Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Silnik rolety E32

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    447
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8

    Post Silnik rolety E32

    Ktoś może przerabiał temat, czy do rolety e32 można podłożyć silnik z innego modelu. Zębatki z tego co szukałem pasują od audi a8 z pierwsze roczniki, mercedes w140 w124 a6 audi. Niestety nie mogę nabyć silnika do e32, jak w oryginale.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar Grizzly
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    49
    BMW
    E32 740iL individual
    Skąd
    Podkarpackie
    Poszukaj na facebookowych grupach, może ktoś sprzedaje, chociaż wątpię żeby ktoś chciał sprzedać osobno z reguły ktoś sprzedaje w komplecie . A jeśli nie znajdziesz to z tego co widziałem silniczek jest dostępny w ASO, pozdrawiam.

  3. #3
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Gdzieś mi się o uszy obiło, że pasuje niby od W124, ale nie weryfikowałem tego. Poszukaj i porównaj.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Napęd rolety jest dostępny normalnie w ASO, ja kupowałem w zeszłym roku.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    762
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL

    Post

    Mike333, jest opisany montaż silniczka z Audi A8 do mechanizmu tylnej rolety E34 przez użytkownika lordluker na formu 5er.pl https://tiny.pl/7trkk
    Nie jestem w 100% pewny czy E32 vs E34 mają takie same mechanizmy, ale może akurat Ci to pomoże:

    Poniżej repost:
    Więc tak po kolei :
    - kupiłem zębatkę zanim rozebrałem wszystko - zamiennik za 200zł który
    ma się nie kruszyć
    - rozebrałem wszystko a tam pusty mechanizm rolety, sam silniczek i
    obudowa bez przykrywki


    no i zonk, co zrobić, siedziałem dumałem szukałem w necie jak
    wyglądają te silniczki, bo brakowało ośki, małej zębatki oraz spreżyny
    do mojego zestawu


    Z mojego research'u wynikło że, były dwie wersje tego silniczka w bmw
    jak i w innych autach : Audi, Opel, Mercedes itp itd. Ten sam
    mechanizm.
    Jeden jest z wadami czyli ten co szedł w serii w e34 i drugi to
    poprawiona wersja która szła od około 99 roku w reszcie marek oraz w
    BMW m.in. w e38 e60 itd

    I teraz patrzcie to silniczek z audi S8 ktory kupilem :


    a to nowy silniczek z ASO

    Jedyne czym z zewnątrz sie różnią to wielowypust z dużego kolka wychodzący na roletę, w e34 ori był 5-ciokąt a w nowej wersji (tez w tej z ASO) jest gwiazda ze ściętym bokiem. Do silniczka w aso dostajemy część rolety która zmienia 5-ciokąt w rolecie na gwiazdkę.

    Tak więc kupiłem silniczek z Audi taki sam jak w ASO za 900zł i co dalej. Mogłem dorobić i podmienić element który widać na zdjęciu z ASO ten romb lub sklecić wszystko z moim kółkiem które kosztowało też nie mało. Gdybym go nie miał oczywiście dał bym do zrobienia komuś ten element rolety lub sam go dorobił.

    Przy składaniu okazuje się, ze:
    - w nowej poprawionej wersji mechanizmu jest już metalowe kółko, oraz "atak" z silniczka jest większy przez co idzie on bardziej w prace z małym kółkiem.

    Więc przełożyłem swoje nowe kółko, sprężynę, małe kółko oraz atak z silniczka z audi do swojego. Trochę podszfilowałem obudowę bo delikatnie przycierała i voilĂ .




    Tak więc każdemu kto ma problem z wyrobionym kółkiem proponuje kupić cały silniczek i przerobić ten jeden element rolety :) Zamkniecie się pewnie w 100zł.
    Ostatnio edytowane przez jpj ; 11-05-2020 o 23:30

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    447
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8
    I właśnie o to chodziło kolego jpj. Tam zakup w aso odpada jak i zakup całych rolet skoro ja mam. Zestawy z audi od 150

    Poza tematem jakby ktoś chciał wiązki do rolet e32 to mam schemat i zrobiłem w weekend parę z nudów.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    762
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL
    Luz. Temat podrzucił mi swego czasu kumpel z E34. Zakup nowego silnika w ASO jest subiektywną kwestią każdego użytkownika (sam to rozważałem), ale jak widać na tym przykładzie można inaczej, trochę taniej opierając się również o OEM-owe szpeja. Pzdr!
    Ostatnio edytowane przez jpj ; 11-05-2020 o 23:28

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Wspomniana cena nowego w ASO jest GRUBO przesadzona. Ja dałem sporo mniej.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    762
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL
    Spoko, ale tak jak pisałem wartość zakupu nowego silnika jest kwestią indywidualnego podejścia do tematu i oczywiście wiąże się też z posiadaniem odpowiednich zniżek w ASO. Pytanie zadane przez Mike333 nie tyczyło się porównania cen zakupowych, co rzecz jasna stanowi tutaj offtopic, a rozwiązania stricte technicznego na które niestety nie udzielasz odpowiedzi :)
    Ostatnio edytowane przez jpj ; 12-05-2020 o 11:33

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    447
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8
    Akurat złożyłem sobie taką rolete i dodam parę rzeczy może komuś się przyda. Silniki można stosować w całosci bez przekładania bebechów jak pisał kolega z linku powyżej z innych nowszych w.w aut. Zamiast kółka na silniku tych z e32 e34 można użyć ten rab co jest w nowszych konstrukcjach. Od nitować z kółka nity i dać nowe nity na rab ew małe śrubki i nakrętki i łby szlifować bo mogą trzeć o obudowę mechanizmu.Ja chyba sobie lubię życie utrudniać to zrobiłem tak kupiłem silnik komplet z roleta z e60. Rozebrałem ten silnik celem oglądnięcia kółka było igła stan, wsadziłem tam sprężynę tę co miałem w silniku z e3
    2, naciagnolem sprężynę z pomocą, jeden trzyma silnik i ma w pogotowiu śrubokręt by dokrecic śrubkę blokady, drugi obraca zębatkę by naciągnąć sprężynę. Sprężynę wcześniej trzeba ułożyć odpowiednio o czym można poczytać na stronach bimer.

    Mam teraz na rolecie e32 zębatkę z e60 sprężynę z e32, silnik z e60 małe koło z e60. Chciałem najpierw użyć silnika z e32 i dać zębatkę,male, koło, atak z e60 nawet szlifowałem obudowę ale dalej zebate Koło tarło to dałem spokój. Poza tym czytałem na stronach zagranicznych że te stare silniki miały czasem jakieś luzy po latach i co niektórzy dawali podkładki na 1mm 2mm by atak łapał małe koło.


    A może ktoś drukuje albo wie gdzie kupić nowe plastikowe łapy co jeżdżą po górnej szynie,.. Szukałem ale do e32 nima
    Ostatnio edytowane przez mike333 ; 13-06-2020 o 01:07

Podobne wątki

  1. [wnętrze] Rolety trójkątne
    Przez LukiPL w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 12-02-2020, 14:00
  2. [wnętrze] doposażenie w rolety
    Przez gabel w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 09:33
  3. Rolety i Spot
    Przez patrykg4 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2010, 12:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •