Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Klapki nawiewow e32 z klima behr

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    446
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8

    Post Klapki nawiewow e32 z klima behr

    Może ktoś przy okazji sprawdzić jak to jest u niego a , może przerabiał temat nawiewow.

    Mam dołożona pod kokpitem cała budę tzw mieszalnik nagrzewnice z innej e32 rok 1990 lub 91, bez auc.

    Chodzi mi o to jak u was po włączeniu nawiewu zimne powietrze bez klimy, temp po obu stronach ustawiona taka sama , zachowują się klapki które dają powietrze na twarz.u mnie po włączeniu przycisku pierwszego od lewej na panelu (nadmuch szyba środek nogi) dla kierowcy i tak samo włączam ten przycisk dla pasażera, efekt taki

    Klapka kierowcy otwiera się na Max mocno wieje

    Klapka pasażera nie otwiera się na Max i wieje tak 60proc mocy co na kierowcy.

    Drugie sprawa, wyłączam panel wyciągam kluczyk czy te obie powyższe klapki wam się zamykają. I przy tych samych warunkach klapki na nogi też wam się zamykają.

    Dodam że mechanicznie wszystkie klapki są sprawne buda wyciągana na zewnątrz i robiona od podstaw rok temu. Tak samo silniki otwierają się od A do z w innych trybach niż te opisane powyżej.
    Ogólnie jakby ktoś miał problem z silniczkami to ostatnie dni się się sporo dowiedziałem, nie działał mi w ogóle nawiew na tył już działa,nie były synchronizowane silniki.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2021
    Posty
    2
    BMW
    BMW E32 735i 1992
    Skąd
    WAR-MAZ
    Witam również przerabiam temat nawiewu w E32, u mnie 1 silniczek jest wyłamany od regulacji temperatury na kierowce. Odpowiadając na pytanie wszystko dzieje się u mnie tak samo tyle że po stronie kierowcy wieje słabiej i tylko ciepłym więc ta dziwna proporcja 60% to zapewne zaprogramowane jest albo czujniki temp wariują. Po wyciągnięciu kluczyka klapki powinny się obie zamknąć cały system działa tak, że przy każdym ponownym włączeniu zapłonu i nawiewu klapki otworzą się z pozycji zamkniętej do ustawionej na panelu jest to swego rodzaju synchronizacja silniczków i ustawienia klap do programu panelu. Niestety przez takie rozwiązanie za każdym przekręceniem stacyjki klapki się zamykają i ponownie muszą wracać co po tylu latach powoduje wyłamanie ich z plastikowego mocowania jak u mnie.

Podobne wątki

  1. [e32] [ogrzewanie] Dym z nawiewow
    Przez johnny11fingers w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 16-07-2014, 19:53
  2. Wisko Hella czy Behr?
    Przez MariuszE38 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-02-2011, 19:53
  3. Problem z nawiewami - sterownik nawiewow
    Przez technics w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-01-2011, 23:42
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-01-2009, 16:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •