Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Kodowanie, doposażenie - problem z mikrofonem i inne...

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    24
    BMW
    745i
    Skąd
    Trójmiasto

    Post Kodowanie, doposażenie - problem z mikrofonem i inne...

    Pany,
    po doposażeniu auta w ASK, MMI i TCU poliftowe, przestały działać mikrofony. Wymieniłem też SVS na wersję anglo-języczną przy okazji dłubania w samochodzie i po tej wymianie bezproblemowo "gadałem z autem", problem pojawił się po wymianie modułu telefonu ze zwykłego SIEMENSa na TCU EVEREST ECE. Bluetooth działa, łączy się z telefonem, można dzwonić, ładuje kontakty, klawiatura działa, przycisk w kierownicy działa, słychać rozmówcę ale mnie nie słychać. Tak samo z modułem głosu, nie "słyszy" komend przez co nie reaguje. Dwukrotnie sprawdzałem z rozpiską czy dobrze poprzekładałem przewody do kostki 54pin ale tam wszystko się zgadza. Znalazłem tam nawet jedną różnicę, w kostce którą kupiłem z modułem były odcięte kable o tych samych kolorach co w opisie a ich miejsca zgadzały się z tymi na rozpisce z wyjątkiem jednego, czyli przewodu czerwono-zielonego, który według rozpiski powinien zająć pin 17 a w kostce którą kupiłem był zamontowany w pinie 18. Zostawiłem go w 18 pinie, moduł TCU przekodowałem i zadziałało wszystko ale nie działał mikrofon, przepiąłem więc przewód z pinu 18 na 17 i nadal bez zmian, bluetooth działa a mikrofon nie, ale jest jedna różnica - na wyświetlaczu u góry po lewej stronie pojawiła się koperta, pojęcia nie mam co oznacza.

    Wszystkie "nowe" moduły z przypisanym właściwym numerem VIN, następnie kodowane do ustawień samochodu i na koniec dokodowane to co trzeba żeby działał AUX i Bluetooth, FA 633 dodane, FA 630 usunięte
    W pliku TRC z modułu TCUM znalazłem jedną ciekawą opcję do zmiany tzn. ilość mikrofonów, przestawiłem z jednego na 2 mikrofony, zakodowałem ale niczego to nie zmieniło.
    Podczas kodowania TCUM trzeba ustawić jak poniżej, ale ja ostatniej opcji nie mogę znaleźć w pliku TRC, NcsDummy też jej nie znajduje i podpowiada że plik dla modułu to TCU_MOST.C08 a BORDNETZ pojawia się dopiero w TCU_MOST.C10 i w górę

    BACKUP_LOUDSPEAKER
    nicht_aktiv
    BACKUP_ANTENNA
    nicht_aktiv
    BORDNETZ
    e65_bordnetz

    zbnumer TCU 9138168 czyli pasujący z listy i zaliczany do działających i już mi się pomysły skończyły
    pomocy!

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    38
    BMW
    E65 730d grudzień 2003
    Skąd
    Piła
    Jest jakaś różnica w poliftowym ASK? Jakieś dodatkowe, ciekawe opcje się pojawiły? Jak wygląda komunikacja głosowa po angielsku? Jakieś przykładowe komendy? U mnie tego brak więc pytam z ciekawości czy warto za tym się rozglądać. Trudno zdobyć i zamontować taki moduł czy raczej łatwy dostęp do złączy i typowe kodowanie? Ruszy angielski SVS na przedliftowym ASK? Sorry, że nie pomagam ale temat ciekawy, spory upgrade.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    24
    BMW
    745i
    Skąd
    Trójmiasto
    SVS wystarczy wymienić z niemieckiego "D" na naklejce na angielski "UK". Zadziała bez kodowania i obojętnie czy masz przedliftowy ASK czy poliftowy. ASK zmieniłem żeby mieć w aucie AUX. SVS ma te same komendy głosowe co niemiecki tyle że w bardziej dla mnie przyjaznym języku. Kosztował mnie 20zł a wymiana to parę śrubek i to wszystko. Pasuje p&p.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    38
    BMW
    E65 730d grudzień 2003
    Skąd
    Piła
    Zdobyłem gdzieś moduł głosu, w który auto nie było wyposażone. Nie mogę tylko znaleźć wiązki do podpięcia

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [elektronika] Problem z usunieciem wpisów w CAS - kodowanie
    Przez krzych_29 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-12-2018, 15:28
  2. Doposażenie w moduł Combox Media + kodowanie
    Przez mk37475 w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-07-2018, 16:24
  3. [e38] Grzana kanapa doposażenie-problem
    Przez klumpus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-10-2017, 21:46
  4. [silnik] Problem z jazdą po przyspieszeniu na max. i inne problemy.
    Przez rei w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-01-2016, 01:45
  5. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 07-09-2011, 06:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •