Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 75

Wątek: Blos do E32 m30b30

  1. #51
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    92
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez skalpel
    Krokowca?! To co nazywasz krokowcem choć nim nie jest powinno być absolutnie już za Blosem patrząc od strony filtra powietrza. Inaczej nie będzie auto chodzić na wolnych obrotach! Bypass przepustnicy z zaworem wolnych obrotów musi ssać już mieszankę powietrza z gazem.
    rozpatrując jak zmieścić Blosa między przepływomierzem a przepustnicą, tak jak napisałeś, należy przesunąć przepływomierz, następnie trzeba skrócić gumę pomiędzy nimi i wcisnąć tam Blosa... po tym przesunięciu nie wiem czy nie będzie również konieczne delikatne przesunięcie "zaworu wolnych obrotów" w stronę przepustnicy (kilka centymetrów) po to aby wszystko ładnie sie mieściło - i tak jak mówisz "zawór" ten będzie za blosem... chyba, że samo przesunięcie przepustnicy pozwoli zmieścić blosa.

  2. #52
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Nikoś - ja nie mam nic do silnika krokowego - chodzi o korkowiec !!!
    Gra muzyka

  3. #53
    Nikoś, nie bij piany tylko przeczytaj co napisałeś, a stoi wyraźnie "kORkowiec"...

  4. #54
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Wojtkowi chodziło chyba o literówkę "korkowiec"...

    widze, że sylwekk już mnie uprzedził :P
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  5. #55
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    w e32 jak najbardziej jest silnik krokowy
    Ktoś mnie pewnie zaraz posądzi o czepianie się i bicie piany ale akurat dla mnie z racji zawodu oczywistym jest, że ten zawór to nie jest silnik krokowy. Silnik krokowy jest to silnik, który przesuwa się o zadany kąt impulsem elektrycznym i zostaje w zadanej pozycji przy braku zasilania. Zresztą to wynika z jego budowy. Energię pobiera tylko wtedy gdy się porusza (zmienia kąt położenia wirnika). Zawór w m30b35 w e-32 jest to zawór sterowany symetrycznie zasilany w sposób ciągły sygnałem prostokątnym. W zależności od proporcji pomiędzy współczynnikiem wypełnienia dwóch sygnałów sterujących wychyla się bardziej w prawo lub w lewo. Po zaniku zasilania wraca do położenia spoczynkowego.

  6. #56
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    Nikoś powiedz mi czy blos który nie jest założony w lini prostej (nie mylić z kątem pochylenia) moze miec wpływ na strzały gazu...

  7. #57
    Kąt nie ma znaczenia. Byle Blos był jak najbardziej pionowo i żeby układ od Blos-a był szczelny.

  8. #58
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    ja jeszcze nie miałem okazji go założyć :) ale widziałem rózne formy montażu... stąd moje pytanie... co do wydajnosci to mam przykład Cadillaca z silnikiem 8.2 który ma blos'y i działa rewelacyjnie a koni ma grubo ponad 370KM.. więc ja już zgłupiałem co i jak... czy zakładac tego blosa czy zostawic to co mam... kurcze.... potrzebuje wyłącznie oddławic benzynę.... sekwencja nigdy mi się nie zwróci...

  9. #59
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    tak ma dwa blosy...

  10. #60
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    92
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    faktycznie, kiedy blos założony był przed przeplywomierzem - nie przed samym tylko powiedzmy w połowie ukł. dolotowego ( i dodam że mam dolot ze stożkiem który zachowuje długość oryginalnego filtra) to przed samym strzałem poczułem tzw "przymułę" a oba strzały odbyly sie podczas dodawania gazu wlaśnie od ok. 1500obr/min... czyli wg wcześniej wymienionej teorii mieszanka była sztucznie wzbogacona...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •