Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Dziwne zachowanie skrzyni biegów 730D. 2010r.

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    418
    BMW
    BMW 740i F01
    Skąd
    Warszawa
    Jak będziesz w PL to Ci mogę to ogarnąć. Robiłem to u siebie w F01. Jak chcesz więcej szczegółów to PW.

  2. #12
    Początkujący Użytkownik Awatar Ruskitokot
    Dołączył
    Apr 2019
    Posty
    63
    BMW
    E38 728i, F01 730
    Skąd
    Bruksela/Białystok
    Dzięki MK, jutro wybieram się do gościa na miejscu. Zobaczymy co powie.

    Update taki, że dziś zauważyłem wyciek oleju na poziomie skrzyni.. Prawdopodobnie gdzieś jest nieszczelność i mogą być spore ubytki.

  3. #13
    Początkujący Użytkownik Awatar Ruskitokot
    Dołączył
    Apr 2019
    Posty
    63
    BMW
    E38 728i, F01 730
    Skąd
    Bruksela/Białystok
    Otóż byłem u speca od skrzyń w Brukseli.
    Pan specjalysta wsiadł do auta, podpiął się pod komputer i zobaczył, że skrzynia przestawiła się raz w tryb awaryjny (o którym pisałem wcześniej).
    Po krótkiej rozmowie stwierdził, że skrzynie trzeba na pewno zdejmować bo to cieknie z jakiejś części która znajduje się w takim miejscu, że nie jest dostępna bez potrzeby zdejmowania. Oczywiście, nie zajrzał pod auto, bo po co? Na dodatek stwierdził, że to bolączka tych skrzyń i trzeba robić kapitalny remont który będzie kosztował uwaga... 3.200eu na fakturę. Jak usłyszałem cenę to oniemiałem i odpowiedziałem tylko, że skoro tak to się zastanowię.

    Udałem się do znajomego który pracuje w warsztacie i podnieśliśmy auto. Po dłuższych poszukiwaniach i wyczyszczeniu spodu auta, zauważyliśmy, że wyciek jest prawdopodobnie z misy. Na dodatek, nie widać nigdzie silikonu który ponoć lepiej dawać przy wymianie oleju + miski (tak twierdził znajomy). Czy to może być powód dla którego są przecieki? Olej skrapla się po prawej części miski. Myśleliśmy, że może to ucieka przez chłodzenie skrzyni.. Ale nie było tam żadnej wilgoci. Dokręciliśmy śruby w nadziei, że może to trochę pomoże. Wyciek jest jakby mniejszy, ale nadal jest.

    Temat jest teraz taki, że pod koniec czerwca wybieram się do Polski, do rodzinnych stron tzn. Białystok. Czy jest ktoś na forum kto korzystał z usług firmy "Logarytm" Pana Karola Wysockiego lub Auto Serwisu "Waszczuk" w Jurowcach? O tym drugim słyszałem, że niezbyt warto tam jechać, ale to słowa jednej osoby która gdzieś to zasłyszała jedynie. Szukam osób które korzystały i polecają.

    Zgorzelec odpada z przyczyn organizacyjnych.

  4. #14
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Lecisz z Brukseli to walnij przez Frankfurt, Drezno do Zgorzelca i do chłopaków. Masz pewność, że zrobią dobrze. Takie moje zdanie.

  5. #15
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,297
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Moje też. Dzień wcześniej wyjazd. Na rano jestes i na wieczór lub z rana następnego dnia walisz na Białystok. Ze Zgo do Wawy w 4h plus 1,5h di BIA i jesteś.

    Edit:
    Sprawdziłem na mapie...Przez Zgorzelec 100km dalej :)
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  6. #16
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Bezi co to 100km, gdy masz pewność sprawnego auta?

  7. #17
    Początkujący Użytkownik Awatar Ruskitokot
    Dołączył
    Apr 2019
    Posty
    63
    BMW
    E38 728i, F01 730
    Skąd
    Bruksela/Białystok
    Oczywiście nie ujmuję wam racji, do wyjazdu mam około miesiąc więc niebawem muszę się zorganizować i podjąć decyzję. Tymczasem we środę wymiana oleju i miski na nową, zobaczymy czy da to efekty.

  8. #18
    Początkujący Użytkownik Awatar Ruskitokot
    Dołączył
    Apr 2019
    Posty
    63
    BMW
    E38 728i, F01 730
    Skąd
    Bruksela/Białystok
    UPDATE:

    Statyczna wymiana oleju + wymiana misy/oringów w przewodach od chłodnicy oraz oringu na korku do wlewania oleju. Skrzynia pracuje bardzo dobrze, bez zacięcia, wszystko ładnie reaguje. Na razie brak jakichkolwiek przecieków. Koszt całej operacji to około 530eu (olej z serwisu, misa + robocizna) zamiast 3200eu które krzyknął mi "specjalysta".

  9. #19
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Ruskitokot Zobacz posta
    Statyczna wymiana oleju + wymiana misy/oringów w przewodach od chłodnicy oraz oringu na korku do wlewania oleju. (...) Koszt całej operacji to około 530eu (olej z serwisu, misa + robocizna) zamiast 3200eu które krzyknął mi "specjalysta".
    Matkoboskokochano... W PL za 3.200 PLN to miałbyś tę całą usługę i jeszcze na koniec szef warsztatu na koniec wreczyłby Ci jakąś dobrą łychę... Przecież to w zasadzie wymiana oleju + drobne pierdoły :-O

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Niezłe ceny. Ja za wymianę statyczną z olejem, uszczelką i filtrem zapłaciłem koło 400 zł. Jaka ta Polska jest wspaniała :D

Podobne wątki

  1. [skrzynia] Dziwne odgłosy ze skrzyni biegów
    Przez KrasaK w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-07-2012, 14:27
  2. [skrzynia] Dziwne zachowanie skrzyni E65 745i.
    Przez siwymetal w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 08-11-2011, 00:23
  3. [mechanika] dziwne zachowanie silnika 730d
    Przez coolx w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-10-2010, 21:28
  4. Skrzynia biegów automatycza - dziwne zachowanie
    Przez rubik w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-01-2009, 10:49
  5. [mechanika] Dziwne zachowanie skrzyni 4hp22
    Przez Kafarek w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-06-2008, 20:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •