Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Błąd DSC + Motornotprogramm

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    8
    BMW
    BMW E38
    Skąd
    Kielce/świętokrzyskie

    Błąd DSC + Motornotprogramm

    Witam wszystkich, mam pytanie czy ktoś może zdiagnozował u siebie lub wie co powoduje pojawiający się niekiedy błąd DSC z komunikatem Motornotprogramm. Silnik wchodzi wtedy w tryb awaryjny, najlepsze w tym wszystkim jest to że po dodaniu gazu błąd znika i silnik wychodzi z trybu awaryjnego, jednak zaraz po puszczeniu pedału gazu błąd znowu się pojawia. Stawiam na problemu z przepustnicą lub przepływką. Co myślicie? Bardzo irytująca sprawa tym bardziej że nie pojawia się zbyt często tylko raz na jakiś czas.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Nie podałeś nawet o jaki silnik chodzi.
    Najlepsze rozwiązanie to odczytać błędy w sterowniku silnika i DSC, będzie to lepsze wyjście niż wróżenie z fusów

    Po opisie objawów też podejrzewałbym problem z dolotem(np. M52TU mają problemy z pękającymi rurami dolotu, zdarzają się także problemy z samą przepustnicą)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    8
    BMW
    BMW E38
    Skąd
    Kielce/świętokrzyskie
    Masz rację mój błąd silnik 2.8 z zamontowanym LPG firmy LPG tech. Byłem na diagnostyce komputerowej zaraz po tym jak wyświetlił mi się ten błąd po raz pierwszy i usłyszałem że to sterownik ABS z tym że zupełnie to nie pasuje i jak czytałem to przy problemie ze sterownikiem błąd świeci cały czas.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez karol1028 Zobacz posta
    Masz rację mój błąd silnik 2.8 z zamontowanym LPG firmy LPG tech. Byłem na diagnostyce komputerowej zaraz po tym jak wyświetlił mi się ten błąd po raz pierwszy i usłyszałem że to sterownik ABS z tym że zupełnie to nie pasuje i jak czytałem to przy problemie ze sterownikiem błąd świeci cały czas.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Czy dostałeś jakiś wydruk z listą błędów?
    Jeśli nie to masz prawo takowego się domagać(albo chociaż możliwość zrobić sobie zdjęcie błędów). Jeśli warsztat nie zamierza udzielać Ci takiej odpowiedzi, to zmień warsztat na normalny.


    Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu co do usterki przepustnicy, ale nie ma co dłubać w ciemno. Podstawa to dobra diagnostyka komputerowa.

    To co sam możesz sprawdzić to zdemontuj gumę dolotu, od przepływomierza do przepustnicy, i sprawdź w jakim jest stanie. Często pęka harmonijka do regulatora biegu jałowego. Możliwe, że podobnie jest w Twoim przypadku
    Ostatnio edytowane przez cursor ; 28-05-2020 o 10:53
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    8
    BMW
    BMW E38
    Skąd
    Kielce/świętokrzyskie
    Bardzo dziękuję za pomoc zabiorę się za to w piątek i zobaczę w jakim jest stanie.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    8
    BMW
    BMW E38
    Skąd
    Kielce/świętokrzyskie
    Co do warsztatu to był to pierwszy lepszy po trasie znaleziony na necie, który zajmował się diagnostyką. Podjechałem tam bo nie chciałem doprowadzić do dodatkowych usterek przez jazdę w trybie awaryjnym.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [silnik] E38 Motornotprogramm. Problem z pracą silnika.
    Przez tynio w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 17-01-2020, 23:05
  2. [silnik] Co to za błąd???
    Przez arekchudy9h w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-03-2019, 00:07
  3. [hamulce] Błąd ASC
    Przez BogdanB w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 27-08-2017, 11:06
  4. błąd air bag
    Przez bagii45 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-08-2017, 15:54
  5. E38 - błąd abs
    Przez bonkers w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-01-2012, 21:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •