Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Ista sterownik na szaro

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2018
    Posty
    80
    BMW
    n62b44
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza

    Post Ista sterownik na szaro

    Siemka auto po dzwonie nie odpala. Kręci ale nie odpala

    Główne pytanie co oznacza sterownik na szaro w ista ???? Gdyby go nie było byłby na czerwono ale dde jest na szaro. Jakieś pomysły.
    Klema wymieniona. Dzisiaj jade sprawdzać czy bezpieczniki całe i czy jest napiecie na sterowniku.

    To raczej nie brak synchronizacji bo jak do tej pory raczej zawsze sterownik był widziany i mozna bylo z nim gadać pomimo rozsynchronizowania a tu sterownik w ista z niczym sie nie laczy w inpie nie da sie wogole w niego wejsc.

    Czy możę być proble ze interfejsem jeśli ze wszystkim się łączy tylko nie z dde/dme auto z 2007 roku sprawdzałem z podpietym pinem 8 i bez niego... bylo to samo.


    inpa wykrywa prawidlowy vin z zb no ...

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Główne pytanie co oznacza sterownik na szaro w ista ????
    Nie dość, że program nie połączył się z nim, to jeszcze nie oczekiwał połączenia. Której wersji ISTA używasz?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2018
    Posty
    80
    BMW
    n62b44
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Problem dotyczy innego modelu ale wiem że tu ludzie mają wiecej elektroniki i wieksze obycie z takimi problemami.
    Ista nie bedzie problemem. Inne auto podpinalem z takim samym sterownikiem i czyta bez problemu choć fakt to e90 o rok starsze ale raczej to nie problem. Po podpieciu do tej e90 sterownika z e60 te same objawy.
    Niestety nie było możliwośći podpiecie sterownika z e90 do e60 kdyby wtedy pojawiła sie komunikacja to wiadomo ze sterownik uwalony.

    zastanawiam sie czy cas nie zablokuje tego sterownika z e90 w e60.... a jesli zablokuje to jak bardzo.

    Ogólnie ze sterownikiem da sie połączyć.
    Da sie odczytać vin
    da sie odczytać firmvare
    Przy zczytywaniu bledow sie nie wykrzacza i brak bledow ale raczej klamie

    Nie da sie wejsc w synchronizacje casa oraz odczyty (status) inne sterowniki nie mają z nim komunikacji.

    Na pinie 1.3.5.7 jest zasilanie . I to chyba wszystkie piny związane z zasilaniem.

    Przy próbie aktualizacji sterownika wywala blad.
    Przy próbie synchronizacji dme-cas przez dis wywala problem z zasilaniem

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Jakiego interfejsu używasz do diagnostyki?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2018
    Posty
    80
    BMW
    n62b44
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Jakiego interfejsu używasz do diagnostyki?
    Interfejs mam viakena bez przełącznika . Dla testu odpinałem pin 8 nie było roznicy. Jedynie jak 8 odepne to e46 sie wtedy nie komunikuje

    Auto kreci nie odpala
    Moze to być kwestia interfejsu ????? podpinałem identyczny dde tylko w e90 chyba o rok młodszym to czyta bez problemu. Ale po zamianie tego dde w e90 też nie czyta tylko nie wiem czy cas wtedy nie blokuje
    Ostatnio edytowane przez Masters ; 15-02-2020 o 09:39

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    646
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...

    Post

    Sterownik do reflashu. Jesli nie uszkodzil sie fizycznie to wstanie po flashu. Gdzie był dzwon? W jakie miejsce auto dostało i jakie zniszczenia?

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2018
    Posty
    80
    BMW
    n62b44
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Auto dostało w prawy przedni róg, zniszczenia małe. Była wymieniana deska wiec sprawdze dzisiaj czy może jakaś wtyczka albo kabel nie zostały naruszone kolo pasazera.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    646
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Prawy przedni róg to kilka mas zbiorczych przy błotniku zaraz za reflektorem. Jeśli uległy przerwaniu auto nie zapali. Konstruktorzy dziwnie obrali miejsce masy dla sterownika silnika. Zacznij od tego. Przerabiałem to w swojej pierwszej E65 4.0d. Lekko uszkodzona w prawy róg, masy przerwane i palić nie chciała. Jeśli jednak masy będą ok to reflash sterownika. Aczkolwiek skłaniam się tutaj do braku masy skoro dostała w prawy narożnik.

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Nie pasuje tutaj problem z samym sterownikiem silnika, skoro sterownik z E90 zachowuje się tak samo
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Podobne wątki

  1. [diagnoza] Instalacja Ista P
    Przez PapaCostas w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-06-2017, 21:40
  2. [diagnoza] Ista-D, Ista-P
    Przez Greg38 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 11-04-2014, 13:38
  3. [silnik] Gdzie filtr paliwa 730d? Dymi na szaro!
    Przez bksjb w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-04-2013, 15:29
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-11-2010, 20:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •