Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 62

Wątek: [mechanika] Wspomagane?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    84

    [mechanika] Wspomagane?

    Witam.

    Jechalem ostatnio 728i z komisu i stwierdzilem ze duzo lzej chodzi kierownica w niej, niz w mojej. Czasem, jak wjezdzam po dluzszym skrecie (parking pietrowy) i odbijam na betonowej powierzchni, to tak, jakby zacinala mi sie kierownica, ciezko przekrecic. Pozatym, dosyc ciezko chodzi kierownica a mam przeciez opone 235 na 16 calach. Czy ktos wie co to moze byc?

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Przede wszystkim kontroluj płyn w układzie wspomagania !!!
    Gra muzyka

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    84
    Plyn jest na bieżąco zmieniany i doglądany ;) Dzieki za odpowiedz, jeszcze jutro dokladnie sprawdze czy wszystkie weze sa dobre, czy ktorys nie jest zacisniety no i czy plyn jest w dobrym stanie.

    P.S Jaki plyn poleciacie? ;)

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    jezeli masz wycieki, lub cos pompa niedomaga, jest taki plyn z dodatkiem uszlachetniajacym,

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    84
    A czy ten plyn dziala? Jakos ciezko mi wiezyc w wynalazki tego typu :) Wydaje mi sie ze plyn nie ucieka. Co jeszcze moze byc powodem takich objawow?

  6. #6

    Re: Wspomagane?

    Cytat Zamieszczone przez bigger
    Witam.

    Jechalem ostatnio 728i z komisu i stwierdzilem ze duzo lzej chodzi kierownica w niej, niz w mojej. Czasem, jak wjezdzam po dluzszym skrecie (parking pietrowy) i odbijam na betonowej powierzchni, to tak, jakby zacinala mi sie kierownica, ciezko przekrecic. Pozatym, dosyc ciezko chodzi kierownica a mam przeciez opone 235 na 16 calach. Czy ktos wie co to moze byc?
    Pytanie zasadnicze, jaką masz przekładnię w swoim aucie. Servotronic działa na postoju bardzo lekko. W takim przypadku zwykła przekładnia wydaje się, jakby nie było wspomagania.

  7. #7
    Napisałeś że płyn jest zmieniany na bieżąco. Czyli co ile go zmieniasz i na jaki?
    Ja jak wymieniałem to zalałem płyn z ASO. Nie jest drogi więc nie wiem czy warto szukać czegoś zastępczego ;)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Skąd
    62-872 Godziesze
    Temat opisywany już w kilku innych postach. Jak dotąd nierozwiązany. Przeszukaj posty ;)

  9. #9
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Nie wiem czy w E38 takie rzeczy były ale ogólnie są 2 rodzaje wspomagania w autach czyli zwykłe i aktywne. Zwykłe zawsze chodzi jak chodzi. Aktywne w zależności od prędkości i wielu innych czynników sprawia, że kierownicą kręci się paluszkiem a za chwilę przy 200km/h trzeba użyć siły aby nią skręcić...

    Cytat Zamieszczone przez Damias
    Napisałeś że płyn jest zmieniany na bieżąco. Czyli co ile go zmieniasz i na jaki?
    Ja jak wymieniałem to zalałem płyn z ASO. Nie jest drogi więc nie wiem czy warto szukać czegoś zastępczego ;)
    Tak jak mówi Damian korzysta się z oleju z ASO jeżeli masz servotronic (czy jak to się tam zwie) czyli wspomaganie aktywne w instrukcji jest napisane aby wymieniać na płyn tylko z (w) ASO bo są to specjalnie przygotowane mieszanki olejów. Mamy przecież jeszcze z NIVO itd jest tego trochę to nie stary VW gdzie wybór ograniczał się tylko do płynu żółtego lub czerwonego w sklepie. Tutaj nawet grożą uszkodzeniem gdy będzie się korzystało z oleju nie przeznaczonego do danego systemu
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. małżonki
    Skąd
    Białystok
    Bez przesady z tym servotrnikiem, wystarczy dobry olej ATF. Problemem moży być regulator ciśnienia servotronica na przekładni (działa na zasadzie cewki podobnie jak zawory ogrzewania) lub pojawiające się błędy w modułach. Ostatnio u siebie straciłem lekkie wspomagania i już gotowy byłem wymienić ten regulator ciśnienia, ale INPĄ wszedłem w moduły dotyczące "Wnętrza" i tam wykasowałem błąd predkościomierza i jeszcze kilka innych i po tej operacji wspomaganie działa prawidłowo. Wcześniej sądziłem, że servotronic pobiera dane o prędkości z modułu DSC ABS, ale tam nie było żadnych błędów. Tylko to wszystko dotyczy sytuacji, gdy pompa wspomagania pracuje prawidłowo.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •