Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Zbieznosc przodu a geometria tył

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2020
    Posty
    53
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Białogard

    Zbieznosc przodu a geometria tył

    Witam pisze w imieniu znajomego z racji jego leciwego wieku i braku zainteresowania internetem tymbardziej jakichkolwiek umiejetnosci zalozenia konta na waszym forum.
    Witam dzisiaj bylem ustawic zbieznosc w bmw poniewaz mechanik wymienial mi z przodu wahacze. Pan diagnosta na samym poczatku mial problem z kalibracja maszyny poniewaz przy kalibracji pokazywalo mu ze kola sa w ruchu i powinien kalibracje przeprowadzic od nowa jednak byla opcja przeskoczenia tego i tak wlasnie za 10 razem prob Pan zaakceptowal wartosci mimo bledu i wzial sie za regulacje katow i zbieznosci ale!! Wzial sie za przod gdzie nawet ja wiem ze w bmw ustawia sie geometrie najpierw z tylu ale nic sie nie odzywalem. Maszyna pokazala mu ze kat pochylenia przedniego prawego kola to ok 1* a lewe przednie ok. 0.5* jednak mowil mi ze tak ma wiekszosc bmw nawet przy nowym zawieszeniu i sie tym nie przejmowac. Zbieznosc przodu ustawil idealnie jednak tylu nie ruszyl poniewaz bal sie iz pozrywa sruby i zebym zrobil to sam w domu na wlasna odpiwiedzialnosc lub dal auto do mechanika ( kąty z tylu byly mocno rozjechane jednak nadal w normach) przod niby ustawil a gdy wyjechalem z geometrii to kierownice mam skrecona w prawo przy jezdzie na wprost i auto znosi na lewo. Teraz moje pytanie czy to wina nie ustawionego tylu czy moze bieudolnosc mechanika? Dodam ze przed cala operacja auto mialo kierownice na wprost przy jezdzie do przodu powiedzmy 90kmh i nie sciagalo go tak bardzo mocno. W skrocie czy jezeli ruszamy przod zbieznosc to czy trzeba tez ustawiac tyl? Wczesniej wg maszyny mialem wzzystkie katy porozwalane a jednak auto jechalo na wprost

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Można ustawiać sam przód jeśli tył jest ok. Wtedy robimy samą zbieżność, a jeśli robimy całą geometrię to zaczynamy od tyłu i do niego ustawiamy przód. Już nie raz się spotkałem z sytuacją, że w starym samochodzie diagności boją się ruszać śrub i każą jechać do mechanika. W pewnym sensie nie ma im się co dziwić. Ale człowiek który ustawiał to twojemu znajomemu na pewno nie zrobił tego dobrze skoro efekty są takie jak piszesz. Do robienia geometrii w BMW musi być dobry sprzęt i człowiek który zna się na rzeczy. Już nie jedna osoba z forum najezdziła się po różnych serwisach zanim w końcu trafiła na taki który zrobił to jak należy. Ja bym już sobie darował taki serwis i nawet nie wracał tam na poprawkę tylko szukał jakiegoś polecanego przez ludzi z jakąś renomą choćby i nawet o połowę droższego.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2020
    Posty
    53
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Białogard
    Nie ustawial tylu poniewaz bal sie ze pourywa sruby z tylu do regulacji kazal je poluzowac i przyjechac jutro ale ciekawi go to czy regulujac tył zmieniaja sie katy z przodu lub na odwrot + czy ustawiajac tyl w obecnej sytuacji kierownica moze wrocic na swoje miejsce?

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Regulując tył nie zmienisz kątów z przodu i nie zmienisz położenia kierownicy. Proponuję użyć jakiegoś środka penetrującego na te śruby z tyłu, zostawić to na jeden dzień, rano powtórzyć operację i spróbować je ruszyć. No i jak już się uda to jechać na pełną geometrię ale już gdzie indziej. Mnie np. o dziwo super ustawili w Norauto.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2020
    Posty
    53
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Białogard
    Dzisiaj znajomy przyszedł z wydrukiem od diagnosty

    Co myslicie?

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    To jest na nowo zrobiona geometria czy jak ??? Kąty tylne jak się da to można poprawić.Ważne że są w miarę jednakowe.Na pochylonych będzie bardziej w koleinach latał.Słowik nie pisz jak nie wiesz,jak tył ma wpływ na położenie kierownicy.Ma i to bardzo duży.
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2020
    Posty
    53
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Białogard
    Od znajomego :
    Tak dzisiaj ustawili mi geometrie i tylne kolo lewe mialo juz granice wlasnie przy 1.48 potem juz bylo coraz gozej ale chlopak co ustawial ta geometrie powiedzial ze ma na to duzy wplyw stan tulei plywajacej. A jak Pan mysli katy sa w miare ok? Geometria robiona na obciazeniu i z pelnym bakien paliwa wiec tak jak powinno byc

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez jaro5 Zobacz posta
    To jest na nowo zrobiona geometria czy jak ??? Kąty tylne jak się da to można poprawić.Ważne że są w miarę jednakowe.Na pochylonych będzie bardziej w koleinach latał.Słowik nie pisz jak nie wiesz,jak tył ma wpływ na położenie kierownicy.Ma i to bardzo duży.
    Jaro, to wytłumacz mi jak chcesz z tyłu wyregulować położenie kierownicy żeby była prosto bo może czegoś nie wiem?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek
    Kolega ma rację. Zbieżność tylnej osi wpływa na położenie kierownicy podczas jazdy na wprost. Sprawdzone

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Cytat Zamieszczone przez Słowik Zobacz posta
    Jaro, to wytłumacz mi jak chcesz z tyłu wyregulować położenie kierownicy żeby była prosto bo może czegoś nie wiem?
    Ja napisalem że ma wpływ.Wystarczy że tylne koło jedno będzie rozbieżne a drugie zbieżne.Całkowita zbieżność tylnej osi może być ok,ale połówkowa już nie.Dlatego bmw ustawia się od tyłu.Pospolicie mówiąc robi 4 ślady.
    Ostatnio edytowane przez jaro5 ; 13-05-2020 o 11:52
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

Podobne wątki

  1. [zawieszenie] Geometria katowice
    Przez Aldik w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-05-2016, 08:54
  2. [zawieszenie] Geometria w f02 warszawa ?
    Przez noder w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-03-2016, 07:08
  3. [zawieszenie] E38 Geometria szukam prawdziwego fachowca??
    Przez Bartek74 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-11-2015, 07:17
  4. [opony] Zbieżnośc a geometria
    Przez Riki w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-06-2013, 09:35
  5. zbieznosc gdzie najlepiej???
    Przez Sebol w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-03-2008, 21:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •