Poka¿ wyniki od 1 do 8 z 8

W±tek: B³êdy sond lambda + dziwnie wskazania przep³ywomierza. Czuæ paliwo z wydechu

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2020
    Posty
    6
    BMW
    E38 735ia
    Sk±d
    Wolbrom

    Post B³êdy sond lambda + dziwnie wskazania przep³ywomierza. Czuæ paliwo z wydechu

    Witajcie, mam nadziejê ¿e pomo¿ecie rozwi±zaæ problemy z moim silnikiem.
    Silnik to M62B35, rok 1997.
    B³êdy:



    Ostatnio by³ problem z faluj±cymi obrotami tocz±c siê na drive, zamieni³em czujniki przepustnic silnika i ASC, po czym usta³o.
    Problemy które tu opisujê wystêpowa³y wcze¶niej i wystêpuj± nadal:
    Czasem po odpaleniu zga¶nie, chyba ¿e przytrzymam nieco gaz - tylko na ciep³ym silniku.
    Czuæ benzynê z wydechu.
    Spalanie trochê dziwne, 600km to by³y jakie¶ dwa baki.

    Wiem ¿e muszê wymieniæ odmê, poniewa¿ jak przekraczam 4 tysi±ce obrotów to znika olej), jednak je¿eli nie przekraczam 3 tysiêcy to przejadê tysi±c kilometrów i nie ma ¿adnego ubytku. Przy wyjêtym bagnecie s³ychaæ ciche siorbanie, a po odkrêceniu korka nie s³uchaæ zmiany w pracy silnika.

    Dalej do³±czam zrzuty z inpy:




    Na moje rozumienie z tym zrzutów to przep³ywomierz ka¿e zalewaæ cylindry paliwem, a sondy próbuj± zdejmowaæ paliwo. Ale specjalist± nie jestem.
    Liczê na wasz± pomoc.

  2. #2
    u¿ytkownik Awatar ADASIO
    Do³±czy³
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Sk±d
    SILESIA City

    Post

    Przep³ywkê sprawdza³e¶?
    ¶wiece jak?
    Sonda?
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW G£ÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Sk±d
    Warszawa
    jak wiesz ze musisz wymieniæ odmê to nie marud¼ tylko najpierw j± wymieñ, bo to przecie¿ mo¿e mega wp³ywaæ na mieszankê... choæ w±tpiê ¿eby to by³a jedyna przyczyna problemu, ale mo¿e

    z opisu objawow mi to wygl±da na lewe powietrze - poszperaj w moich starych postach - duzo o tym pisalem (kilka razy) jak to porzadnie diagonzowac czego szukac jak i gdzie i co wymieniac
    objawy mi na to pasuj±, ale to co widze w INPIE raczej wyglada odwrotnie (ale nie korzystam z inpy i ona jako¶ tam innaczej ni¿ w OBD korekty benzyny pokazuje, wiec mo¿e nie jest odwotnie) - korekty powinny byæ na +

    spalanie ~27l? mo¿e czujniki po³o¿enia wa³ków rozrz±du - wplywa na mieszankê, a komputer nie zawsze potrafi zg³osiæ ich awariê - nawet u¿ywkê mo¿na wrzuciæ za grosze i sprawdziæ. Jak to pomorze to i tak potestuj to lewe powietrze - bo w zime prob³emy pewnie wróc±.

  4. #4
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2020
    Posty
    6
    BMW
    E38 735ia
    Sk±d
    Wolbrom

    Post

    Przyjrza³em siê przep³ywce - ¿adnych naklejek ani numerów... do tego dziwne piêciok±tne ¶ruby imituj±ce torxa, ale z pinem na ¶rodku...
    Jak mam sprawdziæ przep³ywomierz? Albo sondy lambda?
    ¦wiec na razie nie rusza³em, mam samochód pó³ roku.
    Brake cleanerem psika³em po ca³ym dolocie i nie ma zmiany w pracy silnika

  5. #5
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Sk±d
    Racibórz(¦l±sk)
    Cytat Zamieszczone przez HoeronixHD Zobacz posta
    Przyjrza³em siê przep³ywce - ¿adnych naklejek ani numerów... do tego dziwne piêciok±tne ¶ruby imituj±ce torxa, ale z pinem na ¶rodku...
    Jak mam sprawdziæ przep³ywomierz? Albo sondy lambda?
    ¦wiec na razie nie rusza³em, mam samochód pó³ roku.
    Brake cleanerem psika³em po ca³ym dolocie i nie ma zmiany w pracy silnika
    Je¶li na przep³ywomierzu nie ma kompletnie ¿adnych oznaczeñ to zacznij od jego wymiany na u¿ywany, ale oryginalny.

    W M62 bez vanosów, wk³ad przep³ywomierza jest przykrêcany na ¶rubach zrywalnych, ze tego co pamiêtam. A dopiero w M62TU pojawi³y siê wkrêty torx z bolcem w wewn±trz.

    Co do sond, to sprawd¼ przede wszystkim w jakim zakresie napiêæ pracuj± sondy przed katalizatorem. Nawet na biegu ja³owym powinny pracowaæ dosyæ szybko w zakresie 0,1-0,9V. W inpie jak wejdziesz w zak³adkê odczytu z sond, powinno daæ siê zawêziæ odczyty(po klawiszem F8 powinien byæ wybór) do odczytów, które nas interesuj±. Im mniej wybierzesz tym szybsze bêd± odczyty
    Celem wykszta³cenia nie jest nape³nienie umys³u cz³owieka faktami; zadaniem jest nauczyæ go, jak ma u¿ywaæ umys³u do.. my¶lenia. A czêsto zdarza siê, ¿e cz³owiek lepiej umie my¶leæ, nie bêd±c krêpowany wiedz± przesz³o¶ci.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz co¶, jest pw, mail, gg, w ostateczno¶ci sms

  6. #6
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Sk±d
    Warszawa
    zmian w pracy silnika na ucho to nie zobaczysz psikaj±c - musisz obserwowac komputer (chyba adaptation w INPA - to co sie w miare szybko zmienia)

    to co pokazuj± sondy to tylko efekt tego co siê dzieje z mieszank±...
    ...sondy poza oczywistym b³êdem np grza³ki albo zlego podlaczenia to sprawdzisz tylko patrzac na kszta³t ich wykresu w czasie.

    przep³ywka - a byæ mo¿e - trzeba podmieniæ , bo komputer tez tego nie sprawdzi, nie zawsze wywali b³±d - szczegolnie jak masz problem na obu bankach (a tak wlasnie jest) ...sprawdz tez cala wiazke bo po tylu latach moze byc gdzies przetarta....

    czujniki wa³ków - te¿ byæ mo¿e - trzeba podmieniæ , bo komputer tez tego nie sprawdzi, nie zawsze wywali b³±d - jak masz problem na tylko jednym banku to mozesz zamienic stronami - raczej 2 na raz nie pad³y

    lewe pow. - tez byæ mo¿e

  7. #7
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2020
    Posty
    6
    BMW
    E38 735ia
    Sk±d
    Wolbrom

    Post

    W przysz³ym tygodniu bêdê mia³ oryginalny przep³ywomierz, zobaczymy

  8. #8
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2020
    Posty
    6
    BMW
    E38 735ia
    Sk±d
    Wolbrom
    Kupi³em u¿ywany przep³ywomierz boscha. Jego wskazania na ja³owych to 19.25kg/h. Zrobi³em 30km ¿eby siê zaadaptowa³ na nowo i na razie na ciep³ym nie chce gasn±æ. Teraz korekty sond to:
    Sonda 1: additiv: -1.0, multiplikativ +4.0
    Sonda 2: additiv: 0.0, multiplikativ +1.0
    Na obu sondach napiêcia lataj± od 0.1 do 0.9V, ale rzadko widzê te warto¶ci bo zmieniaj± siê naprawdê szybko

Podobne w±tki

  1. [silnik] E65 735i B³êdy sond lambda
    Przez zy_to w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2017, 12:15
  2. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-03-2013, 09:03
  3. [elektryka] Praca sond lambda a szczelno¶æ wydechu
    Przez 525d w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-12-2012, 12:17
  4. m62b44 praca sond oraz przep³ywomierza - INPA
    Przez julsan w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-09-2012, 08:32
  5. Wymiana sond lambda
    Przez Seba665 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-09-2012, 23:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •