Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Wątek: Ceramika na fotele

  1. #21
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez tequila1909 Zobacz posta
    Nie, zwykły człowiek, który potrafi rozróżnić dwie podobne rzeczy i ocenić wg swoich kryteriów.
    No tak żem coś czuł, że to subiektywna opinia :)

  2. #22
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cleanery Colourlocka / Lederzentrum sa wykonane na bazie mydła, można to przeczytać na etykiecie produktu.


    W E32 / E38 / E65 mamy najczęściej do czynienia ze skórami gładkimi / zamkniętymi które nie "oddychają" i nie przyjmują wilgoci.

    Skory te pokryte są warstwa farby i warstwa ochronna nie przepuszczająca wilgoci.

    Porównać to można do lakieru samochodowego: lakier bazowy i warstwa lakieru klar.


    Takie skory możemy spokojnie czyścic delikatnymi środkami typu colourlock soft lub odpowiednio rozcieńczonym mydłem szarym bez żadnych dodatków chemicznych.

    Problemy zaczynają się wtedy gdy górna warstwa ochronna na naszej skórze została już z czasem zniszczona.

    Nalezy wtedy ja odtworzyć profesjonalnymi środkami zamykając z powrotem skore.

    Zależnie od tego jak duże są szkody i czy zniszczona została już także warstwa koloryzująca - zakres prac może być większy lub mniejszy.


    Radził bym tutaj skonsultować się z kimś kto ma o tym pojecie. Używanie samemu środków ogólnodostępnych i przeznaczonych dla amatorów nie przyniesie na dłuższą metę dobrych efektów.


    Postaram się w osobnym temacie przedstawić ze zdjęciami efekty prac opisanych wyżej.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  3. #23
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    No to Sebek wyjaśnił co poniektórym jak to jest z tymi skórami, mniej więcej pokrywa to się z tym co napisałem wcześniej.

    Co do pianowniczki, nie wiem w czym może być problem, nie pamiętam już proporcji woda/mydło, ale bez problemu uzyskałem odpowiednią konsystencję i wykorzystałem pianowniczkę co była w zestawie z Colourlocka.

  4. #24
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez tequila1909 Zobacz posta
    Jedna kwestia moi mili, bez urazy ofkors, ale materiały które od jakiegoś czasu są używane do tapicerowania mają ze skórą tyle wspólnego, co ja z mongolskim baletem.
    Ale co to ma z tym wspólnego. Jakoś u szwagra w nowym bmw z 2020r z czarnym środkiem brud na fotelach widać mniej niż u mnie. Ja raz w tyg przecieram wilgotną fibrą i jest czysto. Ale jasny srodek od jeansów brudzi sie bardziej, czy to nowa czy stara skóra. U mnie dodatkowo z wentylacją jak wspomniałeś jeszcze bardziej to wszystko jest widoczne. No ale tak czy siak jasny srodek wyglada lepiej

  5. #25
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,381
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda Zobacz posta
    Ale co to ma z tym wspólnego. Jakoś u szwagra w nowym bmw z 2020r z czarnym środkiem brud na fotelach widać mniej niż u mnie. Ja raz w tyg przecieram wilgotną fibrą i jest czysto. Ale jasny srodek od jeansów brudzi sie bardziej, czy to nowa czy stara skóra. U mnie dodatkowo z wentylacją jak wspomniałeś jeszcze bardziej to wszystko jest widoczne. No ale tak czy siak jasny srodek wyglada lepiej
    To ma wspólnego, że używałem kilka starych aut z jasną skórą, i porównując z produktami z XXI wieku muszę stwierdzić, że brudzi się wolniej. Nie zmienia to faktu, że jasny środek jest ciężki w należytym utrzymaniu.

    A mojej wypowiedzi odnośnie nowych skór aż tak poważnie nie traktujcie :) Skóra to jest, ale ... ;)
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  6. #26
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez tequila1909 Zobacz posta
    To ma wspólnego, że używałem kilka starych aut z jasną skórą, i porównując z produktami z XXI wieku muszę stwierdzić, że brudzi się wolniej. Nie zmienia to faktu, że jasny środek jest ciężki w należytym utrzymaniu.

    A mojej wypowiedzi odnośnie nowych skór aż tak poważnie nie traktujcie :) Skóra to jest, ale ... ;)
    Ula, cholera jasna... poużywaj sobie tych aut z XXI wieku w takich ilościach w jakich używasz tych z XX i dopiero rób porównania.

  7. #27
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,381
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Ula, cholera jasna... poużywaj sobie tych aut z XXI wieku w takich ilościach w jakich używasz tych z XX i dopiero rób porównania.
    Czytałeś post nr 20 w tym temacie ? Jak dobrze wiesz pracowałem w warsztacie, gdzie masa aut się przewijała, takich co miały pół wieku i takich co jeszcze nowością pachniały. Widzę także, jak wyglądają auta kilku/kilkunastoletnie przywożone przez znajomych handlarzy. Punkt odniesienia mam dobry, więc nie rozumiem czemu aż tak boli Cię moje zdanie w tym temacie ? Takie mam wnioski patrząc na kilka dekad motoryzacji stojących obok siebie.

    Czy trzeba posiadać na własność takie auto, żeby móc ocenić ?? No qrwa nie! Ja nie wypowiadam się o awaryjności danego modelu, tylko o tapicerkach, które widzę/widziałem na przestrzeni lat w różnych markach i stąd moje zdanie. Mogę je mieć ?? Mogą inni mieć inne ??
    Ostatnio edytowane przez tequila1909 ; 23-12-2020 o 12:02
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  8. #28
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Nie znasz szczegółowej historii żadnych z tych aut. Handlarze nie będą ściągać ścioranego trupa, bo na nim nie zarobią, więc w tym co zostało wyszukują egzemplarza jak najlepszego. Nie jest on w żadnym wypadku wyznacznikiem dla całej serii. Jak chcesz ocenić, które auto jest szybsze to zaglądasz tylko pod maskę, czy stawiasz je na tor i robisz pomiary na różne sposoby żeby to stwierdzić? Zrób to samo ze skórami. Weź nową skórę z E32 i nową skórę z G11 poddaj jednakowym testom na zużycie i wydawaj werdykt, bo tak to tylko przedłużasz warsztatowe legendy, które mogą ale nie muszą mieć potwierdzenie w rzeczywistości.

    Jesteś XX wiecznym ultrasem. Próbuję Cię zmiękczyć :D
    Ostatnio edytowane przez damned1 ; 23-12-2020 o 12:34

  9. #29
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    ...a świstak siedzi i zawija je w te sreberka

    Chłopaki, nie szkoda Wam czasu przed świętami na takie spiny o pierdoły?

  10. #30
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,381
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Nie znasz szczegółowej historii żadnych z tych aut. Handlarze nie będą ściągać ścioranego trupa, bo na nim nie zarobią, więc w tym co zostało wyszukują egzemplarza jak najlepszego. Nie jest on w żadnym wypadku wyznacznikiem dla całej serii. Jak chcesz ocenić, które auto jest szybsze to zaglądasz tylko pod maskę, czy stawiasz je na tor i robisz pomiary na różne sposoby żeby to stwierdzić? Zrób to samo ze skórami. Weź nową skórę z E32 i nową skórę z G11 poddaj jednakowym testom na zużycie i wydawaj werdykt, bo tak to tylko przedłużasz warsztatowe legendy, które mogą ale nie muszą mieć potwierdzenie w rzeczywistości.
    Jak widzę 30 letniego W124 z przebiegiem rzędu 200kkm, i obok stoi W212 z takim samym, i w tym nowszym tapicerka wygląda gorzej to wnioski właśnie mam jakie mam. Zaraz pewnie powiesz: zależy jak i kto używał, jak pielęgnował itd. Zgoda, ale nie zmienia to faktu, że tapicerka z w/w W212 po 30 latach będzie wyglądać jak ... nie będzie wyglądać wcale, a ta z W124 dalej będzie żyć. Rozumiesz już o czym mówię ? Mogę się swojego trzymać ?

    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Jesteś XX wiecznym ultrasem. Próbuję Cię zmiękczyć :D
    Jedyne co Ci się udało to podnieść do potęgi entej moje już i tak duże wku*wienie.

    Aha, jest jeszcze jedna kwestia, aspekt wizualny/estetyczny. Ktoś (jak ja) kto lubi skóry grube, marszczone, które po prostu wyglądają masywne i elegancko, nie będzie patrzył na nowe cieniutkie delikatne skórki z takim optymizmem jak na te bardziej klasyczne.

    Bez odbioru
    Pzdr I-rek ;)
    Ostatnio edytowane przez tequila1909 ; 23-12-2020 o 12:59
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

Podobne wątki

  1. Fotele E38
    Przez Sh0vv w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-03-2016, 16:41
  2. Fotele w E65/E66
    Przez KamilW w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-05-2014, 16:11
  3. [E38] fotele e38 ?
    Przez vramzes w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-02-2014, 22:17
  4. Wentylowane fotele
    Przez Bartek760i w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-01-2011, 19:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •