Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Praca silnika na wysokich obrotach

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2019
    Posty
    7
    BMW
    BMW 735i
    Skąd
    Świebodzin

    Post Praca silnika na wysokich obrotach

    Witam, pecjent e65 735i z 2002r. Jak odpalam silnik rano wszystko super, obroty jak książka pisze. Jak tylko się nagrzeje to obroty skaczą do 1000 a czasami i wyżej do 1500. Jak włączam bieg to obroty są normalne ok 500 jak tylko włączę na N lub P obroty znowu powyżej 1000. Zaznaczam, że dzieje się tak tylko przy rozgrzanym silniku. Jak jest zimny obroty super. Po podłączeniu do komputera i diagnoza ISTA + Błędy wiązane z "zintegrowany automatyczny układ ogrzewania i klimatyzacji" błąd lewego i prawego czujnika temperatury nawiewu, czujnik kontroli cyrkulacji powietrza , dodatkowa pompa płynu chłodzącego. Proszę o info jakiegoś dobrego magika do diagnozy w lubuskim.

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Te błędy klimatyzacji / ogrzewania nie maja raczej nic wspólnego z problemem falujących obrotów.

    Ile auto ma km. (realnych) przejechane, ilu właścicieli, co było do tej pory w tym silniku robione, instalacja LPG ?
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    55
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Rogoźno
    U mnie był podobny objaw silnik trzymał czasami 1000 rpm bez wyraźnej przyczyny.
    Adaptacja vvt zlikwidowała objaw za wysokich obrotów, jednak delikatny spadek obrotow do 400 przy zatrzymywaniu pozostał-nadal z nim walczę

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2019
    Posty
    7
    BMW
    BMW 735i
    Skąd
    Świebodzin

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Sebek Zobacz posta
    Te błędy klimatyzacji / ogrzewania nie maja raczej nic wspólnego z problemem falujących obrotów.

    Ile auto ma km. (realnych) przejechane, ilu właścicieli, co było do tej pory w tym silniku robione, instalacja LPG ?
    260 000 km realny przebieg, tak instalacja lpg dzisiaj zmieniana na nową i dalej to samo po wymianie centrali i wtrysków, jestem 2 w Polsce od 2016r. Mam ja od 6 miesięcy i tak już było od początku nie ważne co robiłem w silniku zero zmian. A ja robiłem pokrywy zaworów, pełne uszczelnienie i adaptacja vvt nie pomogła.
    Ostatnio edytowane przez d_avi_d ; 29-01-2020 o 18:49

Podobne wątki

  1. [diagnoza] Nierówna praca na wolnych obrotach. Drgania nadwozia.
    Przez quib21 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-06-2019, 12:04
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-07-2016, 15:27
  3. [silnik] e38 M52 2.8 gaśnie po szybszej jeździe, na wysokich obrotach
    Przez Mat88 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-08-2012, 00:25
  4. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19-01-2011, 20:58
  5. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-10-2009, 20:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •