Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Wyciek płynu wspomagania i kilka drobniejszych spraw

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    87
    BMW
    745i
    Skąd
    Bukownica

    Post Wyciek płynu wspomagania i kilka drobniejszych spraw

    Zdiagnozowałem wczoraj 2 wycieki , a właściwie lekką nieszczelność i pocenie się węży które wchodzą do chłodnicy oleju wspomagania , jeden widać po zdjęciu osłon po lewej stronie samochodu a drugi jest widoczny od spodu po zdjęciu osłony silnika. Są one tzw. szybkozłączkami . Nie chciał bym zamieniać całych węży kiedy oring za kilka zł może rozwiązać problem. Zna ktoś może rozmiary tych oringów ? Niżej podaje nr węży
    32416753821
    32416753820
    Oraz nr samego radiatora 17217559964
    Druga sprawa - czy część o numerze 11617505545 ( rurka odpowietrzenia) może stwarzać problemy z ASB ? Mam ją prawdopodobnie pękniętą
    Trzecia sprawa - samochód na podnośniku był i z ciekawości podszedłem do wału napędowego przy dyferencjale. I mogłem nim lekko poruszać a koła stały w miejscu . Czy tak ma być czy jest to objaw zużycia jakiegoś elementu który ma wpływ na działanie ASB >?
    Czwarta sprawa - wydaje mi się że właśnie przez ten luz kiedy parkuje samochód i włączam P, po puszczeniu hamulca auto naciąga się delikatnie w przód bądź w tył ( zależne od pochyłości) tak jakby ręczny nie trzymał do końca( tak ma być >)
    Ostatnio edytowane przez LowRider ; 09-03-2016 o 20:11

  2. #2
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Cytat Zamieszczone przez LowRider Zobacz posta
    Trzecia sprawa - samochód na podnośniku był i z ciekawości podszedłem do wału napędowego przy dyferencjale. I mogłem nim lekko poruszać a koła stały w miejscu . Czy tak ma być czy jest to objaw zużycia jakiegoś elementu który ma wpływ na działanie ASB >?
    Czwarta sprawa - wydaje mi się że właśnie przez ten luz kiedy parkuje samochód i włączam P, po puszczeniu hamulca auto naciąga się delikatnie w przód bądź w tył ( zależne od pochyłości) tak jakby ręczny nie trzymał do końca( tak ma być >)
    Ad 3. Jakiś luz w dyferencjale zawsze jest, a to że możesz ruszyć wałem, to najprawdopodobniej objaw zużytego łącznika elastycznego wału. Element nr 2 na >>TYM<< schemacie.

    Ad 4. Zasadniczo pozycja "P" skrzyni nie oznacza, że masz zaciągnięty ręczny, ale tak, zużycie łącznika wału potęguje efekt, który opisujesz.

    Ogólnie żeby auto nie staczało się na pochyłości po zaparkowaniu trzeba zrobić tak:
    * zaciągnąć ręczny
    * wbić N (nie P) trzymając cały czas hamulec nożny
    * zgasić auto nadal trzymając nożny
    * wyjąć kluczyk - auto przeskoczy samo na P
    * puścić nożny

    Po czymś takim auto nie powinno się stoczyć, chyba że masz już słaby ręczny ;) Trzeba robić tak ponieważ załączenie ręcznego na odpalonym silniku w rzeczywistości używa hamulca zasadniczego. Dopiero po zgaszeniu silnika załącza się prawdziwy ręczny.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    87
    BMW
    745i
    Skąd
    Bukownica
    Mechanik jednak wykluczył ten łącznik podczas wyciągania skrzyni , stwierdził że jest ok. A chodzi za mną cały czas problem z ASB w postaci kopania podczas dochamowywania do skrzyżowań i twarda zmiana biegów przy Kick down- zawsze pierwsza zmiana , reszta jest ok. Jak sobie jadę spokojnie i przeciągam ją pod 6 tyś obr to skrzynia zmienia biegi wyczuwalnie ale w miarę płynnie

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    14
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    Kujawsko-Pomorskie
    Może komuś się przyda.
    Węże dochodzące do chłodnicy. Wymiary oringów węży:
    38x4
    22x3,5

Podobne wątki

  1. wyciek płynu chłodniczego e38
    Przez Darek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-10-2015, 11:45
  2. [E65/66] Wyciek zielonego płynu z bloku
    Przez medyktrans@gmail.com w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-07-2015, 14:17
  3. [pozostale] Wyciek płynu chłodniczego
    Przez dealer25 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-05-2015, 17:04
  4. [silnik] Wyciek zielonego płynu
    Przez KR222 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 12:32
  5. Dziwny wyciek płynu
    Przez DannyV8 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-11-2012, 08:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •