Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 75

Wątek: Blos do E32 m30b30

  1. #61
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    no zaraz, jeśli ja dobrze czytam to co napisano wcześniej, to mieszanka jest sztucznie wzbogacana gdy blos jest pomiędzy przepływomierzem a przepustnicą a z tego co piszesz i co pokazywałeś na spocie blos miałeś tuż za filtrem...

  2. #62
    Coś tu się zaczyna mieszać. Ustalmy nomenklaturę: Blos przed przepływomierzem - urządzenie zamontowane zaraz za filtrem powietrza czyli na początku układu dolotowego, Blos za przepływomierzem - urządzenie zainstalowane pomiędzy przepływomierzem a przepustnicą.

    Wzbogacenie powinno zachodzić w drugim przypadku. W przypadku opisanym przez pit3ra doszło pewnie do zubożenia mieszanki (zakładając, że ma Blos-a przed przepływomierzem).

    Nikoś, próba zasymulowania działania Blosa na sekwencji nie odda realnej pracy tego urządzenia. Mimo wszystko będę się upierał, że lekkie ubogacenie jest pożyteczne. W przypadku zubożenia strzał jest gwarantowany.

  3. #63
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    92
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    tak zgadza się przed przepływomierzem będzie sztuczne przybogacanie mieszanki


    dodam że auto może strzelać nie tylko od ubogiej mieszanki ale też za bogatej

    a nie odwrotnie? z tego co pamietam sztucznie wzbogacona miala byc mieszanka z blosem przed przeplywką? tak pisali koledzy powyzej...

  4. #64
    Cytat Zamieszczone przez pit3er
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    tak zgadza się przed przepływomierzem będzie sztuczne przybogacanie mieszanki


    dodam że auto może strzelać nie tylko od ubogiej mieszanki ale też za bogatej

    a nie odwrotnie? z tego co pamietam sztucznie wzbogacona miala byc mieszanka z blosem przed przeplywką? tak pisali koledzy powyzej...
    No to tu się Nikoś chyba pomylił.....

  5. #65
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    dobra mam blosa....
    Teraz pytanie... czy można założyc blosa bezpośrednio np: z filtrem stozkowym??
    Czyli blos z od razu zamontowanym stożkiem...??? tuż przed przepływką :)

    Ja będe zdania że zakładam przed przepływka....
    czy trzeba zachować długość układu dolotowego..?

  6. #66
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    69
    panowie widze ze duzo jest opinii na temat blosa, ja w e34 m20b25 założyłem blosa za rada firmy z Tarnowa między przepływomierz i przepustnica tylko blos jak najbliżej przespustnicy, pojechałem z domu do tarnowa - w jedną stronę około 150km - po wcześniejszym umówieniu się w tarnowie , spędziłem 1 godzine na regulacjach i silniczek pracuje jak nalezy przyśpieszenie takie jak ma być , żadnych strzałów, na benzynce zapala bez zająkniecia, spalanie na poziomie do 12l na trasie miasto do 15l nie oszczędzając, blos po to został wymyślony i zalecenia montażu przy przepływkach klapowych poniewaz podciśnienie wyciąga tylko tyle gazu ile faktycznie jest potrzebne w danej chwili. Z pozdrowieniami Z Bieszczad.

  7. #67
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    92
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    hmmm - zakładałem go u siebie również przed samą przepustnicą i był problem z wolnymi obrotami - masz założoną kompensację? Możesz porobić jakieś foty? albo szybki schemat blokowy gdzie wszystko sie znajduje - odma, regulator wolnych obr, kompensacja itp...

    Pozdr!
    Comprimentos!

  8. #68
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    69
    Kolego pit3er, właśnie jestem w fazie montażu blosa w e32 z silnikiem m30b30, montuje go tak samo jak e34 m20b25 i oczywiście wyjazd do Tarnowa na regulacje, jak skończę montaż wstawię parę fotek z całej operacji, a jaki masz reduktor - parownik ja miałem brc i szczerze mówiąc wyrzuciłem go , kupiłem OMVL i pracuje jak lala. Aha żadnej kompensacji nie robiłem przy silniku m20b25 więc i przy tym nie będę robił..

  9. #69
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    92
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Hej, u mnie siedzi BRC AT 90E, który był "zaślepiony" z całą instalacją na aucie przez 2 lata.
    Czekam na fotki... POzdr!
    Comprimentos!

  10. #70
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    69
    witam właśnie tez miałem brc i go wyrzuciłem, myślałem że dzisiaj wszystko poskładam ale okazało się ze średnica gum jest za mała, jutro kupie przewód gumowy do połączenia przepływki z blosem i blosa z przepustnica plus złącza do silnika krokowego i odpowietrzenia silnika.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •