Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: wymiana uszczelki pokrywy zaworow m57n2

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    194
    BMW
    e65 730d 06/2006
    Skąd
    krk

    Post wymiana uszczelki pokrywy zaworow m57n2

    witam szanowne grono, leje mi sie olej po DPF gdzies spod porywy zaworow z okolic odmy, odma dokrecona i sucha. zapewne jest to "wydmuchany" silikon po fachowcach co zmieniali rozrzad bo watpie ze zalozyli nowa uszczelke za ktora zaplacilem. zanim sciagne wszystko, co oprocz uszczelki pokrywy, podkladek miedzianych pod wtryski potrzebuje zeby to zrobic tak jak byc powinno, w jakiej kolejnosci dokrecac sruby i z jakim momentem i czy nowa uszczelke silikonujemy?
    za wszelkie porady przy wymianie tej uszczelki z gory dziekuje :)
    pozdrawam serdecznie

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DobraMorda
    Dołączył
    Feb 2020
    Posty
    179
    BMW
    750i 92r, 760Li 04r, 525tds 91r, 520i 92r, 328i cabrio 96r
    Skąd
    Sosnowiec
    Klej dajesz tylko na końcach 'półksiężyców' po jednej i drugiej stronie głowicy, potrzebujesz jeszcze uszczelki kolektora ssącego jeśli nie były robione, no i nową odmę najlepiej :)

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    194
    BMW
    e65 730d 06/2006
    Skąd
    krk
    A z jakim momentem śruby dokręcać?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DobraMorda
    Dołączył
    Feb 2020
    Posty
    179
    BMW
    750i 92r, 760Li 04r, 525tds 91r, 520i 92r, 328i cabrio 96r
    Skąd
    Sosnowiec
    Bez przesady, dokrec po prostu z czuciem:) jedyne na co uważaj to na przelewy na wtryskach żeby nic nie połamać ani nie pogubić, opisz sobie też wtryski który na którym cylindrze jest zebyś przypisywać nie musiał i będzie okej ;)

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Zanim zabierzesz się za uszczelkę pokrywy, sprawdź, czy nie cieknie Ci spod uszczelek kolektora dolotowego. Ja też o mało co ją wymieniałem, ale doszedłem, że winne jest coś innego. Opiszę Ci jak było u mnie...

    Mój silnik był rasowym przypadkiem ciągnięcia oleju przez odmę. Wdmuchiwane powietrze z olejem rozbijało się o ściankę kolektora 6-tego cylindra i tam spływało do uszczelki, a uszczelka nie trzymała oleju i leciało na zewnątrz. Silnik jest lekko pochylony w stronę wydechu, więc stróżka leciała łączeniem bloku z głowicą na stronę wydechu i kapała mi na DPF. Część też ciekła w dół, przez co wrażenie było, jakby uszczelniacz wału korbowego nie trzymał.

    Wymieniłem uszczelki, ale ciągle był problem z tym uszczelnieniem przy 6-tym cylindrze. Głowica też była lekko zalana olejem w jego okolicy. Opcje naprawcze są dwie:
    1. Zamontować separator oleju (wątek jest gdzieś na forum).
    2. Przykleić uszczelki kolektora na silikon - od razu Ci powiem, że zwykły nie da rady. Polecam silikon Reinz - drogi, ale bardzo wydajny (mała tubka wystarczy i jeszcze zostanie) i do uszczelniania olejowych punktów jest fenomenalny.

    Wsadź rękę pod kolektor przy 6-tym cylindrze i sprawdź, czy cieknie olej spod kanału (da radę się tam wepchnąć). Zanim dobierzesz się do pokrywy zaworów, lepiej to uszczelnij i poobserwuj, co by nie narobić sobie zbędnej roboty i kosztów przy zerowym efekcie końcowym.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 19-04-2020 o 12:19

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    194
    BMW
    e65 730d 06/2006
    Skąd
    krk
    Htn strzał w 10tke.sadzilo olejem z ssacego od podszybia. Kamerka sprawdzałem pokrywę to sucha. Zamówię nowe uszczelki bo te mocno zmęczone sa. Mówisz że bez silikonu się nie obejdzie?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DobraMorda
    Dołączył
    Feb 2020
    Posty
    179
    BMW
    750i 92r, 760Li 04r, 525tds 91r, 520i 92r, 328i cabrio 96r
    Skąd
    Sosnowiec
    Ja zawsze klientom składam kolektor na sucho bez żadnych silikonów i nigdy nie ma problemów przy sprawnej odmie

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Dziwne cykanie z pod pokrywy zaworow
    Przez grzegorzmglowacz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-06-2019, 17:44
  2. uszczelki pokryw zaworow. które zakupić?
    Przez mcdziubek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-04-2014, 10:00
  3. Wymiana uszczelki pokrywy zaworów
    Przez MichalV8 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 15-02-2012, 11:13
  4. uszczelka pokrywy zaworow
    Przez tomalkowal w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 09-02-2012, 18:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •