Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: E38 – układ chłodzenia, wścieknę się! POMOCY!!!

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    101
    BMW
    E38
    Skąd
    Polski
    Kurcze ostatnio zacząłem współpracować z warsztatem niby z doświadczeniem bmw/mini, niby się znają, jakoś coś mi intuicyjnie nie pasuje, niby coś wiedzą....takie wiesz przeczucie. Z tego co mówili to kupili ori nowy, ale kurde teraz, to już sam nie wiem, dałeś mi do myślenia sam czujnik nie jest drogi, może rzeczywiście zamówić i podjechać do innego warsztatu, może sam też bym dał radę przy odrobinie szczęścia, nie wiem na ile ten zabie jest skomplikowany? Zakupem nowego mogę zaryzykować, ale jak sam proces wymga jakiegoś specjalistycznego klucza czy jakiegoś momentu dynamo do dokręcenia, to nie dam rady....

  2. #22
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Nie chce cię naciągnąć na nowy czujnik, a sama wymiana jest bardzo prosta, odkręcasz korek zbiorniczka chłodnicy żeby upuścić ewentualne ciśnienie i zakręcasz z powrotem, wykręcasz kluczem nasadowym i wkręcasz do oporu nowy. Może wymienili ci ten drugi czujnik do silnika, popatrz wizualnie czy gniazdo i mosiądz w koło wygląda na nowe powinno się wyróżniać.

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    101
    BMW
    E38
    Skąd
    Polski
    Po czujniku widać, że był wymieniany ten właściwy, bo jest ładny nowy kołnierz. Zaczynam podejrzewać styki, albo ten do masy, albo do DME. Tylko nie wiem gdzie biegnie ten do masy?

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    101
    BMW
    E38
    Skąd
    Polski
    Udało się!!!

    Zgodnie z obietnicą podsyłam rozwiązanie i hinty dla kolejnych pokoleń i użytkowników, którzy napotkają na podobny problem.

    Po sprawdzeniu przewodów zdecydowałem się zamówić nowy czujnik - przed wkręceniem podłączyłem do gniazda i....idealnie temperaturę na test #7 zaczął pokazywać bliską tej w garażu (różnica 2 st.C) wykręciłem, ten co niedawno zamontowali mi w warsztacie, wkręciłem nowy i wszystko gra!

    Dziękuję Wam za pomoc i inspirację, a teraz zobaczcie, jaka jest różnica w tym co mi zamontowali, bo "podobno" zamówili ORI w BMW INCHCAPE (to ten po lewej) i ten (po prawej) co sam zamówiłem!
    https://ibb.co/ZxM7vLt


    różnica jest ewidentna w samej długości od kołnierza gwintu do końca czujnika, a tu z drugiej strony:
    https://ibb.co/xSCDYS9

    Warsztat zarzekał się, że zamówił ORI w Inchape, co zripostowałem, że nie widzieli jaka jest różnica na samej długości jak montowali?!?!

    Więc albo w warsztacie ściemniają (nieautoryzowany, ale podobno specjalizujący się w BMW i Mini), albo Inchape ich zrobił w balona dając jakiś odpowiednik, ale to jak się specjalizują, to nie znaleźli różnicy?!

    W każdym razie czujnik od wskaźnika temperatury to jest ten po prawej patrząc od przodu maski, a poniżej foto z numerem części właściwej:
    https://ibb.co/GMWYy3y

    Dziękuję WSZYSTKIM za pomoc!

    A co myślicie o tej sytuacji? Podziękować temu warsztatowi za dalszą współpracę? Bo nie ukrywam, że się lekko zraziłem i sporo czasu straciłem na tym temacie.... :-(
    Ostatnio edytowane przez ra_dzik ; 01-04-2020 o 20:03

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    A drugi czujnik też zamawiałeś w ASO? Bo widzę, że stary jest Bosch, a ty kupiłeś VDO. Ja bym sprawdził w Inchcape z ciekawości czy jakbyś zamawiał u nich ten czujnik po Vinie to dostaniesz taki sam jak zamontowali ci w tym warsztacie.

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    101
    BMW
    E38
    Skąd
    Polski
    Nie. Okazało się, że zamówili lewy czujnik (na schemacie są dwa) i wsadzili do prawego :-( Bravo!!!! Kasę oddali i za czujnik i za robotę.

    Jak ktoś ma zaufany, sprawdzony warsztat E3x w okolicach Warszawy zachodniej, to będę wdzięczny za namiar.

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Tak tez myślałem.
    e38 728, E39 523, E53 3.0i

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    101
    BMW
    E38
    Skąd
    Polski
    @czerwony16 jak tak myślałeś, to czemu nie podpowiedziałeś???!!!

    Po fakcie to każdy jest mądry!!!

Podobne wątki

  1. [silnik] Układ chłodzenia.
    Przez Mardenss w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-09-2017, 22:06
  2. [silnik] Układ chłodzenia
    Przez pawianbtv w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-05-2014, 22:25
  3. [e32] Układ chłodzenia
    Przez gilu_e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 13-09-2010, 07:04
  4. Układ chłodzenia wąż
    Przez Seba665 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-08-2008, 15:02
  5. Układ chłodzenia
    Przez BUMMER w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-11-2007, 19:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •