Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Dziwny problem z odpalaniem 740i

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2019
    Posty
    38
    BMW
    E38 740i & E39 530i
    Skąd
    Opolskie

    Post Dziwny problem z odpalaniem 740i

    Mam dziwny problem z odpaleniem auta. Silnik M62B44TU. W połowie października zaczęły sie problemy z odpalaniem mojej e38, rozrusznik kręcił ale silnik nie chciał zaskoczyć, od czasu do czasu było słychać pompkę w baku.
    Zacząłem odpinać i ponownie podpinać czujniki położenia wałka i auto odpalało, pozniej znowu to samo, rozrusznik kręcił ale nie chciał odpalić. Czytając na forach oraz zasięgając wiedzy specjalistów zdecydowałem sie na wymianę czujników położenia wałków rozrządu i wymianę czujnika położenia wału. Problemy z odpalaniem ustały. Auto wstawiłem do garażu na zimę, raz na jakiś czas odpalałem.
    24 grudnia poszedłem odpalić e38 i znowu coś dziwnego zaczęło się dziać. Auto dopaliło i po 1-2 sec zgasło, po tym próbowałem go parę razy kręcić i nie zapalił. Następnego dnia poszedłem spróbować profilaktycznie, i o dziwo dłużej kręcił ale resztką sił odpalił i chodził normalnie. Wczoraj bardzo podobna sytuacja, odpalił ale po 1-2 sec zgasł, za 3 próbą kręcenia auto odpaliło. pojeździłem trochę i czasem miał tak że zapalał i zaraz gasł ale po którymś razie odpalał w koncu. Na wieczór auto w ogóle nie chciało odpalić, zażenowany tym faktem poszedłem po kompa i oto co wyszło:



    Po skasowaniu błędów, wszystkie błędy z silnika zniknęły, sterownik DME w drzewku zapalił sie na zielono i auto odpaliło bez problemu.
    .

    I tu pojawia sie moje pytanie co może być przyczyna takiego zachowania się silnika?
    Czy te błędy które są w silniku mogą na coś wskazywać? Bo ewidentnie jak ich nie ma to auto odpala normalnie (podejrzewam jakiś czujnik. Tylko który?)
    Dlaczego w drzewku mam tak jakby 2 sterowniki DME z czego jeden ciągle na szaro? Tak ma być?
    Przy okazji co to są za błędy MRS? gdzie tego szukać? za co to odpowiada?
    Z góry dziękuje za pomoc!

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice

    Post

    A ta sonda lambda ? Czujnik wału i wałka kupiłeś oryginały ??

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2019
    Posty
    38
    BMW
    E38 740i & E39 530i
    Skąd
    Opolskie
    Czujniki wałka i wału oryginały, dlatego tego bym nie podejrzewał już. Sondy nie wymieniałem. A błąd z sonda wyskakuje sporadycznie wiec wydaje mi sie ze jest to wynikowa jakiegoś innego błędu.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Spawn Zobacz posta
    Czujniki wałka i wału oryginały, dlatego tego bym nie podejrzewał już. Sondy nie wymieniałem. A błąd z sonda wyskakuje sporadycznie wiec wydaje mi sie ze jest to wynikowa jakiegoś innego błędu.
    Sprawdzaj po takich akcjach czy wyskakuje błąd sondy, sprawdź też jej parametry. To ze sporadycznie wywala błąd to nie znaczy ze dobrze działa.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Ja bym sprawdził dobrze pompkę paliwa, regulator ciśnienia na listwie.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2019
    Posty
    38
    BMW
    E38 740i & E39 530i
    Skąd
    Opolskie
    Cytat Zamieszczone przez rosomak79 Zobacz posta
    Ja bym sprawdził dobrze pompkę paliwa, regulator ciśnienia na listwie.
    W jaki sposób najlepiej sprawdzić pompę paliwa? Wykręcić czy INPA? Regulator ciśnienia ten przy filtrze paliwa?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    [QUOTE=Spawn;591322]W jaki sposób najlepiej sprawdzić pompę paliwa? Wykręcić czy INPA? Regulator ciśnienia ten przy filtrze paliwa?[/

    Ja wyjmowałem ze zbiornika , później do wiaderka i na krótko do aku. Dobrze zaczekać około 10-15s i obserwować czy trzyma obroty. Moja po 3s się wyłączyła .
    Regulator jest przy listwie wtryskiwaczy przy M60B40, nie widziałem żadnego regulatora ciśnienia przy filtrze paliwa paliwa.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2019
    Posty
    38
    BMW
    E38 740i & E39 530i
    Skąd
    Opolskie
    Cytat Zamieszczone przez rosomak79 Zobacz posta
    Ja wyjmowałem ze zbiornika , później do wiaderka i na krótko do aku. Dobrze zaczekać około 10-15s i obserwować czy trzyma obroty. Moja po 3s się wyłączyła .
    Regulator jest przy listwie wtryskiwaczy przy M60B40, nie widziałem żadnego regulatora ciśnienia przy filtrze paliwa paliwa.
    Ja mam silnik M62B44TU i według realoem mam filtr paliwa z regulatorem ciśnienia (pozycja nr.2):

    https://www.realoem.com/bmw/enUS/sho...11#13531436110

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    101
    BMW
    E38
    Skąd
    Polski
    Miałem podobne objawy. Zaczęło się od tego, że któregoś razu nie odpaliłem, kilkukrotne kręcenie rozrusznikiem nic nie pomogło. Wszystko wskazywało na pompę. Pojechał do warsztatu sprawdzili, poruszali kablami przy pompie wszystko ok, sprawdzili - odpalił. Zabrałem auto. W trasie awaria stanął i znowu nie odpalił. Decyzja o wymianie pompy. Działa, a za chwilę w trasie znowu stoi. Pojechałem do elektryka spiął pompę do zasilania, działa. Więc zrobił mi wpinkę, że w razie awarii na trasie przyłączyć mogłem pompę bezpośrednio do zasilania, żeby chodziła i żebym mógł podjechać do warsztatu w razie Niemca. Od tamtej pory działa. Przejściówka zdjęta.
    Konkluzja - podejrzewam, że mogło coś nie stykać na instalacji. Bezpiecznik od pompy jest w tylnej skrzynce bezpieczników, nie pamiętam numeru możesz sprawdzić. Przepatrz przede wszystkim instalację elektryczną od pompy.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    101
    BMW
    E38
    Skąd
    Polski
    @Aldik - u mnie też sporadycznie wywala błąd sondy lambda i to dwóch. Dlaczego? Coś z tym robić? Wymieniać?

Podobne wątki

  1. [E38] E38 740i problemy z odpalaniem
    Przez Miksonv8 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-09-2019, 19:38
  2. [skrzynia] Dziwny? Problem ze skrzynią 740i 2005
    Przez tytanprzemyslaw w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-05-2016, 20:30
  3. e38 740i bez LPG problem z odpalaniem
    Przez klimat8 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-12-2015, 15:36
  4. problem z odpalaniem m60
    Przez jabollo w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-01-2011, 09:40

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •