Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Numery OEM BMW .....

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    27
    BMW
    E38 M57
    Skąd
    WWL Wołomin

    Post Numery OEM BMW .....

    Witam,
    Kupuje części do mojego auta zgodne z numerami OEM BMW tzn. E38 z silnikiem M57 i mam zagwozdkę:

    1. Kanał powietrza 64 11 8 390 380 jest dedykowany do mojego auta. Zdarza się często, że ta część występuje w sprzedaży z numerem 64 31 8 390 380 a która nie występuje w BMW https://www.bmwstore.pl dodatkowo nie ma jej w bazie danych BMW byli zaskoczeni co to za numer części, że jej nie ma w bazie a występuje w GOOGLE.

    2. Występują dedykowane części do naszych aut z różnymi numerami OEM BMW. Pytanie do Was gdzie można znaleźć szczegółowe informacje techniczne co w danej kolejnej części OEM BMW zostało poprawione. Dla przykładu numer OEM BMW części kolektora ssącego 11 61 7 785 554 został zastąpiony przez numer 11 61 7 789 329.
    https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/p...terow-przepust


    Będę wdzięczny za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez piotrwawabmw ; 08-02-2020 o 11:30

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Niestety, ale producent tak nakombinował, że to potrafi być nielogiczne.
    Przykładowo:
    Potrzebowałem plastik z wnętrza. Mając go w ręku, po numerze na elemencie, w ETK, BMWSTORE, REALOEM itd. nie znajdowało nic.
    Wklepałem nr VIN do ETK, znalazłem ten element w katalogu. Nr części zupełnie inny, niż ten na elemencie.
    Przywieźli zamówiony towar. Na opakowaniu naklejka z numerem części, który zamówiłem. Po rozpakowaniu okazało się, że dostałem dokładnie ten sam element, który zdemontowałem z samochodu, włącznie z numerem części na elemencie.


    1. Ostatnie 7 cyfr numeru jest zgodne, co sugeruje, że to ten sam element
    2. Nie zawsze zmiana numeru to jakaś poprawka. Niejednokrotnie to po prostu "widzimisie" producenta.
    Warto zwracać uwagę na dodatkową informację: "w połączeniu z: "
    To sugeruje, że element można zamontować, ale w parze z tymi konkretnymi elementami.
    Taka sytuacja jest np. w przypadku tylnej klapy w E38. Katalog sugeruje ten sam numer części do przedlifta i polifta(gdzie wiadomo, że różne są zawiasy), ale dla przedlifta dodaje, że należy dodatkowo użyć kilku innych elementów(m.in. zawiasy z polifta) aby ją zamontować, co sugeruje, że typowa przedliftowa klapa jest niedostępna w ASO, a jedynie polift, do którego należy zmienić osprzęt aby pasowała.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    27
    BMW
    E38 M57
    Skąd
    WWL Wołomin
    Dziękuje za informacje może tak być jak piszesz.

    ad 1. Biorąc pod uwagę, że ten element pasuje wizualnie i można ładnie przykręcić to jeszcze wyślę email do naszych przyjaciół na Litwie gdzie kupuje części oraz do BMW w Kielcach. Zapomniałem jeszcze dodać, że ten element plastikowy jak jest przykręcony do powierzchni metalowej zauważyłem, że po prawej stronie wystaje plastik (na rogu) po za powierzchnie metalową, do której został przykręcony. W mojej ocenie tak nie może być, ale mogę się mylić może tak fabryka wymyśliła. Sprawdzę jeszcze temat.

    ad 2. Tutaj masz racje może tak być jak piszesz np: dedykowany ostatni numer oem bmw do naszego auta powinien współpracować z innymi "nowymi" numerami oem bmw, jako jedna całość. Pragnę podkreślić, że nie mam żadnych dowodów na ten temat tylko zebrane informacje z forum niemieckich, mogę się mylić i dlatego poruszam ten wątek.
    Ostatnio edytowane przez piotrwawabmw ; 09-02-2020 o 08:20

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pablo_el
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    143
    BMW
    e38 744 1997 e36 M50b20nv 1997
    Skąd
    Bialystok
    Najlepsza baza danych do BMW to http://www.realoem.com


    Zmiany numerów części to pewnie inne serie produkcyjne albo inni dostawcy. Czasami niby część wygląda tak samo ale jest z innego materiału.

Podobne wątki

  1. [silnik] Numery cylindrów 740d f01
    Przez Aldik w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-01-2019, 10:35
  2. [silnik] potrzebna nazwa czujnika i numery
    Przez dawide65 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-08-2017, 19:29
  3. numery filtra 5hp18
    Przez lostami1988 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-11-2011, 21:50
  4. [pozostale] M62 4.4 TU przeplywomierz-numery???
    Przez grabol w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-09-2010, 19:40
  5. Numery silnika
    Przez Pietrek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-10-2009, 00:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •