Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Poka¿ wyniki od 21 do 28 z 28

W±tek: E38 – uk³ad ch³odzenia, w¶cieknê siê! POMOCY!!!

  1. #21
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2016
    Posty
    101
    BMW
    E38
    Sk±d
    Polski
    Kurcze ostatnio zacz±³em wspó³pracowaæ z warsztatem niby z do¶wiadczeniem bmw/mini, niby siê znaj±, jako¶ co¶ mi intuicyjnie nie pasuje, niby co¶ wiedz±....takie wiesz przeczucie. Z tego co mówili to kupili ori nowy, ale kurde teraz, to ju¿ sam nie wiem, da³e¶ mi do my¶lenia sam czujnik nie jest drogi, mo¿e rzeczywi¶cie zamówiæ i podjechaæ do innego warsztatu, mo¿e sam te¿ bym da³ radê przy odrobinie szczê¶cia, nie wiem na ile ten zabie jest skomplikowany? Zakupem nowego mogê zaryzykowaæ, ale jak sam proces wymga jakiego¶ specjalistycznego klucza czy jakiego¶ momentu dynamo do dokrêcenia, to nie dam rady....

  2. #22
    Vip Vip Awatar lockbud
    Do³±czy³
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    By³o E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Sk±d
    - Sosnowiec
    Nie chce ciê naci±gn±æ na nowy czujnik, a sama wymiana jest bardzo prosta, odkrêcasz korek zbiorniczka ch³odnicy ¿eby upu¶ciæ ewentualne ci¶nienie i zakrêcasz z powrotem, wykrêcasz kluczem nasadowym i wkrêcasz do oporu nowy. Mo¿e wymienili ci ten drugi czujnik do silnika, popatrz wizualnie czy gniazdo i mosi±dz w ko³o wygl±da na nowe powinno siê wyró¿niaæ.

  3. #23
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2016
    Posty
    101
    BMW
    E38
    Sk±d
    Polski
    Po czujniku widaæ, ¿e by³ wymieniany ten w³a¶ciwy, bo jest ³adny nowy ko³nierz. Zaczynam podejrzewaæ styki, albo ten do masy, albo do DME. Tylko nie wiem gdzie biegnie ten do masy?

  4. #24
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2016
    Posty
    101
    BMW
    E38
    Sk±d
    Polski
    Uda³o siê!!!

    Zgodnie z obietnic± podsy³am rozwi±zanie i hinty dla kolejnych pokoleñ i u¿ytkowników, którzy napotkaj± na podobny problem.

    Po sprawdzeniu przewodów zdecydowa³em siê zamówiæ nowy czujnik - przed wkrêceniem pod³±czy³em do gniazda i....idealnie temperaturê na test #7 zacz±³ pokazywaæ blisk± tej w gara¿u (ró¿nica 2 st.C) wykrêci³em, ten co niedawno zamontowali mi w warsztacie, wkrêci³em nowy i wszystko gra!

    Dziêkujê Wam za pomoc i inspiracjê, a teraz zobaczcie, jaka jest ró¿nica w tym co mi zamontowali, bo "podobno" zamówili ORI w BMW INCHCAPE (to ten po lewej) i ten (po prawej) co sam zamówi³em!
    https://ibb.co/ZxM7vLt


    ró¿nica jest ewidentna w samej d³ugo¶ci od ko³nierza gwintu do koñca czujnika, a tu z drugiej strony:
    https://ibb.co/xSCDYS9

    Warsztat zarzeka³ siê, ¿e zamówi³ ORI w Inchape, co zripostowa³em, ¿e nie widzieli jaka jest ró¿nica na samej d³ugo¶ci jak montowali?!?!

    Wiêc albo w warsztacie ¶ciemniaj± (nieautoryzowany, ale podobno specjalizuj±cy siê w BMW i Mini), albo Inchape ich zrobi³ w balona daj±c jaki¶ odpowiednik, ale to jak siê specjalizuj±, to nie znale¼li ró¿nicy?!

    W ka¿dym razie czujnik od wska¼nika temperatury to jest ten po prawej patrz±c od przodu maski, a poni¿ej foto z numerem czê¶ci w³a¶ciwej:
    https://ibb.co/GMWYy3y

    Dziêkujê WSZYSTKIM za pomoc!

    A co my¶licie o tej sytuacji? Podziêkowaæ temu warsztatowi za dalsz± wspó³pracê? Bo nie ukrywam, ¿e siê lekko zrazi³em i sporo czasu straci³em na tym temacie.... :-(
    Ostatnio edytowane przez ra_dzik ; 01-04-2020 o 20:03

  5. #25
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Sk±d
    Warszawa
    A drugi czujnik te¿ zamawia³e¶ w ASO? Bo widzê, ¿e stary jest Bosch, a ty kupi³e¶ VDO. Ja bym sprawdzi³ w Inchcape z ciekawo¶ci czy jakby¶ zamawia³ u nich ten czujnik po Vinie to dostaniesz taki sam jak zamontowali ci w tym warsztacie.

  6. #26
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2016
    Posty
    101
    BMW
    E38
    Sk±d
    Polski
    Nie. Okaza³o siê, ¿e zamówili lewy czujnik (na schemacie s± dwa) i wsadzili do prawego :-( Bravo!!!! Kasê oddali i za czujnik i za robotê.

    Jak kto¶ ma zaufany, sprawdzony warsztat E3x w okolicach Warszawy zachodniej, to bêdê wdziêczny za namiar.

  7. #27
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Sk±d
    ¦wiêtokrzyskie
    Tak tez my¶la³em.
    e38 728, E39 523, E53 3.0i

  8. #28
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2016
    Posty
    101
    BMW
    E38
    Sk±d
    Polski
    @czerwony16 jak tak my¶la³e¶, to czemu nie podpowiedzia³e¶???!!!

    Po fakcie to ka¿dy jest m±dry!!!

Podobne w±tki

  1. [silnik] Uk³ad ch³odzenia.
    Przez Mardenss w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-09-2017, 22:06
  2. [silnik] Uk³ad ch³odzenia
    Przez pawianbtv w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-05-2014, 22:25
  3. [e32] Uk³ad ch³odzenia
    Przez gilu_e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 13-09-2010, 07:04
  4. Uk³ad ch³odzenia w±¿
    Przez Seba665 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-08-2008, 15:02
  5. Uk³ad ch³odzenia
    Przez BUMMER w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-11-2007, 19:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •