoś może stwierdzić, że to normalne czy może alternator lub co gorsze coś z elektryką w aucie jest nie tak? Niżej zamieszczam filmik:
    https://youtu.be/-Ob__HmyQxg

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice

    Post

    W E65 jakoś mnie to nie interesowało, ale w F01 miałem przeboje kiedy kiedyś ciągle miernik wskazywał ponad 15V (winna była klema minusowa). Pare dni temu również znów rozkimniałem bo myślałem że znów coś się zepsuło, ale okazało się że najprawdopodobniej aku był słaby i gdy naładowałem to od razu zrobiło się normalniej tj max 14,8 (bo aku agm).
    Oba te auta mają powermoduł który reguluje na bieżąco jakie ma byc ładowanie, gdy aku pełny to spada a gdy słaby to rośnie.
    Na filmiku widac jakby u Ciebie działo się to NIEprzypadkowo. Mam wrażenie, że tak ma być, ale pewny niestety nie jestem.
    Kiedyś się tym w ogóle interesowałeś czy wpadłeś na to przy okazji zabawy z ukrytym menu ? :)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    20
    BMW
    BMW E65 730D
    Skąd
    Kłodzko
    Od kilku lat co pare miesięcy tam zaglądam bo w tym aucie dobre lądowanie to podstawa. Ale nigdy nie zwróciłem uwagi na to zachowanie. A teraz to mnie buma wywołała bo w ciągu miesiąca właśnie podczas podjeżdżania do skrzyżowania i zatrzymania się wyskoczył mi trzy razy błąd dynamic drive. Czyli w momencie jak to lądowanie tak spada. A rok temu jak był problem z alternatorem to właśnie ten moduł walił błędem dużo wcześniej niż pojawiła się czerwona lampka od ładowania. Błąd Zaczytany z Sterownika właśnie tyczył się napięcia ale dokładnie nie pamietam bo nie zapisałem a od tygodnia się nic nie dzieje ( zapomniałem o tym napisać odrazu). Wiec nie wiem czy to przypadek....
    Prośba do posiadaczy e65 o sprawdzenie ładowania w Waszych 7-er
    Ostatnio edytowane przez SebaE38 ; 20-06-2020 o 15:00

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    U mnie jest klema minusowa z małym sterownikiem i Ona chyba podaje dane z aku, może ona jest walnieta ?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    20
    BMW
    BMW E65 730D
    Skąd
    Kłodzko
    W e65 jest tylko klema pirotechniczna na + a - to zwykły kabel.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez SebaE38 Zobacz posta
    W e65 jest tylko klema pirotechniczna na + a - to zwykły kabel.
    Jesteś pewny ? Też mi się tak wydawało w f01 a jednak nie.



    Jeżeli jest to złe i tak ma nie być ;) No to najlepiej wyjąć alternator i sprawdzić go na "stole". U Ciebie nie jest On jak u mnie na samej górze ? Spróbuj na krótko miernikiem jeszcze zerknąć właśnie przy samym alternatorze.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 24-06-2020 o 15:55

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Ten skok może wynikać z bezwładności alternatora.
    Jeśli po chwili mamy właściwe ładowanie, to nie przejmowałbym się tym.
    Jeśli alternatora jeszcze nie regenerowałeś, to na chwilę obecną nie ruszałbym go(skoro ładuje) a poczekał aż padnie, a stanie się to na 99% jak w większości diesli M47 i M57. Pierwszy objaw to "choinka" na desce na zimnym silniku, wynikająca z za wysokiego ładowania


    Jesteś pewny ? Też mi się tak wydawało w f01 a jednak nie.
    W E65 jest power module, przez którego przechodzi zasilanie. Od E60 pojawiła się klema IBS i power module już nie jest pośrednikiem zasilania, a tylko cyfrowo informuje inne sterowniki
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    20
    BMW
    BMW E65 730D
    Skąd
    Kłodzko
    Więc tak: okazało się że tym razem błąd Dynamic Drive nie był związany z napięciem w aucie. Dla sprawdzenia tematu zmieniłem alternator, baterie i Power Moduł + kodowanie. Teraz gdy obroty spadają nadal jest spadek ładowania ale max do około 13,0 v (nowa bateria). Więc wszystko wskazuje że ten typ tak ma.;)

Podobne wątki

  1. [pozostale] spadające drastycznie ceny e65
    Przez MAXBOLO w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 22-09-2018, 15:33
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-05-2015, 22:11
  3. [silnik] Spadające obroty po dodaniu gazu na zimnym silniku
    Przez Rafi84 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-11-2014, 19:53
  4. [skrzynia] "Kopnięcie" przy puszczaniu nogi z gazu.
    Przez damned1 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-10-2014, 17:32
  5. [silnik] Spadające obroty po zapłonie na benzynie
    Przez Kuna w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-05-2012, 12:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •