Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: [felgi] Dojazdówka do e38

  1. #21
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Prezeslaw Zobacz posta
    Odkopuję temat (dobrze, że nie trafił już do muzeum). Grześ. Zfinalizowałeś sprawę z dojazdówką do E38? Myślę o takiej do swojej E38 (M60B40) i jestem ciekaw, czy rozwiązanie z dojazdówką od E39 i pierścieniem centrującym się sprawdziło.
    W E39 nie wystepowaly dojazdowki wiec napewno nie sfinalizowal- jedynie co wchodzi w gre to dojazd z E60/E61 ale cenowo jest niezbyt milo bo chodza od 500zl w gore
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    7
    BMW
    e38
    Skąd
    śląsk
    Można założyć dojazówkę od e36 16cali, ale będzie problem z zaciskiem hamulca bo do e38 musi być dojazdówka co najmniej 17cali a ta już jest droższa.
    Więc proponuję dokupić dystans ok 15mm z odpowiednimi śrubami i po problemie. Tak mam u siebie i patent się sprawdza.

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    101
    BMW
    Było 3 x 7 e 32 730m60 e38 730d m57 e65 735 n62
    Skąd
    Olkusz
    Blog
    3
    to w e36 były dojazdówki? wydaje mi sie ,że tam były pełnowymiarowe koła w zapasie

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Jest jakaś konkluzja: pojechałem na Jagielską - tam miałem odebrać dojazdową 16tkę za 200zł. Panowie na miejscu podnieśli moje auto zdjęli przednie koło i ową 16tkę przymierzyli. Ładnie się kręciła i nic nie obcierało, jednak rozmiar i indeks nośności (coś ponad 600kg) budził mój niepokój. Koniec końców zapytałem o coś solidniejszego i zaproponowano mi 18tkę z oponą o niskim profilu i indeksem do 710kg. Wygląda bardzo porządnie i waży chyba tyle, co zwykłe koło. Całość profilem już bardziej nawiązuje do oryginalnego koła, ale domyślam się, że w razie złapania kapcia z tyłu powinienem wyłączyć ASC, żeby komputry nie pogłupiały z tą dojazdówką. Mam rację?
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  5. #25
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    71
    BMW
    BMW e.38 730d
    Skąd
    Wrocław
    Jak ma średnicę całego koła taką samą albo bardzo zbliżoną do fabrycznej to nie. Ja mam u siebie koło większe od fabrycznego bodajże o 2% i nic nie świruje. Kwestia też, że jak będzie duża różnica np. średnicy lewego i średnicy prawego koło to będzie świrować

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Wlaśnie dlatego nie zdecydowałem sie na tańszą 16tkę. Średnica całości wyglądała nadużo mniejszą i mimo, że nic nie obcierało od środka, wolałem dorzucić stówę i myślę, że nie będę musiał się martwić. Na wszelki "W" zmierzę sobie jeszcze jak dokładnie mają się średnice tej 18tki i oryginału.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •