Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: [felgi] Dojazdówka do e38

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów

    [felgi] Dojazdówka do e38

    Witam! Właśnie szukam dojazdówki do e38. Dużo jest jest ogłoszeń np. do e46 itp. Może ktoś podpowie od czego można podpasować i może macie jakiś sprawdzone miejsce z takimi kołami. Grzesiek.

  2. #2
    A dlaczego chcesz dojazdówkę a nie pełny zapas?
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Auto ma służyć jako rodzinne 2 + 2 to trochę bagaży jest a dojadówka sporo węższa jest. Braciszek ma w e32 tak zrobione i da się żyć.

  4. #4
    Aha rozumiem że masz gaz w miejscu koła zapasowego.
    Chyba np od nowej 5er pasują koła więc może takie http://moto.allegro.pl/item620367743...60_e87_e9.html
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Tak. Zbiornik idzie w miejsce zapasu (ma być 71 litrów - dziś mam odebrać auto). Tylko właśnie takie oferty (350pln) to wydają mi się za drogie trochę. Ale poczekam i poszukam dłużej.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    28
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Gdańsk
    z tym, że ta dojazdówka z allegro jest z e39 i nie bardzo nadaje się do e38

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    404

    hmm

    hmm..nie sądze by kolega mógł dostac dojazdówkę scrite do e-38 , swego czasu szukałem czegoś takiego i spec mi wyjasnił..ze przy tej masie pojazdu i obciążeniu dyfra zastosowanie np tylnej dojazdówki o przekroju np 200 powodowało by zbyt wielkie naprężenia w mechaniźmie różnicowym ( różnica szerokości opony- conajmniej 255 i dojazdówki-ok 190/200 ) spowodowało by nieodwracalne zmiany i uszkodzenie napedu.
    Z przodu nie ma to takego znaczenia jak z tyłu wiec na wszelki wypadek nie przewidziano chyba takiego rozwiązania

    EASY

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,107
    BMW
    750iL
    Skąd
    wrocław
    a mi sie wydaje ze to nie chodzi o to ze dyfer mozna uszkodzic (bo rownie dobrze mozesz miec laka 285 a zalozyc zapas 225 i bedzie to samo co z dojazdowka) tylko konstruktor auta nie przewidzial ze posiadacz bmw e38 bedzie montowal butle z gazem w miejce zapasu...a skoro to mu nie przyszlo do glowy a miejsce na normalne kolo bylo, to dlaczego mialby wrzucac dojazdowke?? tym bardziej ze dojazdowki do e39, jak widzielismy sa, a 530d wazy wiecej niz 728i

    @ Easy

    czy ten spec to ten sam spec ktory wmowil Ci ze bi-xenon polega na skrecaniu swiatel razem z przednia osia a nie otwieraniem przeslonek na soczewkach..? ;D ;D
    BEZ KOMENTARZA..... ;D

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    404

    kurde

    no kurde ten sam...i kurde on własnie mówił ze jak sie tak zrobi jak mówisz tzn założy 275 i 225 nma jedną os..walnie dyfer

    Easy

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,107
    BMW
    750iL
    Skąd
    wrocław
    hmmm... moze to i prawda...
    BEZ KOMENTARZA..... ;D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •