Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Cześć

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    35
    BMW
    E38 728/735
    Skąd
    WB

    Post Cześć

    Witam. 7 posiadam już prawie 2 lata, jest to 728 po swapie na 3,5. Wiem, że mogę tutaj liczyć na pomoc w doprowadzeniu auta do jak najlepszego stanu. Mieszkam w W-wie.

  2. #2
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Witamy na forum...

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    35
    BMW
    E38 728/735
    Skąd
    WB
    Niestety chwilowo nie mogę podzielić się fajnymi aktualnymi zdjęciami mojego auta, żartobliwie przez znajomych nazywanego Bunią. Bunia stoi pod Wrocławiem u polecanego na forach guru od V8. Dodam, że jest to trochę taki nietrafiony zakup. 728, zaczęła brać olej i grzać się, podjąłem decyzję o swapie na 3,5. Jak tylko odbiorę to na pewno będę się dzielił na bieżąco relacją z ulepszania Buni. W planie zmiana wnętrza, szyb na podwójne, DSP, niestety też skrzyni, gdyż obecna umiera. Wiele tematów na pewno wyjdzie po drodze, liczę, że tutaj znajdę wiele odpowiedzi i pomoc w pracach przy aucie. Mieszkam na Bemowie, mam fajne miejsce gdzie można coś podłubać i trochę narzędzi. Jest też dawca 735, słaby ale zawsze coś jest.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar Ruskitokot
    Dołączył
    Apr 2019
    Posty
    63
    BMW
    E38 728i, F01 730
    Skąd
    Bruksela/Białystok
    Sieeeeemanko, czekamy więc na relację! Wszystko zamierzasz sam robić czy zlecisz robotę specjalistom?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    35
    BMW
    E38 728/735
    Skąd
    WB
    Raczej nie jestem mechanikiem, ale sporo sam potrafię zrobić, liczę też na wsparcie z forum. Sporo tematów jest tutaj już opisanych. Na pewno poważne rzeczy będę zlecał, ale też część z nich mogę zrobić w znajomym warsztacie pod okiem mechanika.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Witam sąsiada, widzę, że jest coraz więcej ludzi z Bemowa na forum. Powodzenia z autkiem ;)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    35
    BMW
    E38 728/735
    Skąd
    WB
    W przyszłym tygodniu będę odbierał auto. W skrócie streszczę historię.
    E38 kupiłem sobie na okrągłe urodziny. Nie miałem porównania jak powinno jeździć takie 2,8. Bądź co bądź koleżanka w starym zajechanym E53 w dieslu, z dzieckiem w foteliku ośmieszyła mnie.
    Po kilku tygodniach okazało się, że na wolnych wywala płyn. Sprawdziłem chłodnicę, wymiana termostatu jakieś rurki, odpowietrzniki Nie miałem porównania jak powinno jeździć takie 2,8. Do tego potężnie ubywający olej. Kasa była, padł pomysł, aby kupić całe auto z V8 i zrobić przekładkę, początkowo chciałem się sam w to bawić, ale stwierdziłem, że brak mi cierpliwości. Kupiłem 735 przed liftem 96 rok. Znalazłem na forum kogoś kto to zrobi, a przy okazji zrobi serwis silnika, rozrząd, panewki, uszczelnienia. Przy odbiorze okazało się że auto dziwnie szumi, syczy, coś jakby nasypać ryżu do butelki i potrząsać. Niestety błąd mój i odebrałem tak auto. Po odwiezieniu ponownie do tego warsztatu, okazało się, że auto ma nieszczelne zawory dolotowe na trzech cylindrach, po psiknięciu WD40 na zawory pojawiają się bąbelki. Czy to może być przyczyną takiego dźwięku, oraz falujących obrotów? Ciśnienie na cylindrach 5x14, 2x13,5, 1x13, ale to oczywiście do zweryfikowania.
    Ostatnio edytowane przez czarnylotos ; 28-05-2020 o 18:59 Powód: błędy w pisowni

  8. #8
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Ciśnienie jest w zasadzie wzorowe, więc temat zaworów można pominąć. Dziwny szumiący dźwięk to pewnie nie zrobiony rozrząd, czyli luźny łańcuch ociera o pokrywy rozrządu, a szyna prowadząca dawno się rozleciała. Falujące obroty w V8 to temat rzeka. Podsumowując - wygląda na to, że wje*ałeś się na jakąś niezłą minę :/

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    35
    BMW
    E38 728/735
    Skąd
    WB
    Rozrząd nowy, mam nawet szczątkową fotorelację z wymiany. Wszystkie łańcuchy, ślizgi, komplet. I nawet jest faktura na to. Jeśli wierzyć opiniom, to ten warsztat specjalizuje się w rozrządach.
    Dodam jeszcze, że ten dźwięk nie nie nasila się wraz z obrotami silnika. No może w minimalnym stopniu. A po przekroczeniu pewnych obrotów silnik całkowicie go zagłusza.
    Ostatnio edytowane przez czarnylotos ; 14-05-2020 o 09:00

  10. #10
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    No to chyba musisz nagrać jakiś film z tym szumieniem.

Podobne wątki

  1. [E38] Cześć!
    Przez szybkikwachu w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-11-2016, 13:48
  2. [E65/66] Cześć
    Przez Bomforci w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-11-2016, 06:15
  3. [E38] Cześć!
    Przez Kona w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-08-2014, 22:06
  4. [E38] Cześć
    Przez jedrula123 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 18:26
  5. [E38] Cześć
    Przez TurboMarekPL w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-03-2014, 16:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •