Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [ elektryka] Licht an czyli brak komunikatu

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    35

    [ elektryka] Licht an czyli brak komunikatu

    Mam takowe pytanie, co może być przyczyną braku komunikatu o załączonych światła przy opuszczaniu samochodu.Kolega ma e 32 3,5 90r. i ma ten komunikat. U mnie do tej pory było małe obc, myślałem że to może dlatego pewne rzeczy nie działaja. Ale udało mi się zdobyć duże obc z takiej samej jak moja buni nawet ten sam rocznik w raz z manetką i wszystko hula oprucz tego komunikatu. Dodam że wszystkie włączniki drzwiowe i bagarka działaja.

    Nie działa mi też gong, znalazłem go pod nogami http://www.realoem.com/bmw/showparts...79&hg=62&fg=40 el nr.8 jest podpięty ale nie ma odzewu :( Da się to cudo jakoś naprawić? A może któryś z miłych kolegów ma takie cacko i mógłby odsprzedać? :D

    Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    mam rocznik 90, mam pełne OBC i tez nie mam tego komunikatu. Podejrzewam że jest to wina modułu świateł - są dwa rodzaje LKM-B i LKM-L. Ten drugi różni się od pierwszego sprawdzaniem żarówek nawet jak są zgaszone (mikrosekundowe impulsy co kilka sekund), płynnym ściemnianiem światła we wnętrzu (po tym najłatwiej poznać) i właśnie CHYBA tym komunikatem Licht An?.

    Gong do e-32 widziałem wczoraj na allegro w cenie Kup Teraz 20zł.

  3. #3
    Moderator Mod Awatar damian23zgc
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    904
    BMW
    BMW e65 745i;VW Passat B6
    Skąd
    DZG
    Ja mam rocznik 90 i mam ten komunikat jak zgaszę auto i zostawię włączone światła.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    35
    Cytat Zamieszczone przez skalpel
    mam rocznik 90, mam pełne OBC i tez nie mam tego komunikatu. Podejrzewam że jest to wina modułu świateł - są dwa rodzaje LKM-B i LKM-L. Ten drugi różni się od pierwszego sprawdzaniem żarówek nawet jak są zgaszone (mikrosekundowe impulsy co kilka sekund), płynnym ściemnianiem światła we wnętrzu (po tym najłatwiej poznać) i właśnie CHYBA tym komunikatem Licht An?.

    Gong do e-32 widziałem wczoraj na allegro w cenie Kup Teraz 20zł.
    Dzięki Skalpel za podpowiedż, już zalicytowałem :D

    A co tego sterownika to pewnie masz racje, jedyne co mnie dziwi to jak miałem pośniedziałe żarówki w oświetleniu tablicy to sygnalizowało komunikatem "kennzen lichts". musze jutro poluzować jakąś żarówkę ze stopu albo mijania i zobaczę co powie becia. Fakt jest taki że rzeczywiście kumpel ma bogatszą wersje chociażby o narożne lampki, może ma też i LKM-L`a.

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    jeśli poruszacie już kwestię OBC,
    to może tu nie pasuję, bo mam z 93r., ale mam mały obc i zarówno komunikat "licht an?" mi się zaświeca, jak i gong działa.

    Raz tylko miałem że gong nie działał, to później się w 3 godziny dobieraliśmy do mojego auta
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    35
    Drogi Hubertusie tu każda mądra głowa się przyda :D 93 czy nie masz ten komunikat a u mnie go HET i baaardzo mi się to nie podoba. W końcu to małostka ale tak już mam, że lubię kiedy w aucie wszystko hula perfect. Tak moja basia jest praktycznie ori ale już wyniumałem trzy kostki pod panelem klimy które ktoś stiuningował kombinerkami i już mnie to drażni bo nie wiem od czego są i po co ktoś je dziabnął.

    Cóż w końcu posiadanie 7er zobowiązuje...

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    wybaczcie ze zepsuje babcine pogaduszki przy herbatce :what:

    730i '89 komunikat <Licht An?> oczywiscie jest, gong tez jest, komunikat spalonych zarowek dziala przy kazdym uruchomieniu nawet przy zgaszonych swiatlach za to plynego sciemniania pakietu oswietlenia wewnetrznego brak!


    :D
    Czarne e32 w benzynie!


  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    czyli wychodzi na to, że masz LKM-L. Może w takim razie to czy jest komunikat czy nie zależy od wersji krajowej auta? Ja mam w opcji wyposażenia German Version.

    Czy kolega Sz4lOny wie czym różnią się moduły LKM-L i LKM-B ?

    tu jest jakiś wątek o tym, ale w sumie zbyt wiele z niego nie wynika:
    http://forums.bimmerforums.com/forum....php?t=1191200

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    35
    Ja mam wersje szwajcarską, ogólnie to auto prezentuje się tak:
    Kod typu GA71
    Typ 730I (EUR)
    Typoszereg E E32 ()
    Seria 7
    Rodzaj konstrukcji LIM
    Układ kierowniczy LL
    Drzwi 4
    Silnik M30
    Pojemność skokowa 3.00
    Moc 138
    Napęd HECK
    Skrzynia biegów MECH
    Kolor LAZURBLAU METALLIC (294)
    Tapicerka SILBER LEDER (0227)
    Data prod. 1989-10-16

    Wyposażenie
    Kod

    Nazwa (interfejs)

    Nazwa (ETK)
    S209A LIMITED SLIP DIFFERENTIAL (25%) Blokada dyrefencjału
    S320A MODEL DESIGNATION, DELETION Brak napisu modelu
    S401A SLIDING/VENT ROOF, ELECTRIC Dach przesuwno-uchylny elektryczny
    S428A WARNING TRIANGLE Trójkąt ostrzegawczy i apteczka
    S464A SKIBAG Worek na narty
    S494A SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera
    S500A HEADLIGHT WASHER SYS/INTENSIVE CLEANING Inst.czyszcz.refl./Czyszcz. intensywne
    S510A HEADLIGHT BEAM-THROW CONTR. F LOW BEAM Regulacja zasięgu świateł
    S556A EXTERIOR TEMPERATURE DISPLAY Wskazanie temperatury zewn.
    S571A BOOSTED POWER SUPPLY Silniejsze zasilanie prądem
    S687A RADIO PREPARATION Instalacja radiowa
    L804A SWITZERLAND VERSION Wersja krajowa Szwajcaria

    Ma też fabryczne halogeny bo to może być istotne.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    35
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    wybaczcie ze zepsuje babcine pogaduszki przy herbatce :what:

    730i '89 komunikat <Licht An?> oczywiscie jest, gong tez jest, komunikat spalonych zarowek dziala przy kazdym uruchomieniu nawet przy zgaszonych swiatlach za to plynego sciemniania pakietu oswietlenia wewnetrznego brak!


    :D
    Skalpel jestśmy w większości w tym wątku bo nie mamy tego komunikatu, proponuje pojechać z kratą browara do Szalonego rozkręcić deske, obejrzeć kabelki i zaraz i u nas zahula :hihi: :hihi: :hihi:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •