Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: Ceramika na fotele

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,297
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City

    Post Ceramika na fotele

    Hej

    Jak najlepiej zabezpieczyć skórę na dzień dzisiejszy?

    Typ skóry Nappa biała.

    Oczywiście aplikacja na czystą tapicerkę..

    Czy polecacie ceramikę jakąś czy jak?

    Chyba najlepiej gdzieś oddać ..ktoś we Wrocławiu okolicach robi takie coś?

    I czy ceramika czy coś innego.

    Chodzi o to aby np na ok.12 miesięcy przy codziennym użytkowaniu łatwiej czyścić samodzielnie skórę raz na 2 tygodnie przecierać i aby brud nie wnikał w głąb skóry.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 24-01-2020 o 09:30
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    33
    BMW
    G11
    Skąd
    Polkowice
    Blog
    1
    Ja mam taką samą skórę jak u Ciebie i kolor ten sam. Mam położoną ceramikę jak kupiłem i dwa lata później I jest po 117000 jest ok. Firma z Lubina

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar papson
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    9
    BMW
    728
    Skąd
    Ruda Śląska
    Skórka w samochodach powinna być regularnie dbana, to naturalny produkt, średnio co 6 lub co 12 miesięcy wyczyścić i nałożyć odżywkę, ceramika może i chroni powierzchnię, ale nie odżywia jej, dobrze wyczyścić i nałożyć odżywkę, a skóra sama sie obroni przed naturalnym zużyciem, można jeszcze po nałożeniu odżywki zaaplikować tzw utrwalacz który ochroni skórkę przed wchłanianiem zewnętrznych brudów i barwników (zabarwienia ze spodni itp)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice

    Post

    A ja myśle, że w około skóry jest sporo pie...enia. Ja w e65 po kupnie myłem dimerem i zdarzylo mi się jeszcze ze 2 razy i jak po ponad 100 tyś km była taka sama. Ale niestety od początku również taka średnia. Psikałem na nią również powłoką Gyeon Leder coat i teraz też psikam w f01 ale czy coś to daje ?! Nie wiem ! Testowałem kiedyś środki z ledercentrum i próbowałem czyścić skórę środkiem colourlook, ale dla mnie to zwykła woda, balem się że prędzej przetre skórę niż doczyszczę tym czymś.
    Takie 400 ml ale spokojnie możesz kupił mała 120ml https://allegro.pl/oferta/gyeon-q2-l...kor-9320255381
    Ostatnio edytowane przez Aldik ; 18-12-2020 o 13:03

  5. #5
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Te tematy ze skórami to taki sam bełkot marketingowy jak z olejami, który lepszy, a który najlepszy. Nie wiem jak można odżywić skórę z zewnątrz jak jest przecież pomalowana(oprócz skór odkrytych). Odżywić skórę można ewentualnie od wewnątrz, ale trzeba by było ją ściągnąć z fotela.

    Używałem środki Colourlock, ale ostatecznie dobrym środkiem do mycia skóry jest szare mydło w plynie(z ROSSMANNA) Jestem niemal pewny, że środek do mycia z Colourlocka jest z tego wymieszany.

    Hasło ceramika na skóre, to tak jak ceramika na kape przed ru... niem , od razu zejdzie

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Colourlock nie leżało koło mydła, dla mnie to tam jest zwykła woda z kranu plus moze ciut ludwika, serio !
    Co do środka ochorny Gyeon to jest ok bo woda się tak nie trzyma i brud też. Od tyle.

  7. #7
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    No całkiem możliwe, mi jak brakło te środka do czyszczenia z Colourlocka, kupiłem szare mydło w płynie w ROSSMANNIE, odpowiednio wymieszałem z wodą i idealnie wyczyściłem skórę szczoteczką.

  8. #8
    Vip Vip Awatar matsember
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    321
    BMW
    G21 320i, ex E65 745i
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Nie wiem czy Colourlock jest mydłem czy nie, ale nawet jeśli to jest odpowiednio podane "mydło" bo jego pH to 9 - 9,5 (wersja strong). Wersja Soft to to ok 5,5 pH. Skóra natomiast ma pH ok 4,5.

    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    No całkiem możliwe, mi jak brakło te środka do czyszczenia z Colourlocka, kupiłem szare mydło w płynie w ROSSMANNIE, odpowiednio wymieszałem z wodą i idealnie wyczyściłem skórę szczoteczką.
    Szare mydło, o którym mówicie ma pH dochodzące do 11 co dla skóry będzie już jest bardzo mocno agresywne, dlatego będziecie widzieli dobre efekty.
    Druga sprawa, że czyszcząc Jeleniem na 100% będziesz mocno przemaczać skórę ponieważ nie masz do tego pianowniczki, to też nie jest dobre dla skóry. Oczywiście będziesz widział fajnie wyczyszczoną skórę ale jej degradacja będzie postępowała. Nie zauważysz tego za rok albo za 2. Ale w długoterminowym patrzeniu np 5-10 lat na tej skórze to już będzie widać. Także jeśli chodzi o bezpieczeństwo skóry to Jeleń najlepszym wyborem nie jest.

    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Testowałem kiedyś środki z ledercentrum i próbowałem czyścić skórę środkiem colourlook, ale dla mnie to zwykła woda, balem się że prędzej przetre skórę niż doczyszczę tym czymś.
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Colourlock nie leżało koło mydła, dla mnie to tam jest zwykła woda z kranu plus moze ciut ludwika, serio !
    Co do środka ochorny Gyeon to jest ok bo woda się tak nie trzyma i brud też. Od tyle.
    Dlatego nie bez powodu te środki mają takie pH. Nimi doczyścisz skórę ale to jest proces dla cierpliwych.

    A tak wygląda wyczyszczona przeze mnie skóra, która teoretycznie nie była brudna. Czyściłem Colourlockiem

  9. #9
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City

    Post

    Tak czytam te tematy i śmiać mi się chce


    po 1 skórę trzeba pielęgnować !!! a nie dopuszczać do ujeb.... takiego że zmienia kolor a potem dopiero myśleć o czyszczeniu
    po 2 jak słyszę że ktoś myje skórę mydłem to .... chyba pomylił skóry , bo skóra na d... to nie ta sama co na tapicerce
    po 3 są specjalistyczne środki do pielęgnacji skóry - tak są drogie i te z bazaru czy marketu mimo że niby robią to samo to nie robią !
    po 4 choćbyście się nie wiem jak starali sami nie doczyścicie skóry tak jak zrobi to profesjonalny detailer! Dlaczego?? Bo nie macie jak widać ani wiedzy ani umiejętności ani pojęcia o tym
    po 5 zabieg pielęgnacyjny powinien być wykonywany w aucie co najmniej raz na 3 m-ce
    po 6 skóra ma warstwę UV chroniąca ja przed promieniowaniem i ta warstwę stopniowo ścieramy przy kolejnych myciach
    po 7 skóra oddycha i wchłania wodę - jak dowalicie jej za dużo zrobicie z niej szmatę
    po 8 zanim zaczniecie coś robić warto by było wiedzieć czy jest to skóra syntetyczna czy naturalna bo się je zwyczajnie różnie czyści
    po 9 dobry proces pielęgnacji to 3 etapy - odkurzanie , mycie , pielęgnacja
    po 10 broń cię panie boże czyścic skórę chusteczkami nawilżającymi
    po 11 na rynku jest masa preparatów ale nie każdy będzie dobry dla skóry w aucie BMW - i skoro macie markę premium nie kupujcie g... za 10 zł bo serio nie urwie d....


    Bezi pytanie zasadnicze chcesz to zrobić :

    A dobrze i mega wygląd
    B tanio byle było
    C samemu



    jak A to polecam ci firmę
    Auto Detailing Katowice, Gliwice | Car Detailing | Bracia Pietrzak

    jak B
    jakikolwiek detailer blisko ciebie za najniższa kasę

    jak C
    próbuj ale potem nie mów że wygląda ch....
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  10. #10
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Matsember, używałem pianowniczki oczywiście, a potem od razu wycierałem. Następnie skóra była przetarta wilgotna szmatą, żeby usunąć resztki mydła. Nic skórze nie będzie jeśli będzie taka kolejność.

    ADASIO, właśnie o takim bełkocie marketingowym pisałem, no cóż

Podobne wątki

  1. Fotele E38
    Przez Sh0vv w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-03-2016, 16:41
  2. Fotele w E65/E66
    Przez KamilW w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-05-2014, 16:11
  3. [E38] fotele e38 ?
    Przez vramzes w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-02-2014, 22:17
  4. Wentylowane fotele
    Przez Bartek760i w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-01-2011, 19:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •