Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Skrzynia 5hp24 i problem z biegami

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2020
    Posty
    35
    BMW
    e38 740i 98r
    Skąd
    zachodnipomorskie

    Post Skrzynia 5hp24 i problem z biegami

    Witam panowie potrzebuje pomocy ze skrzynia 5hp24 w mojej 7er bo normlanie ręce opadają.....
    Od poczatku... Problem był taki ze skrzynia przy zmianie biegow np 1, 2 i pozniej. Wrzucała jakby luz zamiast 3biegu i dopiero po dłuższej chwila zapinala 3ke z mocnym szarpnięciem.... Jadac np na 2gim biegu potrafiła wrzucić "luz" i zapiąć 1szy bieg itd.. Tak juz kupiłem. Do tego przy lewarku zmiany biegow odpięta byla jedna kostka po podpięciu ktorej wogole sie nie dało zmieniać biegów..

    Zrobione do tej pory było.

    Skrzynia rozebrana w drobny mak, wyczyszczona, sprawdzona... Fachowiec od skrzyń powiedzial ze jest w bardzo dobrym stanie, tarczki itditd wszystko jest jak należy poskładana, wszystko zalane nowym olejem, filtrem drugi juz raz dla pewności.

    Konwerter wyslany do regeneracji do firmy zajmującej sie takimi sprawami takze jest "nowy".

    Chlodnica, przewody wszystko wyczyszczone, wylizane przedmuchane itd

    Podmieniany byl także sterownik skrzyni na drugi, wyjety ze sprawnego auta ze sprawna skrzynia.


    Nic kompletnie to wszystko nie dało może po za tym ze troche mniej szarpie przy zmianie biegów..


    Od paczatku byly błędy symptom gear check, gear check 2 a po zmianie plyty sterującej doszedl blad turbine rev sensor.. (czujnik prędkości obrotowej turbiny sprawdzony miernikiem i pokazuje nieco ponad 600 omow....


    Jedyne czego dotąd nie podmienialem to kaseta bo obecnie nie mam drugiej na podmianę...


    Bardzo prosze o pomoc, jakas wskazówkę itd. Może ktoś mial podobne problemy itd...

    Silnik itd, wszystko zrobione, wszystkie uszczeleczki, gumeczki itd, wszystko nowe, poskladane odmalowane itd, caly zawias nowy, gwint, hamulce - nic tylko jezdzic - tylko ta nieszczesna skrzynia..

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Może być tak, że to nie jest skrzynia od 740 tylko z innego modelu (choć oznaczenie jest to samo).

    https://en.wikipedia.org/wiki/ZF_5HP_transmission#5HP24

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2020
    Posty
    35
    BMW
    e38 740i 98r
    Skąd
    zachodnipomorskie
    nie no bez przesady,...mam dwie skrzynie i trzecią jeszcze w e39 540, wszystkie takie same, te same nr itd

    skrzynie z np z audi wyglądaja inaczej zupełnie a po za tym auto kupiłem w Niemcowni z uszkodzna skrzynia i drugą dostałem w bagażniku na wymianę..normalnie bym nie kupił ale ze buda jest fajna zdrowa i nie bita jeszcze to mysle ze warto było..

  4. #4
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Zacząć trzeba od podstaw, stąd moja sugestia.
    Wiem że to kupa roboty, ale może warto przerzucić tę skrzynie do E39 i tam sprawdzić. Skoro nie ma żadnych błędów w INPA to ręce rzeczywiście trochę opadają...
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 01-04-2020 o 16:07

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Odczytaj(najlepiej Inpą) nr ZUSB ze sterownika skrzyni.
    Jak połączysz się ze sterownikiem skrzyni to bodaj pod klawiszem F3 lub F2 znajdziesz taką informację.
    Znajdziesz tam też nr VIN w sterowniku skrzyni, porównaj czy zgadza się z Twoim.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2020
    Posty
    35
    BMW
    e38 740i 98r
    Skąd
    zachodnipomorskie
    dzięki cursor za rade ale troszke cię ubiegłem i wyjąłem sterownik i niemal doznałem szoku jak zobaczyłem ze vin na sterowniku skrzyni i silnika się nie zgadza.... Sterownik silnika ma identyczny nr vin jak buda natomiast sterownik skrzyni jakaś niemiecka ku... wrzuciła od e38 m52tub28 z 09.98rr (DN15250)... Rozwaliłem kupe e39 na czesci i nigdy ale to nigdy czegos takiego moje oczy nie widziały zeby cos takiego było...Rozumiem ze ktoś tam miał sobie 2.0 m52 i wrzucił sterownik do skrzyni z innej e39 tez z m52 2.8 czy tam 2.5 ale taka zamiana co miałaby niby dać bo kompletnie nie rozumiem...Chyba ze te niemieckie czy tureckie scierwa cos chciały ukryc, choc to tez dla mnie dziwne..

    Mam nadzieje tylko ze po założeniu odpowiedniego sterownika wszystko zagra jak należy

    A zeby było śmieszniej to szkop od którego brałem 740tke miał wlasnie też 728, stała obok



    takze sterownik zamówiony i czekam z niecierpliwooscią........

    najgorsze jest to ze teraz się juz nie dowiem czy tylko sterownik byl przyczyną czy też nie ale to nic, bo teraz chociaz mam porobione wszystko w skrzyni także powinna troche posłuzyc.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2020
    Posty
    35
    BMW
    e38 740i 98r
    Skąd
    zachodnipomorskie
    mam tylko małą prosbe do kogos kto wie itd jakiego sterownika dokladnie mam szukac (w zasadzie juz chciałem zamówic ale wole dla pewnosci sprawdzic jaki powinien byc) chyba ze to nie ma znaczenia aby był od m62 ze skrzynką 5hp24?

    czy musi byc konkretny tj pokazuje np realoem czyli o nr 24601423416

    dobra panowie juz wszystko wiem realoem wszystko wyjasnił

    https://www.realoem.com/bmw/pl/part?...&q=24601423416


    wygląda na to ze z poliftowych m62 tez podejdzie
    Ostatnio edytowane przez scooter740 ; 01-04-2020 o 18:32

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Ze względu na wtyczkę były dwa rodzaje sterowników w M62.
    Z tego co kojarzę, przedlift i polift mimo takich samych wtyczek, też różnił się

    Podeślij nr VIN to będzie łatwiej określić co szukać
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2020
    Posty
    35
    BMW
    e38 740i 98r
    Skąd
    zachodnipomorskie
    prosze

    dk68186

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Wg ETK te dwa numery na pewno będą pasować:





    Możliwe, że sterowników jest więcej, tylko katalog o nich nie wspomina.
    Jeśli znajdziesz sterownik GS8.60.2 z E38 lub E39 V8 sprzed Marca 1998(Twoja to styczeń) to myślę, że też będzie pasować.
    Tak czy siak, sam sterownik fizycznie to jedno, a jeszcze należy go zaprogramować właściwym oprogramowaniem
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Podobne wątki

  1. Problem z biegami
    Przez krzycholina w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-09-2017, 12:54
  2. [skrzynia] E38 735 nowy problem z skrzynia 5hp24 brak napędu
    Przez siiwy23 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-05-2012, 17:05
  3. [skrzynia] Problem ze skrzynia 5hp24 w e38.
    Przez daber w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-03-2012, 15:23
  4. skrzynia automatyczna e 32 problem z biegami
    Przez kręgiel w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2011, 21:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •