Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: BMW 730 Problem z odpalaniem

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2019
    Posty
    6
    BMW
    E38
    Skąd
    Radom

    Post BMW 730 Problem z odpalaniem

    Witam,
    mam problem z moja 7ką E38 z silnikiem M60B30 a mianowicie, kiedy mocno nagrzeje się silnik np. po dłuższej trasie i zgaszę silnik to nie chce ponownie odpalić tj. w ogóle nie ma reakcji po przekręceniu na pozycje odpalania. Zapłon działa podświetlają się kontrolki ale po przekręceniu na pozycje dalej zupełnie nic się nie dzieje nie cyka rozrusznik światło w aucie nie przygasa. Dodam że dzieje się tak też w cieple dni jak przejadę nawet krótszy odcinek, w zimę ani razu nie miałem tego problemu. Trzeba poczekać aż samochód trochę ostygnie i dopiero wtedy odpala normalnie bez żadnych problemow. Czy ktoś z was miał taki problem i wie gdzie leży jego przyczyna?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar remasinski
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    16
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Gdynia
    Zbyt dużo nie pomogę swoją wypowiedzią, ale pare lat temu mialem 730i i mialem identycznie. Ja nawet nie musialem robić trasy, nawet po miescie potrafilem go zgasić na ciepłym i koniec. Dopiero jak odstał chwile to odpalał. Chociaż to nie był koniec, po takim odpaleniu przestawała działać nawigacja, w sensie nic nie reagowało, radio nie gralo świecił się tylko ekran. Do tego traciłem wszystkie stopy. Jak po zgaszeniu jednak odpalił to wszystko było ok. Auto bujało się od mechanika do mechanika każdy rozkładał ręce. Dzisiaj tak myślę,że to może rozrusznik ewentualnie klasycznie kostka stacyjki ma problem pozdro.

    Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    260
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Stawiałbym na rozrusznik. W kilku autach dokładnie takie same objawy dawał zacinający się rozrusznik. Wymiana załatwia sprawę.

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    W momencie próby rozruchu sprawdź czy dochodzi 12V na cienkie przewody na rozruszniku
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    jak sie nagrzeje to przy probie rozruchu udez jakis kijem w rozrysznik

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2019
    Posty
    6
    BMW
    E38
    Skąd
    Radom
    Dzieki za odpowiedzi panowie, teraz tylko czekać aż nie odpali bo to totalna loteria w ciepły dzień i będę testował. Wyczytałem gdzieś tez ze obok komputera silnika jest przekaźnik od rozrusznika, wczoraj go wyjąłem żeby zobaczyć jak wygladaja styki i są dosyć mocno zaśniedziałe ale czy od temperatury nagle mógłby przestac działać? Dzisiaj sprawdzę reakcje samochodu na brak tego przekaźnika podczas odpalania

Podobne wątki

  1. [silnik] problem z odpalaniem itd
    Przez zigi w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 30-05-2015, 21:55
  2. Problem z odpalaniem
    Przez cichy79 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-03-2010, 19:42
  3. problem z odpalaniem.
    Przez AREK 735 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-12-2008, 16:18
  4. [e38] PROBLEM Z ODPALANIEM
    Przez spaikowy w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-07-2008, 11:31

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •