Poka¿ wyniki od 1 do 4 z 4

W±tek: E38 M52TU - Zawór DISA, wypadanie zap³onu i nieszczelny uk³ad wspomagania...

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar Tomek R.
    Do³±czy³
    Jan 2019
    Posty
    48
    BMW
    E38 728i
    Sk±d
    Warszawa

    Post E38 M52TU - Zawór DISA, wypadanie zap³onu i nieszczelny uk³ad wspomagania...

    Cze¶æ.
    Od jakiego¶ czasu mam problemy z silnikiem. Przy porannym rozruchu czasem siê telepa³ czasem nie. Po rozgrzaniu problem znika³. Podciekaj± te¿ wê¿e przy zbiorniku p³ynu wspomagania. Zawioz³em auto do serwisu i poprosi³em o diagnozê co jest z silnikiem i wycenê naprawy wraz z tym wyciekiem ze wspomagania. Dosta³em dzi¶ info ¿e wypada zap³on na 1 i 6 cylindrze, jest jaki¶ problem z odm±, ¿e cieknie ch³odnica i okolica pompy wody, do wymiany pasek osprzêtu i jeszcze kilka spraw, oraz zawór DISA który nie dzia³a. Koszt samego zaworu to 1300z³ i ¿e ewentualnie mogê sam ogarn±æ u¿ywany to mi wymieni±. Do rzeczy... Wê¿e przy zbiorniczku p³ynu wspomagania tylko oryginalne ( dwa ori 350z³ ) czy s± zamienniki? Cewki tylko ori czy stosujecie jakie¶ zamienniki? Je¿eli zawór DISA nie dzia³a to mia³bym jakie¶ b³êdy na desce? Nic mi nie wyskakiwa³o, auto ogólnie je¼dzi³o ok, ¿adnych problemów z przy¶pieszaniem, obroty nie falowa³y. S± jakie¶ zamienniki DISA? Naprawia siê to czy tylko wymiana? Mo¿e ma kto¶ sprawn± u¿ywkê? Jadê jutro rano do tego serwisu porozmawiaæ o tym co trzeba koniecznie zrobiæ ¿eby wyeliminowaæ to telepanie silnika i oceniæ co dalej bo cena za wszystko co mi okre¶lili do wymiany to jaki¶ kosmos i wszystkiego na raz nie dam rady ogarn±æ finansowo na t± chwilê :/

  2. #2
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Sk±d
    ¦wiêtokrzyskie
    Jezu, jaki¶ koszmar )
    a) ubywa Ci p³ynu ch³odniczego ? Wskazówka temp stoi na baczno¶æ ?
    b) wê¿e przy zbiorniku to standard, widaæ po otwarciu maski
    c) dise da siê ³atwo sprawdziæ czy dzia³a, kto¶ dodaje do ponad 3 tys obrotów i trzpieñ ma siê przesunaæ. Wyjmij j± zobacz czy jest luz na klapce i czy trzyma ci¶nienie
    https://www.youtube.com/watch?v=L32rSUUc3zE
    d) odma: na w³±czonym silniku odkrêæ korek wlewu oleju, zobacz czy bêdzie jaka¶ reakcja w pracy silnika. Zakrêæ wlew oleju. Wyjmij bagnet, sprawd¼ czy zasysa powietrze.
    e) pasek jak zu¿yty to wiadomo
    f) cewki da siê sprawdziæ, ale wywalanie zap³onu mo¿e powodowaæ kilka innych rzeczy np odma

    Masz kolego 47 postów, spraw sobie jaki¶ komputer do swojej m52, wpisz w allegro inpa bmw. Bo to co Ci wymienieli, ¿e masz do naprawy to wygl±da jakby¶ nic przy tym aucie nie robi³, la³ siê olej ze wspomagania, la³ siê p³yn ch³odniczy, silnik chodzi³ w ca³y ¶wiat, silnik siê grza³. Nie wierzê.
    e38 728, E39 523, E53 3.0i

  3. #3
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar Tomek R.
    Do³±czy³
    Jan 2019
    Posty
    48
    BMW
    E38 728i
    Sk±d
    Warszawa
    Auto mam rok. Fakt, przez ten czas dola³em jakie¶ pó³ butelki p³ynu ch³odniczego i podobnie ze wspomaganiem. Wskazówka temperatury zawsze w po³owie. Nie wywala mi ¿adnych b³êdów. Wê¿e przy zbiorniczku wspomagania siê poc± i chcia³em ¿eby mi to ogarnêli i podmienili czujnik servotronic bo obecny ju¿ dogorywa. Disy nie bêdê u nich wymienia³. Sprawdzê to sam, jak napisa³e¶ i najwy¿ej spróbujê zregenerowaæ. Membrana i reszta czê¶ci jest dostêpna. Zobaczymy. Nie mam na to w tej chwili 1500z³:/ Korek wlewu oleju odkrêca³em przy w³±czonym silniku. Nic siê nie dzia³o, obroty nie spada³y, nie pojawia³y siê ¿adne d¼wiêki itp. Wychodzi na to ¿e muszê zadzia³aæ z tym komputerem... Auto kupi³em naprawdê w fajnym stanie. Przez ten rok zainwestowa³em jakie¶ 7/8tys w pakiet startowy i dalej we wszelkie naprawy zawieszenia, hamulców itd. Nigdy mnie nie zawiod³o, zawsze odpala i doje¿d¿a gdzie chcê. Dzi¶ panowie mnie za³amali diagnoz± i kwot± za naprawy. Jutro to wyprostujê. Jak siê wkurzê to zap³acê ino za oglêdziny auta i tyle:/

  4. #4
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Sk±d
    ¦wiêtokrzyskie

    E38 M52TU - Zawór DISA, wypadanie zap³onu i nieszczelny uk³ad wspomagania...

    Je¿eli nie ma reakcji na odkrêcenie korka wlewu to masz do wymiany odme plus wê¿yki do niej które na bank popêkaj±. Jest trochê ciê¿ki dostêp i trochê roboty ale do ogarniêcia.
    Je¿eli chudzi o p³yn ch³odniczy to mia³by¶ jakie¶ ¶lady czy to na ch³odnicy czy to na betonie itp. Ja pompê wody wymienia³em profilaktycznie u siebie, bo nie wiedzia³em kto i kiedy wymienia³. Mo¿esz to zrobiæ przy wymianie paska, robota ³atwa i przyjemna
    Wê¿e przy zbiorniczku to tez prosta sprawa, potrzebujesz tylko podno¶nika ¿eby siê wsun±æ trochê pod auto.
    Disa tak jak mówisz. Sprawd¼ na silniku, sprawd¼ wyjêta. Jak nie to regeneracja, membrana chyba 60 z³, ³opatka nie pamietam.
    Inpa to rzecz niezbêdna przy naszych autach, co by nie nabijaæ kiesy komu¶ nie potrzebnie.
    Co do panie mechaników, nie chce deprecjonowaæ, no ale panowie trochê b³±dz±, tak mi siê wydaje.
    Ostatnio edytowane przez czerwony16 ; 16-01-2020 o 07:10
    e38 728, E39 523, E53 3.0i

Podobne w±tki

  1. [silnik] Wypadanie zap³onu 3.6 v8 na 1 cyl.
    Przez spider19447 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 25-08-2018, 13:39
  2. [silnik] zawór disa 735 e65
    Przez dawide65 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-02-2018, 19:50
  3. [silnik] e65 4.4 wypadanie zap³onu
    Przez robert788 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 07:50
  4. Wypadanie zap³onu.
    Przez Baranek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-12-2015, 18:41
  5. [mechanika] Nieszczelny uk³ad wydechowy
    Przez rodzinabmw w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-10-2009, 21:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •