Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: 745i 2004 - wypadanie zapłonów

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    68
    BMW
    745i
    Skąd
    Lublin

    Post 745i 2004 - wypadanie zapłonów

    Mam problem w 745i z wypadaniem zapłonu na 4 i 6 cylindrze. Samochód się trzęsie i wyrzuca check'a. Zrobiłem test dźwigienek pośrednich i wyszło przed rozpoczęciem jakichkolwiek napraw:

    Cylinder 1 -4,9
    Cylinder 2 -3,93
    Cylinder 3 -4,18
    Cylinder 4 12,41
    Cylinder 5 -3,84
    Cylinder 6 12,25
    Cylinder 7 -4,66
    Cylinder 8 -0,58


    więc wziąłem się za naprawę tego. Kupiłem dźwigienki (używki) tej samej klasy na cylinder 4 a na 6 z racji nie możliwości znalezienia dźwigienek w tej samej klasie na cylinder 6 poszła cała używana kaseta z dźwigienkami, wałkiem mimośrodowym .

    Po tej wymianie otrzymałem takie wyniki:

    Cylinder 1 -2,37
    Cylinder 2 -2,92
    Cylinder 3 -2,56
    Cylinder 4 6,36
    Cylinder 5 -2,08
    Cylinder 6 6,23
    Cylinder 7 -0,15
    Cylinder 8 -1,75

    Następnie wyczytałem gdzieś, że popychacze mogą mieć wpływ na złą pracę Valvetronica to wymieniłem ale tylko na początek na 4 cylindrze i wyszło tak:

    Cylinder 1 -1,78
    Cylinder 2 -2,7
    Cylinder 3 -1,9
    Cylinder 4 5,9
    Cylinder 5 -1,85
    Cylinder 6 5,55
    Cylinder 7 -1,11
    Cylinder 8 -1,37

    Silnik niestety nadal źle pracuje. Czy to może być nadal problem z dźwigienkami czy raczej należy szukać usterki gdzie indziej? Mechanik już sprawdził katalizatory, sondy, vanosa, Kompresja na cylindrach gdzie jest dobrze (mniejsze te korekty) jest taka sama jak na 4 i 6. Podobno ciężko w tym silniku dobrze zmierzyć kompresję przez układ Valvetronica. Był pęknięty jeden czujnik VVT na obudowie i miał wygiętą taką blaszkę z tyłu więc też został wymieniony.

    Zastanawia mnie że usterka nie przeniosła się po wymianie kasety na cylindrach 5-8 na inny cylinder tylko ciągle jest na 6 cylindrze mimo wymiany całej kasety na drugą. Czy nadal należy szukać przyczyny złej pracy w układzie Valvetronica? No i drugie pytanie które mnie nurtuje czy można kupić same dźwigienki w ASO i je wymienić czy trzeba razem z wałkiem (BMW oczywiście zaleca z wałkiem co wiadomo jest droższe)?

    Z góry dziękuję za pomoc. Poniżej zrobiłem zestawienie z testów tolerancji po kolejnych moich naprawach. Ciekawe jest też to że raz na parę odpaleń silnik pracuje dobrze a później znów jest nierówno.


  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Podobno ciężko w tym silniku dobrze zmierzyć kompresję przez układ Valvetronica.
    W Ista jest procedura do tego, która ustawia VVT we właściwej pozycji


    Czy po wszystkich pracach została wykonana kalibracja wałka VVT?

    Możesz jeszcze spróbować zmienić minimalny skok zaworów, z 0,3m na 0,8mm. Nie rozwiązuje to problemu, ale często poprawia pracę
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    68
    BMW
    745i
    Skąd
    Lublin
    W Ista jest procedura do tego, która ustawia VVT we właściwej pozycji
    Gdzie ją znaleść? Czy jak odepnie się czujniki VVT to też wtedy można zmierzyć kompresje?

    Czy po wszystkich pracach została wykonana kalibracja wałka VVT?
    Chodzi o kalibrację valvetronica podczas której silniczek uczy się skrajnych pozycji?

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Gdzie ją znaleść? Czy jak odepnie się czujniki VVT to też wtedy można zmierzyć kompresje?
    Wyłącz zapłon, poczekaj do uśpienia samochodu(aż zgaśnie podświetlenie start-stop, lub kontrolka blokady tylnych szyb). Wtedy odłącz silniki VVT. Powinno dać to podobny efekt

    Chodzi o kalibrację valvetronica podczas której silniczek uczy się skrajnych pozycji?
    Tak, ale to nie silnik uczy się skrajnych pozycji, tylko sterownik VVT.

    Jakbyś miał skąd wziąć, to możesz spróbować podstawić sterownik VVT. Kodować go nie trzeba, tylko wykonać ponowną kalibrację VVT. Miałem kilka przypadków, gdzie sterownik był winowajcą podobnych problemów
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    68
    BMW
    745i
    Skąd
    Lublin
    A może to być kwestia złego np. czujnika wału korbowego? Czasem potrafił sam zgasnąć jak się dłużej stał na jałowych obrotach (też losowo i dość sporadycznie, czasem chodził non stop a czasem po paru minutach potrafił zgasnąć).

    Dziwi mnie że czasem samochód odpala dobrze a potem już źle jest przy kolejnym odpaleniu.

    Wyłącz zapłon, poczekaj do uśpienia samochodu(aż zgaśnie podświetlenie start-stop, lub kontrolka blokady tylnych szyb). Wtedy odłącz silniki VVT. Powinno dać to podobny efekt
    Na pewno chodzi o silniczki a nie czujniki? Bo przy silniczkach to zostanie w jednej pozycji a jak czujniki to chyba się ustawią maksymalne wzniosy na full.
    Ostatnio edytowane przez snow ; 23-02-2020 o 15:04

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    68
    BMW
    745i
    Skąd
    Lublin
    Jakbyś miał skąd wziąć, to możesz spróbować podstawić sterownik VVT. Kodować go nie trzeba, tylko wykonać ponowną kalibrację VVT. Miałem kilka przypadków, gdzie sterownik był winowajcą podobnych problemów
    Komputer od Valvetronica zmieniany był na drugi i nie było żadnej zmiany.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    68
    BMW
    745i
    Skąd
    Lublin
    Jak się odłączy wtyczki VVT to chodzi równo, korekty na teście Engine roughness schodzą na jałowych w okolice +/-0.5

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    646
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Załóż nowe części zamiast używanych i problem zniknie. Odpinając wtyczki VVT sterownik uchyla wznios zaworów na maxa i każdy cylinder ma dostęp do powietrza a rolę regulatora pełni przepustnica. Tu sam sobie odpowiedziałeś w czym problem.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    68
    BMW
    745i
    Skąd
    Lublin
    Czyli problem z dźwigienkami pośrednimi? Wymienić tylko dźwigienki czy lepiej coś jeszcze żeby za jedną robotą? Bo zastanawia mnie to że robiłem zmiany w valvo od 4 i 6 cylindra i się nie przeniosło ani nic, tylko zmalały te wartości.
    Ostatnio edytowane przez snow ; 25-02-2020 o 09:21

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez SkeYT Zobacz posta
    Załóż nowe części zamiast używanych i problem zniknie. Odpinając wtyczki VVT sterownik uchyla wznios zaworów na maxa i każdy cylinder ma dostęp do powietrza a rolę regulatora pełni przepustnica. Tu sam sobie odpowiedziałeś w czym problem.
    A jak sterownik ma zrobić cokolwiek jeśli odłączysz silniczki VVT?


    Kolejna sprawa, to odłączając cokolwiek i doprowadzając do trybu awaryjnego VVT, wyłączane jest też sterowanie Vanosami.


    Z tego co pamiętam, to w N62 przepustnica działa cały czas. Nie jest to tak jak w N46, gdzie przepustnica służy do pracy awaryjnej, a normalnie jest otwarta na maks
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Podobne wątki

  1. [silnik] E65 745i wypadanie zapłonów
    Przez czauder w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 25-06-2018, 20:36
  2. [silnik] wypadanie zapłonów cylinder 5,6,7,8
    Przez michal84 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 03:05
  3. Wypadanie zapłonów BMW E38 740i LPG
    Przez Demon w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-04-2015, 18:02
  4. [silnik] poranne wypadanie zapłonów
    Przez Mat88 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 17:52
  5. [silnik] wypadanie zapłonów i dymienie
    Przez Domel w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 28-03-2012, 11:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •