Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: 3.0d problem ze skrzynią po remoncie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2020
    Posty
    2
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Piła

    Post 3.0d problem ze skrzynią po remoncie

    Witam, mam problem ze skrzynią po remoncie, pękł kosz. Mianowicie podczas jazdy skrzynia nie wie czy wrzucić bieg, przy 3tys obr jest jak by 'odcinka' i nie przyśpiesza tylko jak by wysprzeglało i znów puszczało sprzęgło ale wyższego biegu nie wrzuci i trzeba odpuścić odpowiednio gazu żeby przerzuciła. Dzieje się tak tylko z 3 4 5 biegiem, 6 nawet nie wrzuci, redukuje chyba normalne. Przed awarią i remontem wszystko było ok, mechanik twierdzi że to coś z programowaniem źle odczytuje parametry czy coś.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    27
    BMW
    E38 M57
    Skąd
    WWL Wołomin

    Post

    Co mi wiadomo skrzynia po naprawie nalezy wykonać od nowa adaptacje aby silnik na nowo nauczyl sie czytac parametry skrzyni. W mojej ocenie ten przypadek nie dotyczy Twojego problemu tzn. adaptacji. Nie znam mechanika, ktory naprawiam Twoja skrzynie ale bez urazy jest duzo "januszow" ze zabieraja sie do tematow na ktorych sie nie znaja. Przypuszcam ze skrzynia jest do wyjecia i do ponownego przegladu ale moge sie mylic.

    Mialem przyblizone problemy jak Ty wymiana koszy i wszystko dziala juz 4 lata.
    Ostatnio edytowane przez piotrwawabmw ; 26-01-2020 o 21:16

  3. #3
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    6 Ci na pewno nie wrzuci bo jeśli masz e38 to tam jest 5hp24 , więc ma 5 biegów.

    Adaptacji nie trzeba robić ,wystarczy delikatnie pojeżdzić i sama się zaadoptuje tak samo jak po ściągnięciu klem z aku

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    W tych modelach nie trzeba nic adaptować. Jak jest skrzynia po remoncie i nie działa to chyba powinni zabrać się za to od nowa?
    Ewentualnie jeśli twierdzą że adaptacja ją wyleczy to niech podłączą komputer i adaptują.
    Może to być warsztat który daje gwarancje tylko do bramy wyjazdowej z warsztatu.
    monster_pl

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2020
    Posty
    3
    BMW
    E38 730dA
    Skąd
    PL
    Hi, miałem podobny problem, z moją skrzynią 5hp24 w 730d 2001r . U mnie zgubił się wsteczny, oraz skrzynia wyrzucała z biegu pod obciążeniem, a później jak wrzucała bieg, to uderzenie, choćby ktoś w nas wjechał. Na każdym biegu praktycznie. Wsteczny, to była wina elektrozaworu i tarczek. Wyrzucanie z biegu pozostało jednak po naprawie. Zawiozłem go z powrotem. Okazało się, że winna była elektronika, zimne luty itd. Mechanik, poprzez serwis skrzyń, dotarł do jakiegoś magika, który sprawdził i przylutował płytę główną oraz sterownik w komorze silnika. dopiero po tym skrzynia zaczęła chodzić normalnie, i nie powtórzyły się objawy.Już 3 rok bez problemów leci. Czy winna elektronika sprawdzał podmieniając na inne sprawdzone płyty.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2020
    Posty
    35
    BMW
    e38 740i 98r
    Skąd
    zachodnipomorskie
    Sterownik skrzyni sprawdzony, ewentualnie podmień na inny... Mówię o tym nie bez powodu bo sam przerabiałem niedawno operacje ze skrzynia itd a sie okazało ze sterownik był włożony od m52b28 (mam m62b44) do skrzynki 5hp24... U cb takich cyrków raczej nie bd ale warto go sprawdzić....


    J gdybym najpierw spojrzał na sterownik to może obyło by sie bez rozbierania czegokolwiek a tak poszło wszystko a na końcu sprawdziłem sterownik..

Podobne wątki

  1. Trudny problem ze skrzynią po remoncie
    Przez Rafau69 w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-08-2017, 08:09
  2. [skrzynia] Problem ze skrzynią ?
    Przez Kotlet w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 22-11-2015, 15:02
  3. Problem ze skrzynią
    Przez oizo_pl w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-07-2015, 23:58
  4. Problem ze skrzynią! - E38
    Przez deim-s w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-01-2011, 17:45
  5. Problem ze skrzynią
    Przez cichy79 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-12-2010, 19:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •